Дії РФ в Азовському морі: Європарламент бачить загрозу, можливі нові санкції

00:49:03

У Європарламенті заявляють про неприпустимість агресивних дій Росії в Азовському морі, що може призвести до ескалації нового конфлікту в Європі, та закликають запровадити проти Кремля додаткові санкції.Про це повідомляє «Укрінформ».

Переважна більшість учасників дебатів у Європарламенті, обговорюючи у вівторок ситуацію в Азовському морі, висловили думку, що дії Росії неприпустимі.

«Порушення з боку Росії міжнародного права – це не новий факт. Але спроба анексії Азовського моря та часткова блокада українських портів – це черговий серйозний виклик, що погіршує європейський режим на морях. Очевидно, що це більш серйозно, ніж торговельні та економічні питання. Ситуація в Азові поступово може перетворитися на новий конфлікт», — заявила від імені політичної групи Європейської народної партії депутат Сандра Калнієте.

Представник політичної групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів Віктор Боштінару відзначив, що будівництво керченського моста та події в Азовському морі – це чергова атака з боку РФ проти суверенітету, безпеки та територіальної цілісності України, а також пряме порушення міжнародного права.

«ЄС повинен сприяти вирішенню ситуації, і навігація в Азовському морі повинна бути повернута до норм міжнародного морського права», — заявив представник «есдеків».

Він додав, що ситуація загрожує усьому східному флангу НАТО, а також безпеці країн-членів.

«Агресивна позиція Росії в Азовському морі є черговим прикладом, що ця країна застосовує заходи для недопущення туди доступу», — відзначила депутат від групи Консерваторів та реформістів Анна Фотига.

У свою чергу депутат від політичної групи Альянсу лібералів та демократів за Європу Петрас Ауштревічус наголосив на необхідності запровадження проти Росії додаткових санкцій.

«Єдиною відповіддю на це грубе порушення міжнародного права є запровадження додаткових обмежених заходів проти агресивного Кремля», — переконаний політик.

Ауштревічус також відзначив, що ЄС повинен застосувати юридично-правові заходи відносно європейських компаній, окремих людей і навіть країн, які співпрацюють з російською стороною у порушення режиму санкцій.

«Події в Азовському морі необхідно розглядати у контексті російської окупації Криму», — заявила у свою чергу представник «зелених» Ребека Гармс.

Вона висловила думку, що ОБСЄ повинна розширити свій моніторинговий мандат на територію Азовського моря, а ЄС і НАТО мають перекинути військові кораблі у регіон, щоб запобігти ескалації.

Як очікується, резолюція Європарламенту щодо дій Росії в Азовському морі буде проголосована у четвер. Проекти документа подали п’ять найбільших політичних груп законодавчого органу ЄС.

Нагадаємо, російські силовики затримують в акваторії Азовського моря судна, що прямують до українських портів. Такі дії агресора є порушенням міжнародного морського права, спрямованим на підрив економічних, політичних та безпекових інтересів України у регіоні.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Поделиться новостью:
загрузка...

7 thoughts on “Дії РФ в Азовському морі: Європарламент бачить загрозу, можливі нові санкції

 • 24 октября 2018 в 07:57
  Permalink

  Димитрий
  24 октября 2018 в 06:42Не задерживают,а досматривают.Усвойте разницу.

  Росіяни затримують та перевіряють. Можете назвати це затримують для перевірки, чи перевіряючи затримують. Тому різницю треба засвоїти вам, Димитрий. 01

  • 24 октября 2018 в 20:11
   Permalink

   Да, да , да.  От перемены мест слагаемых сумма не меняется.  Нет там порушення міжнародного морського права.  Просто нет.

   • 24 октября 2018 в 20:51
    Permalink

    igorr18
    24 октября 2018 в 20:11Да, да , да.  От перемены мест слагаемых сумма не меняется.  Нет там порушення міжнародного морського права.  Просто нет.

    Але є зловживання морським правом. Тобто ці дії мають  ознаки правопорушення. 06

    07
    Наприклад, поліцейський, згідно чинного законодавства, має право перевіряти ваші документи з кількох причин. Одна з них, якщо у  вас присутня схожість із зовнішністю розшукуваного злочинця або людини, який зник безвісти. Ви бачили ці албоми зі злочинцями. Їх там тисячі, і всі різних зовнішностей. Який небудь завжди може бути схожий на вас. Тому поліцейські можуть вимагати у вас перевірки вашої особи. А це затримка до 3 годин. Поліцейських багато, і якщо треба, то без прямого порушення законодавства можуть вам все життя кожного дня та кожні нові 3 години вас зупиняти та перевіряти вашу особу. Дійсно порушення прав при затримці та перевірці немає, але коли це часто використовується, то має ознаки правопорушення, зловживання.

    Тому брехати та виправдовувати окупантів не треба. Вони зловживають, вони про це знають, але і всі інші теж вже про це знають. Саме тому проти окупантів будуть ще санкції. Чим більше санкцій, тим меньше у окупантів буде можливостей скоювати правопорушення! 18

    • 24 октября 2018 в 21:12
     Permalink

     Санкции это да. Сила. Вот только внимательно посмотрите на те цифры которые я вам сейчас покажу.
     Грузооборот Мариупольского порта за последние годы:
     2012 — 14,909 млн тонн,2013 — 15,499 млн тонн,2014 — 13,003 млн тонн,2015 — 8,984 млн тонн,2016 — 7,604 млн тонн,2017 — 6,514 млн тонн.
     Ничего так.  Санкции в действии. 
     Ну это ладно. А как поживает порт Геническ? Бьет рекорды по  загрузке отгрузке? Ну да, блокада же Керченской протоки. Мост низкий и панамакс не пролезает под ним. чтобы зайти в Геническ. Ну как корежит за поребриком :
     Грузооборот порта Ростов
     2014: 10,4 млн тонн. (−4,5 %)2015: 11,6 млн тонн (+12,1 %).2016: 12,9 млн тонн (+11,4 %) (вместе с транзитом 19,4)2017: 14,9 млн тонн (+15,6 %) (вместе с транзитом 21,6, исторический рекорд)
     Как вы говорили — значит все правильно делает? За Петра! 

 • 24 октября 2018 в 21:32
  Permalink

  igorr

  …Грузооборот порта Ростов…

  А номенклатуру цього вантажообігу чомусь ніхто не показує. Я розумію, що в росії навіть кількість загиблих у мирний час засекретили. Чомусь. Але можете розповілати, що  вантажообіг до Ростовської області росії з теріторії окупованого Донбасу теж виріс! Вантаж 200,  Вантаж 300, зброя, награбоване, вкрадене, заручники, полонені тощо — росія має статистику зростання? 36

  • 24 октября 2018 в 21:53
   Permalink

   Пачука, вы немного видимо не понимаете.  Тут милионы тонн грузооборота, а не пленные и заложники. Вот уголь из пенсильвании идет  и грузооборот портов Одессы ростет. Правда свои шахтеры как то не очень…В Луганской области на шахте им. Капустина ГП Лисичанскуголь 70 шахтеров бастуют из-за невыплаты заработной платы с 2015 года, сообщил председатель Федерации свободных профсоюзов Украины Михаил Волынец. Все правильно делает. Перемогает сепаров.

Добавить комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: