За смерть дитини курорт відповідальності не несе?

11:26

Далеко не на всіх пляжах ви можете розраховувати на допомогу рятувальників.

Через неуважність батьків 17 серпня на одному з пляжів Стрілкового у Генічеському районі потонула 6-річна дівчинка. Про цей випадок на своїй сторінці у Фейсбуці розповіла відома волонтерка з Нової Каховки Ольга Данилова.

“Сталося це близько 14.00 дня. Люди власними силами намагалися врятувати дитину, яку на надувному колі відносило далеко в море”, — розповіла вона.

Водночас Ольга Данилова звернула увагу на відсутність на пляжі рятувальників та водної техніки, за допомогою якої можна було б вчасно врятувати дівчинку. 

Про який розвиток туризму всі говорять, якщо люди постійно тонуть в водах Азовського моря? Коли підприємці, господарі баз відпочинку не беруть на себе відповідальність за життя людей. Чому нема рятувальників, знаючи про таку ситуацію на курорті? Чому нема чергового патруля МНС? Хто дав дозвіл і підписувавав документи на підприємницьку діяльність? Питань чому, насправді, дуже багато”, — обурюється волонтерка.

— Формально бази відпочинку давно не несуть ніякої відповідальності за пляжі та за людей, які там знаходяться, — коментує перший заступник голови Генічеської райдержадміністрації Олексій Сищенко. — Справа в тому, що ми досі використовуємо невірну термінологію, адже баз відпочинку в юридичному розумінні на Арабатській Стрілці залишилися одиниці. Переважна їх більшість були розпродані ще 15-20 років тому. В основному на пляжах Азовського моря працюють підприємці, які надають послуги з розміщування на період відпустки, з діяльності ресторанів, готелів та організації розваг. Є лише декілька баз відпочинку, які забезпечують обстеження дна, утримують рятувальників. Вартість проживання у них доволі висока. Також на Арабатській Стрілці досі можна зустріти старі вивіски з назвою “база відпочинку”. Натомість вся їхня територія давно поділена між окремими підприємцями, кожен із яких надає якісь окремі послуги. 

За словами Олексія Сищенка, відповідальність за організацію безпеки на пляжах, розташованих за межами офіційно діючих баз відпочинку або санаторіїв повинні нести сільські ради. 

— Приміром, на території Шасливцевого є комунальне підприємство, яке обстежує дно та забезпечує порядок на комунальному пляжі. А якщо брати не підготовлені пляжі, приміром, у Стрілковому, то їхня сільрада зобов’язана встановлювати там попереджувальні таблички. Час від часу ми проводимо рейди в Стрілковому і запитуємо про це у місцевих чиновників. У відповідь чуємо: “Таблички ми встановили, навіть гроші на це списали. Але вітер їх пошкодив або відпочивальники повисмикували. Дякуємо, що помітили, ми встановимо ще”. 

За останніми даними Державної служби з надзвичайих ситуацій, з початку серпня в Україні потонуло 70 осіб, 8 з яких — діти. Всього ж протягом цього року вода забрала життя 907 українців. 

Олександр ПІТОЄВ, Новий День

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
загрузка...

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: