МВС посилює роботу своїх підрозділів в Азово-Чорноморському басейні, – Вадим Троян

11:36

Про це сьогодні, 22 квітня, сказав заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян під час круглого столу з питань законодавства у сфері морської безпеки.

«Забезпечення недоторканності державного кордону у акваторії Чорного та Азовського морів – стратегічне завдання для МВС. Україна – морська держава, має найбільшу серед держав Азово-Чорноморського басейну довжину морського узбережжя (2759,2 км) і понад 72 тис. кв. кілометрів виключної морської економічної зони. Саме тому ми посилюємо роботу підрозділів МВС на цій ділянці та створюємо єдину систему безпеки, що складатиметься з прикордонників, гвардійців, поліцейських. Вона буде посилена підрозділами авіаційної безпеки та цивільного захисту МВС. Це буде абсолютно новий механізм моніторингу та оперативного реагування, мобільні групи, обмін інформацією. Це значно посилить нашу присутність у Чорному морі. Для нас принципово важлива безпека узбережжя та нашого судноплавства. Ми не будемо потурати агресивним бажанням країни-окупанта», – зазначив Вадим Троян.

Тут Україна має надійних партнерів – берегова охорона США, Туреччина, ЄС, країни Балтії та FRONTEX.

В свою чергу, голова Держприкордонслужби сказав, що питання вдосконалення морського законодавства України зараз є вкрай актуальним, зважаючи на гібридну агресію Росії проти України, в тому числі в акваторії Азовського та Чорного морів.

«Втім, не менш важливою є якість взаємодії між нами, спроможність мобілізуватись та координувати свої дії у нестандартних ситуаціях. Ці питання набувають особливої актуальності в світлі сучасних загроз», – зазначив Петро Цигикал. 

У вересні 2018 міністр внутрішніх справ України Arsen Avakov і командувач берегової охорони Турецької Республіки Ахмет Кендір домовилися про те, що українські прикордонники і берегова охорона Туреччини спільно патрулюватимуть Чорне море. 

Зараз ведуться напрацювання щодо формату спільних дій та механізмів моніторингу простору.

Департамент комунікації МВС України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
загрузка...

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: