У Бориса Бабіна обговорили формування сучасної транспортної мережі легальних автобусних перевезень на адмінмежі с Кримом

10:06:22

 Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін та його перший заступник Ізет Гданов провели нараду з питань протидії діяльності перевізників, які здійснюють господарську діяльність з автомобільного перевезення пасажирів без відповідних дозвільних документів на/з КПВВ “Каланчак”, “Чаплинка”, “Чонгар” до м. Херсон та інших населених пунктів та щодо формування сучасної транспортної мережі легальних автобусних перевезень в районах, які межують з тимчасово окупованої територією України в Криму.

 Про це повідомляє прес-служба Представника Президента України в АРК.

 В нараді взяли участь керівництво Головного управління СБУ в АРК, Азово-Чорноморського регіонального управління ДПС України, Головного управління Національної поліції в Херсонській області, Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, Генічеської та Каланчацької районних державних адміністрацій, представники Херсонської обласної державної адміністрації, Управління СБУ в Херсонській області, Головного управління Національної поліції в АРК та м. Севастополі.

 Учасниками наради було обговорено вкрай негативний наявний стан справ з автомобільними перевезеннями в районах Херсонської області, які межують з Кримом. Зокрема, констатувалося, що за роки тимчасової окупації Криму в районах, наближених до півострову самоорганізувалась неконтрольована, розгалужена система нелегальних автоперевезень сполученням до/з КПВВ, розташованих на адміністративній межі з Кримом на іншу територію України, а також до/з Криму на підконтрольну територію України.

 Представниками СБУ підкреслювалося, що така система має усі ознаки організованої злочинності, та вже призвела до задокументованих широкомасштабних корупційних ризиків у діяльності органів виконавчої влади та державного контролю, та водночас становить в умовах російської агресії, що триває, істотні контррозвідувальні й безпекові ризики.

 Констатувався недостатній контроль з боку Чорноморського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки щодо дотримання транспортного законодавства та водночас потребу посиленого правоохоронного супроводження відповідних контрольних заходів в умовах організованої злочинності у сфері автомобільних перевезень, яка фактично склалася у районах, наближених до Криму.

Одним з умов поточної негативної ситуації стало тривале неоголошення районними та обласною державними адміністраціями конкурсів на відповідні автобусні маршрути за витребуваними напрями у необхідній кількості. Констатувалося, що наявні внутрірайонні та міжрайонні маршрути за обсягами пасажирських перевезень явно не відповідають кількості осіб, які перетинають КПВВ. Констатувалася явна необхідність у розбудові необхідної транспортної інфраструктури для забезпечення, відповідно до вимог законодавства, належної якості обслуговування перевезень пасажирів на автобусних маршрутах у цих напрямках в межах області.

За пропозицією ГУ СБУ в АРК, підтриманої Представництвом, в рамках виконання указів Президента України у сфері контррозвідувальної діяльності було вирішено утворити міжвідомчу робочу групу у сфері протидії відповідним ризикам, пов’язаним із нелегальними перевезеннями з/на тимчасово окуповану територію України.

Також було вирішено провести роботу з посилення державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному транспорті, взяти на постійний контроль ситуацію з нелегальними перевізниками та вживати вичерпних заходів щодо протидії їхньої діяльності, зокрема із залученням представників усіх компетентних правоохоронних органів та співробітників Укртрансбезпеки з інших регіонів України.

За підсумками наради було досягнуто домовленостей щодо необхідності створення Херсонською облдержадміністрацією в тижневий термін концепції формування сучасної транспортної мережі в районах, які межують з тимчасово окупованої територією України в Криму, за підсумками узагальнення напрацьованих пропозицій від залучених державних органів та органів місцевого самоврядування, із наступним невідкладним оголошенням конкурсів на відповідні внутріобласні та внутрірайонні маршрути.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
загрузка...

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: