Держпродспоживслужба попереджає про перевірки

14:07:26

Генічеським  районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області на виконання річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік проводятся планові перевірки потужностей громадського харчування та роздрібної торгівлі.

 Оператори ринку мають  бути готовими до приходу представника органу контролю без анонсу. Інспектори Держпродспоживслужби здійснюватимуть перевірки згідно з уніфікованим актом перевірки. Цей документ міститиме вичерпну кількість питань для перевірки і буде публічним, що мінімізує корупційні ризики.

 Водночас бізнес, який грубо порушує законодавство, відразу потрапляє в категорію недобросовісних, оскільки в разі потрапляння в роздрібну торгівлю небезпечних для життя й здоров’я харчових продуктів, Держпродспоживслужба негайно після виявлення цього факту оприлюднює на своєму сайті відповідну інформацію.

 При виявленв порушень   передбачені жорсткі санкції для порушників. Так сума штрафу для юросіб може досягати 70 тис. грн – залежно від скоєного правопорушення. Суми штрафів фіксовані й визначені у мінімальних заробітних платах.

Для прикладу це такі порушення як: 

· виробництво та/або обіг харчових продуктів або кормів з використанням незареєстрованої потужності – штраф 74 460 грн на юридичних осіб, на фізичних осіб-підприємців – 40 954 грн;

· виробництво, зберігання харчових продуктів або кормів без отримання експлуатаційного дозволу – штраф 111 690 грн на юридичних осіб, на фізичних осіб-підприємців 74 460 грн;

· невиконання визначеного законом обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) штраф 111 690 грн на юридичних осіб, 55 845 грн на фізичних осіб-підприємців;

· порушення вимог щодо забезпечення простежуваності – штраф 238 272 грн на юридичних осіб, на фізичних осіб-підприємців – 18 615 грн;

· пропонування до реалізації або реалізація швидкопсувних харчових продуктів або кормів, строки зберігання яких закінчилися, якщо внаслідок цього харчові продукти або корми не стали шкідливими для здоров’я людини або тварини, – 44 676 грн штрафу на юридичних осіб, на фізичних осіб-підприємців – 29 784 грн тощо.

Якщо ж будуть виявлені фактори, які становитимуть загрозу для життя і здоров’я людини, то головний державний інспектор Держпродспоживслужби має право ухвалити рішення про тимчасове припинення роботи підприємства на строк до 10 робочих днів.

При перевірці зверталася увага на наявність дозвільних документів на провадження діяльності, наявність ліцензій на реалізацію алкогольної та тютюнової продукції, медичних книжок працівників, наявність підтверджуючих сертифікатів якості продукції, яка реалізується, на забезпеченість холодильним обладнанням, умови зберігання та реалізації, терміни зберігання продукції, наявність та облаштованість «Куточку споживача», діючих договорів на проведення дезінфекції, дезінсекції, дератизації, договорів на вивезення сміття, стан водопостачання, дотримання температурного режиму в приміщеннях та інше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
загрузка...

3 thoughts on “Держпродспоживслужба попереджає про перевірки

 • 8 Червня 2018 о 15:48
  Permalink

  У нас на рынке нарушены все нормативные акты, особенно рыбный и мясной павильоны, там вообще жах)), но видать мафия победила! что до сих пор они не закрыты…

 • 8 Червня 2018 о 21:24
  Permalink

  Не смішіть людей. Де ваше закриття ринку? Де реконструкція? Донецькі занесли багато? Розігнати вашу контору потрібно. Який толк від хапуг?

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: