Голова Чонгарської сільської ради звернулась до громади

14:30

Я, Коваль Галина Юріївна, працюю на посаді сільського голови три роки, а в сільській раді працюю з 2006 року. Обрана була серед шести кандидатів.

В своїй  передвиборчій програмі ставила багато завдань для себе, які я планувала виконати саме для розвитку громади. 22 грудня 2018 року,на сесії сільської ради визнали роботу сільського голови та секретаря ради та виконкому незадовільною. Не стосовно якихось питань , а в цілому. На порядку денному саме звіта сільського голови не було, а тільки був звіт виконавчого комітету. Та й саме мене, сільського голови, не було на сесії через хворобу.

Депутат Коблюк В.В. , який один виступав за підготованим заздалегідь сценарієм та виносив пропозиції, що  одноголосно підтримували депутати, хоч поза сесією і не були згодні з багатьма питаннями. Я, продивляючись відео сесії, підсумувала свою роботу за пройдені роки.

В предвиборчій програмі я ставила такі завдання перед собою:

«Благоустрій» – довести села до зразкового порядку: прийшовши на посаду , я взяла працівників з благоустрою для населених пунктів та КПВВ «Чонгар». Село Чонгар прийняло охайний вигляд, вивозилось сміття від населення. Прийнято програму з благоустрою, хоч під неї не було виділено жодної копійки.Та депутати скоротили навіть ці посади, «економлячи бюджет сільської ради».

Разом з покійним Батюшкою  Іоаном Терешко ми організували та встановили Хрест біля в’їзду в село Чонгар. Я дуже вдячна тим робітникам , які навели порядок не тільки в КПВВ, а й в селі Чонгар. Раніше прибирали всю цю територію апарат управління сільської ради. Мені дуже прикро, що тільки сільській раді необхідно прибирати обличчя всієї країни, а як згадаю, що творилось там раніше, той душа зараз радіє і за це. Необхідна спец. техніка, сміттєві баки, мішки. Моя мрія – це все придбати з державного бюджету.

«Енергозабезпечення»: Лінії електомереж знаходяться в незадовільному стані  та безгоспні. Ще в 2015 році я обіцяла підписати договір про проведення ремонтних робіт з ПАТ «Херсонобленерго», внести до Інвестиційної програми будівництво нових ТП.

В 2016 році я підписала такий договір, разом з начальником РЕЗ і ЕМ Бабичем В.С. ми вносили щорічно і на 2017 рік , і  на 2018 рік будівництво ТП до Державної програми, приймала участь в громадських обговореннях Програми і тільки в 2018 році встановлено на території сільської ради пять ТП: 2 в селі Миколаївка, 2 в селі Чонгар і 1 – в селі Попівка. Радію з цього , що врешті решт хоча 5 ТП із 16 вже будуть на балансі Генічеського РЕЗ і ЕМ. Великим питанням залишаються саме лінінї до них , які знаходяться в незадовільному стані і потребують заміни стовпів та проводу.

«Сільське господарство»: саме підвищення дохідної частини сільського бюджету я вбачала у своїй предвиборчій програмі – у підписанні договорів оренди земель запасу та резерву  з ПП «Співдружність-Південь», це питання вирішено, На даний час до дохідної частини бюджету велика частка надходить саме від ПП «Співдружність –Південь».

  За допомогою сумісних дій сільського голови , громадського формування «Аскер»  та силових структур людям повернуті 96 паїв, які були незаконно викуплені Німетуллаєвими. І надалі проводяться роботи по поверненню паїв, які ще є у власності Німетуллаєва С., який знаходиться в розшуку, а прибутки надходять саме від нас.

Починаючи з 2016 року, я вивчала питання майнових  та земельних паїв. Провела роботу та вияснила, що крім власних об’єктів , які викуплені Німетуллаєвими, всі інші розпайовані , а потім викуплені ПП ПОП «Чонгар» і стоять на балансі як пайовий капітал. Однак інформації про розпаювання немає ні в кого: ні в архіві, ні в БТІ, ні в ПП ПОП «Чонгар». Я написала об’яву в газету щодо визнання їх безгоспними, так як за ці об’єкти не було сплачено податку на нерухомість.

 Ні в кого з населення немає доступної інформації щодо своїх майнових паїв. Всі нерухомі об’єкти  були розібрані в свій час Німетуллаєвим С.Н., вивезено металобрухт, колишній колгосп – міліонер перетворився в руїни, і нікому до цього не було ніякого діла. Де були ці борці за справедливість.

І зараз, коли громадські об’єднання заблокували повністю роботу ПП ПОП «Чонгар», почалась нова атака депутатів на мене. Представники формувань «Аскер» та «Айдар» зараз виплачують робітникам ПП ПОП «Чонгар» заборгованість по заробітній платі, яку залишила Німетуллаєва Н. і звільнила всіх робітників без повного розрахунку. Саме для цього вони продали баранів та металобрухт з гаражу. Стосовно порушень при звільнення з ПП ПОП «Чонгар»  я звернулась до силових структур : поліції, прокуратури та СБУ. З моєї сторони вважаю великою роботою організацію та вивіз трудового архіву, який залишився в покинутому приміщенні контори ПП ПОП «Чонгар», яка є приватною власністю Німетуллаєва С., до архівного сектору Генічеської РДА.

Саме це спричинило новий виток у негативному взаємовідношенні депутата Коблюка В.В. до мене. Цю картинку, де на мене тиснуть на сесії депутати, необхідно  було показати Німетуллаєву С. для звіту через засоби масової інформації.

«Будівництво залізничної платформи в селі Чонгар та селі Новий Труд»: я обіцяла громаді вирішити дане питання. З квітня 2015 року призупинено зупинки електропотягу на 1328 км( село Новий Труд)  та в селі Чонгар (1334 км). в Чонгарі встановили зупинку в кінці грудня 2016 року. Два роки велись переписки між Придніпровською залізницею та сільською радою стосовно будівництва зупинок в селі Новий Труд. До місця розташування зупинок було підвезено залізобетонні плити та блоки, але робота по будівництву не зрушувалась з місця майже рік. Велику допомогу  у відновленні зупинок та будівництві платформ надав голова Генічеської РДА Воробйов О.С., до якого я звернулась у відчаї невирішеного питання. В червні 2018 року почав зупинятись електропотяг і в селі Новий Труд.

 Планувала я в 2015 році, йдучи на посаду сільського голови, і розвиток соціальної сфери.

  Саме я спочатку запропонувала, а потім переконувала всіх депутатів та громаду села Миколаївка  створити школу- сад в приміщенні початкової школи. Для цього необхідно було привести до відповідності документи на об’єкти комунальної власності.  Вперше за всі роки зроблені технічні паспорти, право власності на всі об’єкти сільської ради. Відремонтоване приміщення клубу, зараз закінчується ремонт групи дитячого садку в селі Миколаївка. Це , звісно не тільки моя заслуга, але саме я планувала провести ці роботи. Велика подяка активному складу громади села Миколаївка, депутатам та членам виконкому сільської ради, районній раді  які внесли свій внесок у великий обсяг робіт та виділення коштів для цього.

  В селі Новий Труд відкрито кімнату для проведення культурно масових заходів. яку ще планувала відкрити сільський голова Білецька Т.О.

  Планувала я й ремонти клубних закладів. Але ці роботи виконані  не в повному обсязі через відсутність достатніх коштів для реалізації цих завдань.

  На даний час всі мої  пропозиції депутатами сільської ради  або не приймаються, або вирішують по іншому. Це насамперед вирішення питання щодо  ремонті Будинку культури , який я внесла до Програми соціально-економічного та культурного розвитку сільської ради та проекту бюджету на 2019 рік. Депутати  прийняли в Програмі, не прийняли в бюджеті сільської ради.

 На протязі 2018 року виносилось мною створення центру надання адміністративних послуг та пожежної команди, програма пільгових перевезень категорійних верств населення. Програми не були прийняті.

  Проведена велика робота по генеральним планам сіл Чонгар, Чернігівка та Сиваш, яку прийняли в 2017 році,  але ж знову не вирішено питання щодо розширення меж . Це знову не приймається на розгляд сесій.

Це найголовніші моменти моєї роботи, не зважаючи на щоденні робочі моменти: прийом громадян, оформлення документів,  проведення різних заходів на протязі років. Невже я й справді працюю незадовільно? Я дуже хочу зробити все краще для життя своєї громади, не дивлячись на опозицію, яка всіма силами хоче мене усунути з посади. Але я запевняю всіх своїх жителів, що я й надалі буду працювати саме заради вас, незважаючи , що мене позбавили надбавки та премії, хоч моїм працівникам її надали.

Це хоче Коблюк В.В. та Нелін Г.В. зробити та, щоб в колективі почались конфлікти. Приймаючи на останній сесії бюджет сільської ради на 2019 рік, керував всіма та смикав за ниточки депутат Коблюк В., який попередньо «пропресував» деяких депутатів та в яких кардинально змінилася думка щодо важливих питань. Скорочено в минулому році апарат управління :  діловода, рахівника-касира, голову ГПОП, кочегара. В цьому році скоротили посаду водія, не виділили кошти на відрядження та паливо. А як виїжджати до населених пунктів, як до міста то їх не турбує. Але час лікує. Що буде далі?

  Стосовно відкриття кримінальної справи по розтраті бюджетних коштів щодо фіктивного прийняття водіїв. Хай скоріше розглянуть це питання та я вже звернусь до суду стосовно наклепів  на мене, як на головну посадову особу сільської ради. Повідомляю, що це не перше відкрите кримінальне правопорушення саме депутатами Коблюком В.В. та Неліним Г.В., але мене навіть жодного разу не допитували.

Судові засідання вже відбулись по секретарям ради. П’ять разів , починаючи з травня 2017 року проходили засідання судів. Два апеляційних рішень суду визнали саме Бессонову Л.В.  секретарем ради та виконкому. Тому і її сьогодні позбавили надбавки та премії, яка після скорочення штату в апараті управління виконує обов’язки не тільки свої, а й архівіста і діловода.

 Я впевнена, що якби були на моєму місці був Коблюк В.В, який вже приміряє крісло сільського голови, то все було б набагато складніше. Кожен думає по мірі своєї розпусти: «откати», «бути в долі».  Я думаю у нас народ зараз грамотний і зрозуміє і оцінить кожного з нас. Бачить бог, що я не збагатилась своєю премією, яка майже вся витрачалась якраз для громади в скрутні часи. Тому я не боюсь наклепів. Звісно, я не ангел, і в свої роботі є ряд недоліків, і маю право на помилку, але знаю точно і впевнена, що я нічого не вкрала і не зрадила ні кого. Ні людей, ні свій край, ні Україну. Завдяки своїм батькам, які мене навчали бути чесною, справедливою, відкритою .

За 3 роки своєї роботи на посаді сільського голови я отримала три подяки від районної державної адміністрації.  Я на посаді не працюю, я живу нею. Скільки може витримати моє здоров’я, скільки я й буду працювати. Але не зламаюсь під натиском  піарщиків.

  Я прошу Вашої підтримки та впевнена, що ми зможемо подолати всі негаразди, і наш рідний край буде процвітати.

 І те, що я при різних обставинах стараюсь зберегти мир і спокій нашого півострова, не вбачаючи на різні погляди та інтереси як нашого населення так і тимчасово проживаючих – це мені теж нелегко вдається. Але я прислуховуюсь до всіх поглядів і йду назустріч всім вам.

З повагою сільський голова Галина Коваль

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
загрузка...

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: