Голокост – трагедія Всесвіту

27 січня у художньому салоні районного Будинку культури відбувся захід «Голокост – трагедія Всесвіту». У цей день зібралися учні і вчителі загальноосвітніх шкіл та училищ міста, члени єврейської громади, представники влади і культури для того, щоб згадати трагічні сторінки минулого та осмислити події Другої Світової війни. 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили найбільший фашистський табір масового знищення — Освенцім. Саме у цей день вся світова спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту.

На протязі заходу було запалено шість свічок в пам’ять про 6 млн. євреїв, що згоріли в полум’ї Голокосту. Їх запалювали: представники єврейської громади, освіти, влади та культури. У національному музеї Яд-Вашем в Ієрусалимі зберігаються персональні документи, які засвідчують приблизно про 4 мільйони загиблих.

Про Голокост, архівні документи, свідчення жертв трагедії та масове знищення людей у нашому місті розповідали: ведуча – Вікторія Гаркуша, директор Генічеського районного краєзнавчого музею Людмила Фролова, науковий співробітник цього закладу — Діана Варакіна.
У музеї зберігаються архівні матеріали про злодіяння фашистів у Генічеську, списки людей єврейської національності, прізвища знищених місцевих активістів: директора млина Хмизенко, директора школи № 7 Патамана, агронома Буланної, вчителя Арюпіна та інших. Присутні дізналися про трагедії генічеських сімей І.Кравченка, Г.Голуба, В.Прихненка, І. Тарасова, в яких чоловіки не відреклися від своїх жінок та дітей, а разом з ними прийняли смерть.

«Хто рятує одне життя, рятує цілий світ», такий напис вигравірувано на медалі, яка вручається Праведникам Світу. Під час Другої Світової війни місцева жителька, Патаман Анастасія Яківна, врятувала єврейську дівчинку Сабіну. Пройшло багато років і вдячна Сабіна написала в Ієрусалім. 30 квітня 2000 року Анастасії Яківні, вже посмертно, було присвоєно звання «Праведник Світу». Про це розповіла екскурсовод музею Інна Куликова.

Олександр Володимирович Прихненко, місцевий поет, письменник, член Національної Спілки фотохудожників України згадував про трагічну історію своєї сім’ї – смерть батьків від рук нацистських загарбників. Ці події описані в його книзі «Місце в океані». Про те,що ця трагедія не повинна повторитися говорили: голова Генічеської міської ради Олександр Тулупов, керуючий справами районної ради Ігор Романенко.

Більш як 75 років тому, за 5 осінньо-зимових місяців, було знищено 975 жителів Генічеська, у тому числі 100 дітей. Місцем масового вбивства населення став протитанковий рів на північній околиці нашого міста. Зараз там встановлено пам’ятник «Жертвам фашизму». При кінці зустрічі члени єврейської громади поклали до нього квіти.

Захід було підготовлено колективами Генічеського краєзнавчого музею та ПТУ №27 при підтримці відділу культури Генічеської РДА.

Фото Олександра Прихненко

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Поделиться новостью:
загрузка...

One thought on “Голокост – трагедія Всесвіту

  • 2 февраля 2017 в 05:49
    Permalink

    Про те,що ця трагедія не повинна повторитися говорили: голова Генічеської міської ради Олександр Тулупов, керуючий справами районної ради Ігор Романенко.

    Президент України Петро Порошенко озвучив кількість втрат серед військових і цивільного населення, яких зазнала Україна за час війни на Донбасі (у розв’язанні якої основну роль відіграло керівництво Партії Регіонів в яку входив Тулупов а нині перейменована в Опоблок) .
    За його словами, під час проведення АТО на Донбасі загинули 10 ТИСЯЧ ОСIБ!

Добавить комментарий

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: