Археологи припускають, що Арабатська Стрілка могла бути давнім шляхом з Боспору на Кам’янку-Дніпровку

19:29:00

Сьогодні, 11 квітня, на Арабатській Стрілці на запрошення Щасливцевської сільської ради почала працювати група археологів з Інституту археології НАН України.

Для дослідження курганів та стійбищ приїхали співробітники відділу археології ранніх слов’ян і регіональних польових досліджень Роман Рейда, Олександр Милашевський та керівник групи Юрій Болтрик – відомий скіфолог, історик, завідуючий відділом «Польовий комітет» Інституту археології.

 Археологи вже приїжджали на Стрілку взимку цього року та зацікавилися її археологічними пам’ятками. Тоді ж відбулася домовленість із Щасливцевською сільською радою, що вони приїдуть до нас у археологічну розвідку навесні.

 Метою вчених є знайти цікаві з археологічної точки зору об’єкти та предмети навколо с.Щасливцеве і взагалі на Арабатській Стрілці, щоб краще дізнатися про те, що відбувалося тут у стародавні часи.

 Голова Щасливцевської сільської ради Віктор Плохушко передав археологам зібрані ним раніше біля курганів фрагменти глиняного посуду та інших предметів.

 «Для широкого загалу вони, можливо, не дуже цікаві, але важливі тим, що дають загальну хронологічну картину. Це фрагменти предметів ймовірно пізньої античності та пізньоримської доби. І вироблені вони скоріше за все не тут, а привезені з інших місць.

 Ми заберемо їх до Києва для ретельного дослідження. Серед вчених є припущення, що скоріше за все через Арабатську Стрілку проходив шлях з Боспорського царства на Кам’янку-Дніпровку (це давня скіфська столиця). Серед іншого, ми хочемо побачити, чи це дійсно так».

 Почали свої дослідження археологи сьогодні з черняхівського поселення біля с.Генічеська Гірка. Також вони зацікавлені пам’ятками пізньої залізної та скіфської діб. Перебуватимуть вони в нас 5 днів.

Сайт Щасливцевської сільради, автор Юлія Плохушко, фото Тимура Аджибілякова

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

1 Комментарий на "Археологи припускають, що Арабатська Стрілка могла бути давнім шляхом з Боспору на Кам’янку-Дніпровку"

  подписаться  
сообщить
Днепрянин
Гость
Днепрянин

Напишу как есть, сам плотно интересуюсь археологией в частности нумизматикой, и я полностью даю себе отчёт что сейчас напишу, у нас в области вот такие вот археологи работали раскапывали курганы, меня больше всего поразило как они по свински относятся к своей работе после того как они разроют курган изымут из него найденные находки, также может быть заберут пару сохранившихся черепов и может быть кости, а то что им уже будет менее интересней они просто напросто кинут, а также не зароют за собой курган который разворотили. Прошу убедительно местные СМИ, а также глав сельсовет проконтролировать полностью их процесс от А до Я. И самое главное, чтобы они восстановили тот курган который разворотят, всё что мной написано это не выдумка, а печальные реалии которые я сам лично наблюдал уже не один раз, и не хотел бы чтобы Генический р-н., повторил ошибку других областей. 

9

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: