Статус міста у Генічеська ніхто не відбиратиме

Затверджений урядом законопроєкт викликав величезний резонанс по всій Україні.

Жодне з існуючих міст не втратить свій статус з прийняттям Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Про це повідомив прес-центр ініціативи «Децентралізація» з посиланням на Мінрегіону.

Оприлюднений законопроєкт, як виявилося, викликав величезний резонанс по всій Україні. У багатьох громадах були стурбовані запропонованими нормами для міст – з чисельністю населення не менше 20 тисяч осіб, а для селищ – не менше 5 тисяч. Дехто встиг порахувати, що з прийняттям закону Україна може втратити сотні міст і селищ міського типу.

В Мінрегіоні заявили, що всі населені пункти, яким статус міст або селищ було присвоєно до набуття чинності відповідною нормою законопроєкту, цей статус збережуть. Натомість ті села, де проживає більше 5 тисяч населення, отримають шанс підвищити свій статус до селища. А селища з населенням понад 20 тисяч, зможуть перетворитися на міста.

Більше того, у Мінрегіоні повідомили, що через резонанс, який викликала проєктна норма щодо міст, це відомство готове спільно з асоціаціями органів місцевого самоврядування змінити або навіть вилучити її ще на стадії розгляду законопроєкту парламентом у першому читанні.

У Мінрегіоні заявили, що «не розуміють» підстав для паніки, яку викликало схвалення урядом вказаного законопроєкту. Хоча це свідчить про погану комунікацію між урядом та громадськістю. Власне, численні комунікаційні провали стали однією з характерних ознак чинної влади, яку уособлює президентська партія «Слуга народу». Що, до речі, визнають у керівництві самої партії.

За даними Держстату, станом на 1 січня 2019 року в Україні налічувалося більше 70 сіл з чисельністю населення понад 5 тисяч. До прикладу, в селі Костянтинівка Запорізької області проживає більше 10 тисяч населення, а в селі Зимна Вода Львівської області – майже 11 тисяч населення.

Новий День

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
 • 11
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
загрузка...

2 thoughts on “Статус міста у Генічеська ніхто не відбиратиме

 • 15 Лютого 2020 о 11:54
  Permalink

  Отличная новость, так не хотелось переезжать из города в непонятно куда. Мне также непонятно и то, что неужто в государстве никаких важных дел не осталось, кроме как перекраивать карту, переписывать историю, переименовывать чиновников? Ничего созидательного и в заботе о населении законотворцам сделать не хочется? Все вызовы зе-влады больше носят признаки провокации, испытание лохтората на терпимость, идёт проверка реакции народа на ту или иную пакость. Сколько же можно? Тут же и отвечу – такова цена за выбор 73% .

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: