ЗМІ: Генічеський відділ пенсійного фонду України визнає «Республіку Крим»

загрузка...

Підрозділ Пенсійного фонду у Генічеському районі Херсонської області офіційно звертається до РФ, щодо пенсійного забезпечення жителів Криму, а також фактично визнає окупаційну владу Криму, про це повідомив у Фейсбук Постійний представник Президента України в АР Крим Борис Бабін. 

    «Чергові “добрі” новини з Генічеського району. Тамтешні підрозділи Пенсійного фонду не просто звертаються до РФ щодо пенсій кримчан. Вони у себе там в Генічеську “визнали” окупаційну владу в Криму – “Республіку Крим”. На жаль не здивований. Перед правоохоронцями задачу поставили.» – дописав Борис Бабін.

   У соціальній мережі фейсбук розміщено запит Генічеського управління обслуговування громадян до Пенсійного фонду РФ, в якому Генічеське управління просить повідомити чи зареєстрована ОСОБА_1 (Особисті данні не розголошуються у цілях безпеки особи –ред.) у Криму, та чи отримує пенсію на території Російської Федерації та Республіки Крим. (тимчасово окупована територія АР Крим – ред.).

   Цитуємо витяг з оригінального тексту запиту: «…Генический отдел обслуживания граждан главного управления Пенсионного фонда Украины в Херсонской области просит Вас сообщить состоит ли на учете гр. ОСОБА_1, **** года рождения (паспорт серия… номер…. выданый ……… в Крыму, дата выдачи …. год, идентификационный номер …., зарегистрирована по адресу АР Крым, …. ,) как получатель какого либо вида пенсии на территории Российской Федерации и Республики Крым. В случае, если гражданка получает пенсию на территории республики Крым, просим выслать бумажное пенсионное дело, так как гражданка …. Обратилась с заявлением о возобновлении выплаты пенсии.

  Информация необходима для предотвращения двойной выплаты пенсии на территории нашего района.

    Благодарим за сотрудничество.

Начальник отдела   О.Л. Николаенко.» – зазначено у запиті.

   У своєму запиті Генічеський відділ пенсійного фонду повідомив країні-агресору усю особисту інформацію про громадянку України, фактично вказавши на те, що вона має український паспорт  та українське громадянство та більше того, управління називає Крим, не окупованою територією, не АР Крим, як частину України, а саме як «Республика Крым», так, як вона зазначена у законодавстві РФ. Таке формулювання є безперечно визнанням Криму, як частини РФ, що суперечить українському законодавству та міжнародному праву. По даній особі було написано дві заяви до Пенсійного фонду РФ. Дана громадянка, відносно якої був здійснений запит, звернулася зі скаргою до Представництва Президента України в АР Крим. У відповідь на це, Представництво відреагувало заявою про вчинення злочину до СБУ.

   У заяві Представництва Президента в АР Крим до СБУ викладені конкретні факти складу злочину. Представництво наголошує, що допустили ряд порушень, зокрема, вони надіслали офіційний лист державного українського органу російською мовою та надіслали його до країни-агресора; У листі Генічеський відділ Пенсійного фонду України фактично визнав існування так званої «Республіки Крим»; Лист закінчується реченням «Благодарим за сотруднечество», у якому владна структура визнає налагодження співпраці між українською держустановою та окупаційною владою; У листі зазначено персональні дані громадянки України, які були розголошені представникам влади країни-агресора.

  У “Вечірньому Праймі” на телеканалі “112.Україна”, Міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив:

“У нас є багатостороння угода в рамках СНД про принципи пенсійного забезпечення. Відповідно, якщо офіційно дипломатичні відносини з Росією тривають, ми з цієї угоди не вийшли, тому будь-яку інформацію, яка нам потрібна з РФ, ми отримуємо через Москву”, – сказав міністр.

   Наразі на території Криму мешкає 41 громадянин України, який отримує українську пенсію, і понад 2200 громадян, які виїхали з Криму, також отримують пенсію з українського бюджету, повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини. 

 Як саме мав би зробити Пенсійний Фонд, щоб не порушувати закон? Юрист громадської приймальні УГСПЛ у справах Криму Ганна Рассамахіна каже, що це питання вже давно врегульоване постановами Кабміну №365 та №637. Виплати ВПО із зони АТО відновлюються за даними вирізаної електронної пенсійної справи, яку Пенсійний Фонд має повноваження запитувати у Єдиного обчислювального центру Мінсоцполітики. Ці вирізані справи містять вичерпний перелік даних, які дозволяють зробити розрахунок пенсії.

    Представництво Президента України в АР Крим вже неоднаразово наголошувало на відсутності реагування на потенційні загрози національним інтересам та національній безпеці у Херсонській області, безпосередньо у Генічеському районі.

   Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров сказав, що наша держава має захищати своїх громадян не лише фізично. Їхні персональні дані мають бути захищені також. За словами депутата, передача персональних даних вже занапастила деякі родини кримських татар. «Один з мешканців Криму виїхав на підконтрольну територію, вступив до батальйону „Айдар“, брав участь в АТО, комісувався за станом здоров’я, а потім звернувся за пенсією до Пенсійного Фонду, — сказав Рефат Чубаров. — Після цього ПФУ надіслав всі його дані та актуальну адресу до Криму, де вони одразу потрапили до ФСБ. Якщо вже ніяк не можна обійтися без надсилання цих запитів, то треба уникати персоніфікації в них, не вказувати хоча би актуальну адресу».

На даний час коментарів від Головного управління Пенсійного фонду України та СБУ, з приводу даної справи,  не надходило.  

радіо “Куреш”

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

One thought on “ЗМІ: Генічеський відділ пенсійного фонду України визнає «Республіку Крим»

 • 16 Листопада 2018 о 23:46
  Permalink

  ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 р. № 234 ПОРЯДОК виплати пенсії та надання соціальних послуг громадянам України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя…
  4. Територіальний орган на підставі поданих документів надсилає запит щодо витребування пенсійної справи до органів Російської Федерації, зазначених у пункті 1 цього Порядку.
  Виплата пенсії після надходження пенсійної справи разом з документами про припинення виплати пенсії поновлюється з дати припинення виплати за місцем попереднього отримання пенсії…http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/234-2014-%D0%BF

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: