Важливо! Роз’яснення нових норм обмежувальних заходів з 6 квітня на період карантину

загрузка...

Прийняті Постановою №211 нові норми обмежувальних заходів викликали в українців безліч запитань. Тому надаємо роз’яснення щодо найбільш поширених запитань.

❓Чому запровадили правило носити з собою документи, що посвідчують особу?

✏️Наявність у людини документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції, або в обсервації. А також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

❓Чи можна ходити по вулиці без маски?

В Постанові №211 сказано, що в усіх громадських місцях ви маєте бути в масці чи респіраторі.
Громадське місце – частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під’їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).
Але! Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у м. Києві до громадських місць відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія; тощо.
Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

❓Навіщо запроваджується обов’язковий масковий режим?

✏️Це потрібно заради безпеки всіх нас. Враховуючи темпи розповсюдженя коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу, проте можете наражати на небезпеку інших. Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Коли маска на обличчі, тоді виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник, зменшується.

❓Яка відповідальність за порушення правил карантину? Чи можуть мене оштрафувати за похід в парк чи відсутність маски?

✏️Можуть. За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А якщо ви порушуєте санітарні правила та норми щодо запобігання інфекційним захворюванням, може бути й кримінальна відповідальність.

❓Чи закривають церкви на період карантину?

✏️Уряд не закриває церкви, проте масові та релігійні заходи заборонені. Ми закликаємо всіх українців залишатися вдома на період карантину.

❓Хто контролюватиме дотримання заходів карантину? Чи буде поліція стояти на входах в парки?

✏️Контроль за дотриманням правил карантину в публічних місцях буде здійснювати МВС та Нацгвардія.

❓Чи можна ходити по вулиці втрьох?

✏️Вулицею можна пересуватися лише вдвох. Виняток – супроводження дітей незалежно від їх кількості.

❓В якому випадку людям старше 60 років можна тепер виходити на вулицю?

✏️Люди старше 60 років поки що мають сидіти вдома. Вони відносяться до групи підвищеного ризику, відтак – потребують самоізоляції. Що це означає? По-перше, вони мають перебувати у визначеному ними місці самоізоляції. По-друге, утримуватися від контакту з іншими особами – крім тих, з якими вони спільно проживають.

❓А якщо вони не мають близьких людей молодшого віку, які можуть про них піклуватися?

✏️Люди, що знаходяться на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Ці люди мають дотримуватися масочного режиму.
Окрім того, Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб та осіб, які одиноко проживають, серед громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід.

❓Чи можна буде гуляти навколо будинку?

✏️Це не заборонено, але діють інші обмеження: не можна пересуватися групами більше двох осіб та ходити в парки/сквери, зони відпочинку тощо.

❓Чи дозволено виходити на вулицю з дітьми? Чи можна дітям молодше 14 років виходити самим на вулицю?

✏️Діти до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. В постанові №211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Але! Як сказано вище, навіть під’їзд та територія навколо вашого будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому рекомендуємо дітям не покидати домівку без супроводу дорослих.

❓Чи можна ходити в парк чи сквер?

✏️Ні, відтепер – не можна. Відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.

❓Як тепер вигулювати домашніх тварин?

✏️Як і раніше ви можете вигулювати домашніх тварин, проте не більше ніж вдвох. Вигул домашніх тварин в парках та скверах дозволяється лише однією людиною.

Коли діти знову підуть у школу?

✏️Заходи карантину наразі діють до 24 квітня, а тому всі освітні заклади .

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
 • 282
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

13 thoughts on “Важливо! Роз’яснення нових норм обмежувальних заходів з 6 квітня на період карантину

 • 5 Квітня 2020 о 14:41
  Permalink

  Если ментяра начнёт выпендриваться, от переполняемых его нутро ,чуйства собственного величия и значимости, возьмите кашляните или чихните в его сторону, тогда посмотрим кому и что следует потирать или, извините ,подтирать. Не болейте ,и берегите себя и окружающих. Аминь.

 • 5 Квітня 2020 о 18:23
  Permalink

  Кстати, а кто знает что такое ПРИБРЕЖНАЯ зона? Какова ее ширина? Нигде не нашел))) Все что угодно есть, а ее нет) Пляжная зона есть, прибрежная защитная полоса тоже есть))) Есть прибрежные воды и есть зона санитарной охраны) А прибрежной зоны не нашел))) Это я так плохо искал? Или опять зеленые нарукожопили?) Жители прибрежных улиц, выйдя из дома, находятся на улице или в прибрежной зоне?)))

  • 5 Квітня 2020 о 20:24
   Permalink

   Pasha73:

   “что такое ПРИБРЕЖНАЯ зона?” (с)

   Прибережна зона – це територія, яка межує до берегової лінії моря, річки, струмка, каналу, озера, водосховища.

   “Какова ее ширина?” (с)
   Якесь дуже загальне питання, уточніть в якому місці?
   Можливо, ви сплутали “прибережну зону” з “прибережною захисною смугою”?
   Якщо ви сплутали та мали на увазі прибережну захисну смугу, тоді ось посилання як визначається ширина прибережної захисної смуги в залежності від різних умов https://protocol.ua/ua/zemelniy_kodeks_ukraini_stattya_60/

 • 5 Квітня 2020 о 18:51
  Permalink

  Разъясните плз, а как сейчас на счет огородов, дачные участки, ведь там практически одни пенсионеры и работают, как им теперь туда добираться? ведь за 60 с дому никуда…
  и еще один вопрос как с теми кому надо на кладбище могилки убрать? ведь туда тоже по большому счету пенсионеры ездят, как им??
  НВ пожалуйста разъясните эти вопросы, ведь они на сегодняшний день очень актуальны

  • 5 Квітня 2020 о 20:07
   Permalink

   Вопросы актуальные, но кабмин разрешил пенсионерам только в магазин и то если этот магазин находится ближе чем 2 км… Выше все четко написано…

 • 5 Квітня 2020 о 23:49
  Permalink

  Дуже цікава новина http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/JI01753I.html

  Тобто, місцеве самоврядування в іншому місті України порадившись з юристами, вирішило, що не всі забаганки Кабміну треба сприймати серйозно та вирішили дурні пункти постанови не виконувати.

  Це як натяк всім іншим органам місцевого самоврядування як треба чи не треба сприймати постанови Кабміну. 🤔

   • 6 Квітня 2020 о 00:24
    Permalink

    “В то же время он предупредил, что в случае выдачи Кабмином нового постановления в городе соберут штаб и будут оперативно принимать решения.” Первый пошел… Так красиво послать Кабмин))) А как поступят другие? Сделают вид, что не заметили рукожопости Кабмина и будут ждать что сделают с Запорожьем? Или подумают о жизнедеятельности своих населенных пунктов???

  • 6 Квітня 2020 о 09:35
   Permalink

   Цитую:

   В иске его автор оспаривает следующее.

   “Карантин в Украине может быть введен только в отношении особо опасных болезней. ОРЗ такой не является. Карантин может инициировать только главный санитарный врач, причем только в том случае, если в Украине президентом введен режим чрезвычайного положения. Такого нет и не было. Чрезвычайное положение может быть введено только при эпидемии, а эпидемический порог, установленный МОЗ Украины, — не менее 191 000 заболевших. Значит, Кабмин нарушил закон и процедуру введения карантина. Нет и не было причин вводить тотальный карантин.
   Запрет работы общественного транспорта является ограничением права на свободу передвижения. Такое ограничение может быть основано только на законе. Постановление Кабмина не является таким законом и Кабмин не имел полномочий вводить такой запрет.
   Запрет права на мирные собрания (концерты, митинги, лекции, религиозные праздники) может быть введён только судом. Кабмин незаконно присвоил себе полномочия суда. Запрет незаконный.
   Запрет некоторых видов предпринимательской деятельности (рестораны, магазины, парикмахерские, спортзалы, коворкинги, лектории, бытовые услуги) не предусмотрен ни одним законом Украины и является дискриминацией одних предпринимателей по отношению к другим. Также здесь присутствует нарушение конституционного права человека на достойный уровень жизни, поскольку люди лишены определённой еды и возможности купить одежду и нужные им услуги. Это незаконно.” (с)

   • 6 Квітня 2020 о 09:39
    Permalink

    І що тепер? Поліцейськи отримали дозвіл кийками вбивати в українців протиправні вимоги Зе!уряду???

    Чи тим, хто не згоден з порушенням своїх конституційних прав, поліцейські штафуватимуть на 17 000…34 000 гривень?

    🤔

 • 6 Квітня 2020 о 09:49
  Permalink

  Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих.

  Использовать респиратор и противогаз в данном случае нельзя, так как они работают только на вдох, а на выдох ничего не фильтруют. Через выходной клапан все вирусы беспрепятственно попадают в атмосферу. И противогаз и респиратор защищает только его одевшего.

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: