Генічеський суд повернув на досудове розслідування закриту справу про смерть потерпілого

11:34:39

Генічеський райсуд у відкритому засіданні розглянув справу про закриття кримінального провадження від 01 жовтня 2016 року.

Заявник  звернулась до суду зі скаргою, у якій просила скасувати постанову слідчого СВ Генічеського ВП ГУ НП у Херсонській області  від 31 березня 2017р. про закриття кримінального провадження  від 01 жовтня 2016 року за ч.1 ст. 289, ч.1 ст. 115 КК України, а кримінальне провадження повернути до слідчого відділу для продовження досудового розслідування.

Скарга обґрунтована тим, що слідчий з власної ініціативи визначив причини смерті потерпілого, не перевірив доводи судового експерта, не усунув протиріччя у показах свідків, взагалі не провів розслідування за ст. 286 КК України, щодо можливого факту наїзду на пішохода, що спричинила його смерть.

Заявник вважає, що слідство проведено однобічно та не повно, у зв’язку з чим постанова про закриття кримінального провадження підлягає скасуванню, а матеріали кримінального провадження — направленню до органу досудового слідства, для продовження досудового слідства.

Прокурор у судовому засіданні проти доводів скарги заперечив. Зазначив, що слідство по справі було проведено у повному об’ємі, всесторонньо та об’єктивно.

Згідно висновку експерта за №120/г від 06 жовтня 2016р. встановлено, що смерть особи наступила у результаті закритої внутрішньочерепної травми. Тілесні ушкодження утворились від дії тупих предметів. Ушкодження в області голови утворились при травматичній дії не менше двох разів з прикладенням сили в область верхньої губи з ліва та потиличної частини області з права.

 За наслідком проведення досудового розслідування, 31 березня 2017р. слідчий СВ Генічеського ВП ГУ НП у Херсонській області  виніс постанову про закриття кримінального провадження, у зв’язку з відсутністю у діянні складу кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 286, ч.1 ст. 115 КК України.

Приймаючи оскаржувану постанову слідчий послався на те, що встановити факт спричинення тяжких тілесних ушкоджень потерпілого, які призвели до його смерті не виявилось можливим, а також не підтвердився факт отримання тілесних ушкоджень у ході ДТП.

Розглянувши матеріали справи, та заслухавши свідків суд прийшов до висновку, що матеріали в цій постанові про закриття даного кримінального провадження не мотивовані, аналізу зібраних по справі матеріалів і доказів ним не наведено і не обґрунтовано, обставини, на які вказує скаржник не встановлено, не надано їм правову оцінку.

Тому постанову  про закриття кримінального провадження скасовано, а матеріали справи повернуті слідчому для подальшого розслідування.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Генічеський суд повернув на досудове розслідування закриту справу про смерть потерпілого: 3 комментария

 • 11 апреля 2018 в 12:36
  Permalink

  А мы все ждем справедливого расследования по делу Прядка . Думаю  с такой работой наших правоохранительных органов их ждет «врадиевские» события. Да наверное уже и пора давно. 

 • 11 апреля 2018 в 16:06
  Permalink

  Із розмови зі слідчим:
  Ви будете писати заяви — ми будемо відкривати і потім закривати кримінальні справи.
  Ви через суд будете добиватися скасування рішення про закриття справи, суд вирішуватиме на вашу користь.
  Ми знову відкриватимемо справи і знову закриватимемо. І ви знову будете бігти до суду.
  ТАК І ПРАЦЮЄМО.

 • 11 апреля 2018 в 17:00
  Permalink

  следователь сослался на то, что установить факт причинения тяжких телесных повреждений потерпевшему, приведших к его смерти не оказалось возможным,

   

  плакалЬ
   

Добавить комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: