«Кузня на Рибальському» розробляє новий ракетний катер для Азовського моря

16:51:13

Спеціально для Азовського моря, КБ заводу «Кузня на Рибальському» розробляються нові проекти, які, на відміну від великих суден типу «Лань», можна перекидати сухопутним шляхом.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Оборонно-промисловий кур’єр».

Про це розповів голова правління ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» Валерій Шандра.

Валерію Олександровичу, в зв’язку з ситуацією, яка склалася в Азовському морі, як би ви оцінили потребу ВМСУ в бронекатер тих типів, які виробляє «Кузня на Рибальському».

— Звичайно, потреби флоту від нас не залежать, і формуються керівництвом ВСУ самостійно, але наша позиція така – ці катери необхідні, перш за все, завдяки можливості швидко відновити флот, як мінімум у «москітному» варіанті, після важких втрат 2014 року, коли ВМС Україна практично перестали існувати. Тому, рішення про пріоритетний будівництві катерів було, на наш погляд, єдино вірним навіть до загострення обстановки на Азові – це можливість в найкоротші терміни мінімальними засобами досягти відчутних результатів.

Що стосується заявленої потреби, в програмі розвитку ВМС Збройних сил України зазначено, якщо я не помиляюся, 18 одиниць.

При цьому мова не обов’язково йде про нинішні варіанти – платформа уніфікована, може комплектуватися різними модулями в залежності від призначення.

Саме у випадку з нинішньою ситуацією в Азовському регіоні, вже проявилися переваги цього типу суден, які ми можемо доставляти сухопутним шляхом в азовські порти, посилюючи нашу угруповання, не питаючи дозволу у агресора, і не перебуваючи в залежності від його доброї волі. Тому що ми всі розуміємо – РФ цілком здатна повністю заблокувати Керченську протоку під тим або іншим приводом, якщо у неї з’явиться таке бажання. А воно неминуче з’явиться, якщо мова піде не про декілька застарілих кораблях майже без озброєння, які недавно здійснили перехід з Чорного на Азовське море, а, скажімо, про сучасний ракетний катері.

— Мова йде про сухопутний перекидання ракетних катерів «Лань», які в перспективі будуть побудовані для ВМСУ?

— Ні, “Лань” – це велике судно, яке може бути перекинуто тільки морським шляхом. З урахуванням цих логістичних складнощів, конкретно для майбутньої військово-морського угруповання в Азовському морі ми розробляємо інші варіанти і пропозиції, які незабаром будуть анонсовані.

— У нових розробках «Кузня на Рибальському» продовжує співпрацювати з Дослідницько-проектним центром кораблебудування в Миколаєві?

— У нас є власне конструкторське бюро, і всі проекти, окрім самих ранніх, ми здійснювали і сьогодні здійснюємо самі. Звичайно, зовнішній вигляд деяких наших виробів часто близький до розробок ДПЦК, з яким ми довго і плідно співпрацювали на першому етапі. Ми і сьогодні співпрацюємо з ними, і з іншими організаціями, але в цілому спираємося на свої можливості, все робимо самі – включаючи проекти, технічні та інженерні рішення.

Нагадаємо, сьогодні (29 жовтня) у мережі з’явилося фото випробування десантно-штурмового катера “Кентавр-ЛК”, що побудований заводом “Кузня на Рибальському” у Києві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
загрузка...

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: