Стан боєготовності та обороноздатності Херсонської області нардепи оцінили на «Добре»

20:14:09

Кілька народних депутатів на чолі з Сергієм Рудиком прибули з робочим візитом на Херсонщину.

У своїй подорожі Рудик разом з депутатами Сергієм Шаховим (група «Воля народу») і Максимом Мікітасов (позафракційний) ознайомлюються з реальним станом справ на кордоні з Росією і з’ясовують, які існують проблеми в сфері зміцнення держкордону і реалізації проекту «Європейський вал» . В рамках цієї поїздки, яку вони назвали «депутатськими канікулами», депутати відвідали і Херсонщину — адміністративний кордон з ОСЬ АР Крим, передає Херсон.city.

 Журналісти  видання спромоглися взяти інтерв’ю у очільника групи депутатів СергіяРудика, яке він дав сумісно с головою Херсонської держадміністрації Андрієм Гордєєвим.

Сергій Ярославович, із якою метою Ви їздите два тижні прикордонними районами — цими степами, вишками, пилюкою, і возите із собою народних депутатів?

— Насправді метою поїздки було подивитися стан облаштування державного кордону уздовж: він достатньо великий, 9 областей.

Як правило, депутати — здебільшого мажоритарники — більшість свого робочого часу проводять на окрузі, допомагаючи виборцям. Потім працюють в комітеті, членами якого вони є, і роботу в основному проводять “під куполом”. Більшість вважає, що це і є робота. Ці канікули — ілюстрація того, що насправді робота не тільки під куполом, але й в інших місцях. Нам треба було зрозуміти, наскільки та інформація, яку ми отримуємо з офіційних джерел, відповідає дійсності і наскільки захищений наш кордон, тому що це зона поділу кордону на АТО, зону зіткнення, адміністративний кордон, як у Херсонській області, і на усталені зони кордону, як у Чернігівській, Сумській областях, тощо. Ми завжди повинні бути в тонусі і чітко розуміти, шо робити у “час Х”, — зараз нікому не треба пояснювати, що за “час Х”.

Ми виїхали в поїздку в понеділок минулий, сьогодні закінчився 13-й день наших “депутатських канікул”. Ми зібрали депутатів з різних областей — усього 15 — і пройшли: Чернігівську, Сумську, Харківську, Луганську, Донецьку, Запорізьку, а зараз у Херсонській. Попереду — Миколаївська і Одеська. Так у нас буде повне розуміння того, що відбувається.

По-перше, ми всі, учасники цього маршруту, зрозуміли — міф про стіну із самого початку був міфом, що завдало шкоди для усіх, адже те, що ніколи не було і не могло бути стіною, і не мало нею бути, стало фантазією народу через безвідповідальність одного політика (прем’єр-міністра).

Хтось уявляв собі Китайську стіну, хтось — Мексиканську, хтось — Корейську. Мова насправді йшла про вал 2 м глибиною і 2,5 м насипу для затримки техніки на випадок наступу у зоні видимості — вишки, проорані землі, загороджувальна сітка, увішана камерами спостереження. Як там йому могла привидітися та стіна, що він [Яценюк] на той момент курив — невідомо.

А далі пішли чутки, що вал — це рештки від того, що вкрали. І пішли розмови про корупцію в армії, у прикордонників, а останні не просто не винні, вони ще й виконували невластиву їм функцію. Вони мають охороняти і захищати кордон, а загородження та інші інженерно-технічні облаштування мають робити окремі державні підприємства, як у тих же США. Хоча зараз у Харківській області зараз на 80% зроблено так, як мало б бути в ідеалі.

— А де найбільш далеко від ідеалу?

— Сумська область. Ми витратили по два дні на Харківську і на Сумську область. 1 день облетіли між Харковом і Луганськом, на 2 день — між Харковом і Сумами. Ми відвідали усі КПП в зоні зіткнення (Луганська — 2 доби, і Донецька —3 доби), кожен з яких пропускає в середньому 10 тисяч людей на день. Проблема, м’яко кажучи, складна. Поруч представники міжнародних організацій, знервовані люди, переселенці, на КПП іде велике навантаження. Поруч — сіра зона, де у людей теж багато проблем, з якими зіштовхуються мешканці центральної, скажімо, України. Багато проблем є, ми це комплексно збираємо і вже, якщо зібрати усі довідки, скарги та звернення, маємо «чемодан» інформації. Ми пройшли “класичний”, не порушений кордон із Росією, пройшли повністю всю зону зіткнення, де окупант-агресор і ОРДЛО, і потім заходимо на зону морського кордону — Запорізька, Херсонська, Миколаївська і Одеська області. І Херсонщина стоїть “особняком”, тому що тут окупований Крим.

В межах інших трьох областей кордон із початку війни не змінився, але в Херсонській області ми маємо адмінмежу. Там має бути свій вихід із ситуації. Так, ми відвідали два КПВВ — Чонгар і Каланчак, відвідали “нульову зону” — Валок, і навіть у суботу доволі велике навантаження на цих точках. І якраз от хочу подякувати голові Херсонської обласної державної адміністрації — у деяких депутатів є канікули, а ось у деяких голів ОДА канікул взагалі не буває. І я спостерігаю за його роботою у соцмережах, тим більш що ми колишні колеги — в Гордєєва вихідних немає, що навіть приємно, бо живемо в особливий час. Скажу так: на період 2014-2015 рр в моєму колі спілкування з народних депутатів практично ніхто з моральної точки зору не міг “у такий час” піти у відпустку — вважали, що не мають морального права. Я вважаю, що маю моральне право витратити частину відпустки на інспекцію кордону.

Андрій Гордєєв: — Є те, що ви не побачили — ми за рахунок держбюджету облаштовуємо відеоспостереження адмінкордону із Кримом. Те, про що ми будемо просити у вас підтримки — наші КПВВ мають будти прикладом початку Європи. Коли із Криму люди перетинають адмінмежу і полишають позаду ФСБ і все таке інше, вони мають бачити, що тут уже Європа. Зараз кримчани стоять у найбільших чергах, переїжджають до нас вчитися. Ми витягуємо їх сюди і показуємо, що ми не їмо людей — ми звичайні люди і у нас немає утисків і цензури. У нас не так, як в ОРДЛО. Я бачу ситуацію зі сторони Херсонщини у нашій зоні відповідальності, тож дякую Вам за Ваш погляд і Ваші підказки. Ми засікали секундоміром, скільки часу займає реагування на момент «Ч», тобто на випадок провокації.

Сергій Рудик: — Ми отак без попередження заїхали до однієї з військових частин і відпрацювали техзавдання, подивилися, скільки займатиме реакція на «час Х», типу розгортання техніки, команда «до бою».

Андрій Гордєєв: — 4 хвилини 20 секунд. І то бачили, що всі свої, тому це ближче було до тренування. Якби був реальний супротивник, це були б секунди, ніхто б не жалів двигунів. Тим не менш, такі речі дозволяють мати спокій, бути упевненими. Хочу офіційно повідомити. На 1 серпня кількість туристів у Херсонщині сягнула 3 млн 100 тис. Це вдалося зокрема завдяки прихованій військовій присутності, що забезпечує мир та безпеку. Плюс до того на Крим стало їздити набагато менше людей. Кожного року стан міграції зменшується — в цьому році на 21%.

Загалом стан боєготовності та обороноздатності Херсонської області нардепи оцінили на «Добре», звісно ще є над чим працювати, але те що ми побачили вже є добрими результатами зазначили нардепи.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Оставьте первый комментарий!

сообщить
wpDiscuz

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: