Експерт спростував можливість глистів у м`ясі

19:27:13

Вчора ЗМІ Херсонщини, в тому числі і «Новий Візит», розмістили інформацію з посиланням на соцмережу про те, що на Генічеському ринку  придбали м`ясо з гельмінтом.

До нас у редакцію звернулася кандидат ветеринарних наук, доцент кафедри паразитології та  ветсанекспертизи ДДАЕУ Шендрик Христина , яка спростувала можливість такої знахідки:

— Ветеринарно-санітарну експертизу м’яса (свинини) проводять дотримуючись науково обґрунтованого порядку згідно Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та м’ясних продуктів, для запобігання виникнення паразитарних захворювань у людей. Якщо говорити конкретно про обстеження м’язів на ураження паразитами, то це обов’язкове дослідження на наявність личинкових стадій гельмінтів (цестод та нематод).

  Щоб максимально спрощено пояснити людям і припинити паніку навколо нещодавно описаного випадку знахідки «довжелезного глиста» в свинячому м’ясі, розкажу що саме можна побачити неозброєним оком в м’язовій тканині: напівпрозорі міхурці розміром від головки сірника до горошини – які можуть бути личинками цестод (цистицерки або фіни), але треба пам’ятати, що такі утворення можуть бути і непаразитарної природи, наприклад, абсцесами.

 Інших же паразитів, тобто личинок трихінел, можна виявити тільки за допомогою спеціальних приладів (мікроскопу, трихінелоскопу) і досліджень (перетравлювання проб м’язів у штучному шлунковому соці).

  Хочу наголосити на тому, що статевозрілі гельмінти в товщі м’язів не паразитують! А те що побачила жінка під час смаження в шматку м’яса, скоріш за все було кровоносною судиною чи зв’язкою.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Експерт спростував можливість глистів у м`ясі: 6 комментариев

 • 17 августа 2018 в 22:14
  Permalink

  Эксперт  я так понимаю теоретик . Давно проводились проверки в нашей Ветеринарно-санітарной лаборатории?  Мы то подозреваем как там проходят экспертизы,наверное как и во всей стране. Такса 10 кг мяса и документы на руках. А убеждать людей в том что глист который шевелится это сосуд или мышца,ну извините

  • 18 августа 2018 в 09:02
   Permalink

   «…глист который шевелится…» 
   Уважаемый поклонник анала «роССия24», с чего это вы взяли, что он шевелился? А ну ка быстренько сюда ссылочку на источник информации или цитату из статьи!!!

   • 18 августа 2018 в 11:54
    Permalink

    С чего вы  взяли что я поклонник чего то под названием  анал «роССия24 ?????
    У вас комплекс бота? Или особое отношение  к аналу? Тогда вам не сюда.

   • 18 августа 2018 в 23:43
    Permalink

    Так по Вашему ответу это заметно) Может тогда и не стоит так уверенно комментировать то, к чему Вы «даже отношения не имеете » ни в теории, ни на практике и ,тем более, не видели своими глазами)) хотя уверенна в том, что «многое другое » вы уж точно знаете, а если нет- то подозреваете)))

Добавить комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: