Стало відомо подробиці проекту будівництва космодрому на Херсонщині

В Україні збираються побудувати космодром. Про це заявив голова приватної компанії з Дніпра Space Logistics Ukraine Дмитро Легеза, зауваживши, що вже обрали оптимальну локацію у Херсонській області. Стартову вартість проекту оцінили в 50 млн доларів. Юридична консультантка компанії Space Logistics Ukraine Марія Карпачова в ефірі Радіо Промінь розповіла про ймовірну реалізацію проекту.

Побудова стартового майданчика — це складний науковий й технологічний процес. І моє керівництво це усвідомлює, саме тому ми провели науково-дослідну роботу з метою визначення економічних, технічних, юридичних, екологічних та балістичних параметрів. Крім того, у цьому проекті необхідно розраховувати й визначати клас ракет й корисного навантаження, які запускатимуться, а також вибудувати економічну модель не просто цього об’єкту наземної інфраструктури, а космічної галузі загалом“, — зазначила Марія Карпачова.

Юристка зауважила, що “такі рішення не приймаються без участі держави. По-друге, цей проект заслуговує на те, щоб реалізуватись у форматі державно-приватного партнерства”.

Проект не буде розташовуватись на заповідних зонах Херсонщини.

“Херсонська область — велика. Ми не маємо наміру якимось чином торкатися заповідних зон. Зі свого боку, ми не заявляли, що конкретно визначений майданчик і на ньому зараз буде будівництво. Такі рішення приймаються у тандемі з відповідними органами. Але науково-дослідна робота проведена, найближчим часом ми представимо її результати, і за цими результатами будемо спілкуватися і з державою, і з інвесторами, аби це реалізовувати“, — сказала Карпачова.

Представниця Space Logistics наголосила, що проект є перспективним з економічної точки зору.

Мова йде про легкі ракети. Якщо говорити про доцільність, то зараз спонукати до розвитку космічного туризму ми не маємо такого наміру, але, так чи інакше, у нашої держави є необхідність у своїх супутниках на орбіті для того, аби наші військові отримали “очі й вуха” з безпекової точки зору, для того, аби певні спостереження велися в аграрній галузі для забезпечення її сталого розвитку, для того, аби проводити певні метеорологічні дослідження. Тобто це має фактори економічної обґрунтованості. У тандемі з державою треба визначати, що саме потрібно запускати з України, і тоді аналогічні послуги ми зможемо запропонувати і для тих, хто буде мати бажання орендувати наш майданчик для свої пусків. Це ще один пункт для поповнення казни й бюджету”, — пояснила вона.

Верховна Рада 2 жовтня ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект, який дозволяє приватним компаніям вести космічну діяльність, зокрема і запускати ракети в космос. У пояснювальній записці йдеться, що ухвалення законопроекту забезпечить створення конкурентного середовища для розвитку поряд із держсектором космічної галузі також і підприємств приватної власності та сприятиме залученню інвестицій у космічну галузь України.

Українське радіо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
 • 22
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
загрузка...

2 thoughts on “Стало відомо подробиці проекту будівництва космодрому на Херсонщині

 • 16 Жовтня 2019 о 18:56
  Permalink

  Офігеть подробиці… 🙃
  Тому доведеться мені. 😉
  Ще зі шкільного курсу навчання всім відомо, що найдешевший запуск ракет до орбіти на екваторі. Тобто, якщо передивитись на Херсонську область, то для космодрому найвигідніше місце розташування це найпівденніший регіон. Дивимось карту Херсонської області і тримаємо в пам’яті одну, чим південніше на 10 км тим дешевше на рік запуски ракет (приблизно на 25 млн грн). 😉
  Це цікаво буде почитати і корумпованим посадовцям {щоб розуміти ліміт хабара для узгодження). 😢

  • 16 Жовтня 2019 о 19:09
   Permalink

   До речі, нагадую. При запуску ракет скрізь, навкруги космодрому довкілля (природа, люди, тварини, підземні води) піддається отруєнню (дуже небеспечному отруєнню). Це, до речі відвертає багато країн від будівництва комодромів.

   Проте, для можновладців, які мають намір якнайбільше особистозбагатитися завдяки дурнуватому (у своїй більшості) населенню, це як привід промити мізки, ніби ці всі отруєні люди будуть мати якесь відношення до космосу…🤔

   Як в тому анекдоті, пам’ятаєте?

   “Убощица туалетов в ажропорту жалуется своей сестре:
   – Нам опять урезали зарплату, это просто издевательство!
   – Так может тебе уволится и устроится в другое место?
   – Ага! И уйти из авиации?..

   На, такий самий гачок і підвішують можновлалці громадян. Коли ви чи ваши близьки булуть по вуза в боргах, бо хімічна терапія коштовна – згадайте, що я попереджала.😉

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: