СУД ЗОБОВ’ЯЗАВ ПРОКУРАТУРУ ВІДРЕАГУВАТИ НА НЕЗАКОННЕ БУДІВНИЦТВО У СТРІЛКОВОМУ

13:40


Суд зобов’язав Херсонську прокуратуру внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР)відомості про вчинення злочину (самовільне будівництво та зловживання службовим становищем з боку керівництва Генічеського району Херсонської області), виявленого під час розслідування Центром журналістських розслідувань корупційних схем розподілу курортної землі на межі з Кримом.

Про це передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Євгена Воробйова, юриста проекту “Тисни!”, який займається справою про порушення законодавства, виявлені під час розслідування Центру журналістських розслідувань “Стрілка для своїх”.

Євген Воробйов повідомив, що заяву до прокуратури юристи ГО «ТОМ 14» написали ще 27 серпня 2018 року, але відомості про правопорушення не були внесені до ЄРДР у встановлені законом 24 години.

У заяві, за даними Євгена Воробйова, йдеться про незаконне будівництво будинку дружини голови Генічеської РДА Олександра Воробйова на невідведеній землі.

“Я написав заяву до прокуратури Херсонської області, та справа затихла. Тому вирішили оскаржити рішення прокуратури області в Херсонському міському суді. І суддя виніс рішення зобов’язати прокуратуру області внести відомості до ЄРДР”, – сказав Євген Воробйов.

Юрист пояснив, що 30 серпня заява була направлена прокуратурою Херсонської області до ГУНП в Хесонській області, а звідти 11 вересня передана до Генічеського ВП ГУНП в Херсонській області, де її було приєднано до матеріалів вже існуючого кримінального провадження, яке стосується можливих неправомірних дій посадовців при видачі землі у Генічеському районі.

Євген Воробйов, юрист проекту “Тисни!”Фото: investigator.org.ua

За словами Євгена Воробйова, оскільки в заяві йдеться про інші правопорушення, ніж ті, щодо яких порушено вже існуюче провадження, суддя Херсонського міського суду Галина Радченко ухвалила:

“Скаргу Голови правління ГО «ТОМ 14» Бігуса Дениса Станіславовича на бездіяльність уповноваженої особи прокуратури Херсонської області щодо невнесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР задовольнити”.

Нагадаємо, що в циклі розслідувань “Володарі пляжів Арабатки” Центр журналістських розслідувань розповідав про численні  порушення законодавства при виділенні землі під забудову у стометровій пляжній зоні узбережжя Азовського моря у селі Стрілковому.  Сільрада села Стрілкового надає ділянки під забудову у захисній прибережній смузі Азовського моря, яку всупереч Водному та Земельному кодексу звузили до мінімальної 100-метрової ширини пляжної зони. Серед їх володарів – місцеві депутати, податківці, чиновники, колишні та діючі керівники Геніческого району.

Голова Генічеської райадміністрації Олександр Воробйов збудував будинок, записаний на його дружину Юлію Леміш, на невідведеній землі.

Раніше Центр журналістських розслідувань писав про базу відпочинку «Десна» на азовському узбережжі с. Стрілкового, яку разом із землею викупила фірма, що належить дружині віце-губернатора Херсонської області Євгена Рищука.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
 • 49
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
загрузка...

14 thoughts on “СУД ЗОБОВ’ЯЗАВ ПРОКУРАТУРУ ВІДРЕАГУВАТИ НА НЕЗАКОННЕ БУДІВНИЦТВО У СТРІЛКОВОМУ

 • 7 Листопада 2018 о 18:20
  Permalink

  СУД ЗОБОВ’ЯЗАВ ПРОКУРАТУРУ ВІДРЕАГУВАТИ НА НЕЗАКОННЕ БУДІВНИЦТВО У СТРІЛКОВОМУ

  Ок, суд зобов’язав. I щотрапиться, якщо знову прокуратура “загальмує справу”? 32

  Це я до того, що раніше прокуратуру зобов’язував ЗАКОН України. І це було проігноровано, не допомогло.

  Тепер прокуратуру зобов’язав суд. Що це змінило???37

  • 8 Листопада 2018 о 10:03
   Permalink

   А вот насчет развязки информация поступает редко – как пример по воровству песка на Арабатке ….так что можно долго ждать и не дождаться….

 • 7 Листопада 2018 о 19:39
  Permalink

  ,,яку всупереч Водному та Земельному кодексу звузили до мінімальної 100-метрової ширини пляжної зони”- это очередной идиотизм наших законов , кодексов и т.п…..Посмотрите на другие страны…Там отели , гостинницы , дома и т.д и т.п. строят на самом берегу моря …и нет проблем, все для блага народа, а у нас напридумают законов, как специально, для того, чтобы люди вынуждены были какими-то путями незаконными( потому что законы дурковатые и не туда направленные) строить там где оно должно строится для удобства комфорта и т.д. Другое дело что несправедливо этим участки распределяются…..да, вот тут надо что-то делать и это все в руках местных громад, депутатов и т.д. А для строительства надо наоборот все эти постановы , законы , кодексы и т.д.  отменить!!! Сделать законы для развития , чтобы люди могли спокойно строить, жить, отдыхать и т.п. естественно с учетом не загрязнения окружающей среды, но опять же как у нас ее ,,берегут”…., Так вот где надо законы жестокие, а у нас все наоборот и если есть законы , то они либо не выполняются , либо никто не контролирует их выполнение- для примера можете посмотреть на туалеты в пляжной зоне Арабатки, так лучше пусть там поблизости буде жилой дом , уж хозяин не допустит туалетов напротив своего дома , ну и т.д……

 • 7 Листопада 2018 о 19:44
  Permalink

  А еще пусть бы журналисты посмотрели и это всем известно как застраиваются берега рек озер и т.п. по всей Украине….А то прям на Арабатке одни нарушения…..да они по всей стране и что….да ничего. Лучше бы добивались изменений в законах….

   • 7 Листопада 2018 о 20:55
    Permalink

    Skorpion
    А для строительства надо наоборот все эти постановы , законы , кодексы и т.д.  отменить!!!

    Тобто повернутись до часів, коли найсильніший обирає місце будівництва? Наприклад, ви побудували хатинку на березі моря, щоб дивитись, чути хвилі і таке інше. Але хтось інший між вашим будинком та морем встановить свій будинок, ширший та більший за ваш у рази. А потім побудує на подвір’ї КОВАЛЬНЮ.06

    А інший сусід поряд побудує тир для вогнепальної зброї! 06

    А с іншого боку якийсь Жора Безножко почне розводити натрій і кожного вечора всі сусіди будуть нюхати фекалії цих тварин! 17

    Це я розповідаю, чим закінчується нехтування законами. . 01

    • 8 Листопада 2018 о 10:11
     Permalink

     Я говорил о том чтобы законы были для блага людей….читайте и вникайте….а не про беззаконие! А насчет распределения участков – так это все в руках громады и депутатов …Об этом тоже писал и не надо перекручивать – для начала надо включать мозги и понимать о чем говорится!!!

     • 8 Листопада 2018 о 17:44
      Permalink

      Спочатку:

      Skorpion

      7 ноября 2018 в 19:39

      А для строительства надо наоборот все эти постановы , законы , кодексы и т.д. отменить!!!

      Потім:

      Skorpion

      8 ноября 2018 в 10:11

      Я говорил о том чтобы законы были для блага людей….

      Ну, що сказати. Э велике …ло Хутін. Тепер є інше не таке велике, але теж брехло.

      Бачите, тепер ви, Skorpion, згадуєтесь поряд з Хутіним!!! 31

 • 7 Листопада 2018 о 21:59
  Permalink

  Скорпион как будто Воробьев;  Это каким количеством земли откупается перед правохранителями за свои незаконные сделки?  Это же надо, суд объязывает прокуратуру стоять на страже закона. И что дальше?

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: