В Новоолексіївці вшанували воїнів-інтернаціоналістів

загрузка...

12:11:38

Незалежна Україна 15 лютого офіційно вшановує День пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виводу військ з Афганістану.

  29 років тому, 15 лютого 1989 року, остання колона радянських військ була виведена з Афганістану.

  Афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року – 3340 днів (дев’ять років, один місяць, дев’ятнадцять днів).

  15 лютого ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у душах та серцях тих, хто пройшов вогненними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів чи батьків.

  Окрім Афганістану, українці несли службу в Лівані, Угорщині, Єгипті, Іраку, Анголі, С’єрра-Ліоне, Чехословаччині, Ефіопії, Югославії. Вони з честю виконали свій військовий обов’язок, стали гідним прикладом людської відданості, героїзму та мужності.

  У Новоолексіївці проживає 31 воїн-інтернаціоналіст, 22 – з них воїни-афганці. І в кожної родини, яка в Афганістані втратила сина, чоловіка, батька,  історія своя. Але найжахливіше те, що для багатьох війна продовжується. Чимало афганців служать тепер вже за Україну — у зоні АТО, кожної миті ризикуючи своїм життям.

  Дорогою ціною розплачувались наші юнаки за все. А ціною було життя. Солдати гинуть. І кожна смерть страшна. А як страшно, коли не хочеться помирати у 18-19 років, коли ще тільки починається життя.

  В Будинку культури селища пройшла тематична година «Наша пам*ять і біль…!» Куди були запрошені воїни-афганці та воїни, які виконували свій військовий обов*я зок на території інших держав. Тематичний захід розпочали хвилиною мовчання по загиблим воїнам-інтернаціоналістам. Перед цим усі присутні відвідали батька загиблого в Афганістані Володимира Літвінова, та на кладовищі були покладені вінки та квіти до могил померлих воїнів-афганців у наш час.

  Пам’ять про загиблих на заході вшанували хвилиною мовчання. Ніхто не рахував скільки років довелося б нам мовчати, коли б так пом’янули кожного вбитого. Помовчимо хоча б хвилину…. За всіх.

  Зі словами подяки та привітання звернувся голова селищної ради Бурковський О.Р. « Давайте ж і ми з вами будемо пам’ятати воїнів-ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі: у спогадах, у снах, у думках. Вони цього заслуговують….» та голова районного союзу ветеранів учасників Афганістану Приходько В.С., який щиро висловів що, може здатися, що нині Афганська війна у суспільній пам’яті відійшла на межу забуття, поступившись місцем не менш трагічним подіям нашого сьогодення. Тим паче, що з часу, відколи вона минула, уже зросло ціле покоління.

 Та все ж для нас ветеранів Афганістану, мабуть, допоки ми живі, та, «чужа» війна буде невід’ємною частиною нашого буття. Як і цінності афганського руху, гартовані горнилом тієї пекельної війни.

  Заздалегідь у селищної бібліотеці була організована книжково-ілюстраційна виставка « Афганістан – пам*ять і вічний смуток» де були викладені фотографії воїнів-афганців, фотоальбом Володимира Літвінова, книжки та періодичні видання які висвітлюють події того часу. Також разом з учнями ЗОШ №1 провели патріотичну годину « Ціна чужої війни» мета заходу : розширити знання учнів про історичні події афганської війни; виховувати повагу і шану до воїнів-інтернаціоналістів, до трагічної сторінки нашої історії; розповісти про односельців, що служили в Афганістані, віддати данину пам’яті полеглим воїнам-афганцям. 

  Усім нам потрібно пам’ятати про те, що будь-яка війна, що приходить на нашу землю, несе за собою горе, нині увесь український народ молиться за те, щоб закінчилася ще одна ганебна війна, дивлячись на схід, де українські солдати знову виконують свій священний обов’язок, захищаючи рідну землю.

Новоолексіївська селищна рада

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

One thought on “В Новоолексіївці вшанували воїнів-інтернаціоналістів

 • 15 Лютого 2018 о 13:04
  Permalink

  Несомненно ,что среди тех, кто по воле дряхлого крэмлёвского руководства эсэсэсэра оказался в чужой стране с оружием в руках ,есть порядочные люди .Большинство из них честно отслужили и не имеют за собой кровавого шлейфа в виде убитых мирных граждан Афганистана. Также многие из них достойно вели себя и в мирной жизни : не участвовали ни в каких бандформированиях, которые нуждались в их боевом опыте до и после развала совдэпии, не занимались различными махинациями пользуясь возможностями, которые предоставило украинское государство общественным организациям состоящими из бывших солдат 40-й армии, не махлювали потом с документами, изготовляя себе липовые инвалидности и прочие “блага” пользуясь нашим дырявым законодательством. В общем, оставались нормальными обычными людьми и в мирной жизни. Но были и есть среди этих “ветеранов” и другая публика. Это те, кто со всем, присущим только такой категории людей ,цинизмом воспользовались доверием общества ,обдирали это общество. Последний пример с геническим гордэпом Шв..цом В.В. вполне показателен, и я более чем уверен, что этот пример не одинок и об этом не следует забывать, а долг общественной организации ветеранов войны в Афганистане, если эта организация не фэйк или “клуб” по интересам, выявить всех до одного “липовых” инвалидов и впредь делать всё для того ,чтобы не допустить подобные факты. Тем пацанам, которые сложили свои головы на чужой земле, за бандитские прихоти савецкого империализма ,земля пухом и вечная память, и пусть их смерти будут назиданием для других поколений и других гос.деятелей к каким тяжким последствиям приводят захватнические войны. Я уверен,что сегодняшняя ситуация в нашей стране, в т.ч. и война, являются тоже следствием той ,будь она проклята, войны.

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: