У Держпродспоживслужбі Генічеського району попереджають про африканську чуму свиней

19:18:49

З початку 2018 року на території Херсонської області поширюється захворювання свиней на африканську чуму свиней ( Білозерський район – 2 випадка захворювання, м. Херсон – 2 випадка захворювання, Олешківський район – 2 випадки захворювання, Скадовський район – 3 випадки захворювання, останній 07.09.2018 року — ферма ДПДГ ( Інстітут рису НААНУ с. Антонівка Скадовського району) та 08.09.2018 року- «Фрідом Фарм Бекон», розташованого в Олешківському районі.

Африканська чума свиней (АЧС) — контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків.

Що необхідно знати про Африканську чуму свиней (АЧС) ?

-АЧС не становить небезпеки для людей.

— на АЧС хворіють лише свійські та дикі свині (всіх видів, порід та статево-вікових груп).

— джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії

— механічними переносниками вірусу можуть бути птахи, домашні та дикі тварини (зокрема, гризуни), нашкірні паразити (деякі види кліщів, зоофільні мухи, воші), які контактували з хворими свинями та трупами тварин, людина, що випадково забруднилась виділеннями хворої тварини та мала контакт зі здоровою, а також — предмети догляду, інвентар, взуття та одяг, транспортні засоби та корми, в тому числі й харчові відходи.

 — збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом і в першу чергу в харчових продуктах заражених вірусом АЧС (наприклад: в копченій шинці — до 5 місяців).

— холод (заморожена свинина) — всього лиш консервує збудника (продукт залишається небезпечним для свиней після розморожування).

— виявивши хвору тварину (не стандартна поведінка) чи труп свині в природному середовищі чи на подвір`ї необхідно негайно сповістити про це лікаря ветеринарної медицини та вжити заходів, щодо унеможливлення контакту із виділеннями хворої тварини.

-згодовувати свиням приватного сектору лише термічно оброблені харчові відходи

-не купувати живих свиней і корми в зонах неблагополучних з АЧС.

-мінімізувати поїздки на неблагополучні з АЧС території.

Контактні телефони 3-23-85, 3-30-04

Держпродспоживслужба Генічеського району

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: