У краєзнавчому музеї відкрилася фотовиставка Сергія Волкова

19 вересня в Генічеському районному краєзнавчому музеї відкрилася персональна фотовиставка «Обличчя славетного міста» генічанина Сергія Волкова, члена Національної спілки фотохудожників України, лауреата міжнародних та національних фотоконкурсів. Виставку було присвячено Дню міста, тому відвідувачі побачили фотопортрети видатних генічан.

Головні герої — митці, художники, скульптори, музиканти, письменники, журналісти, ветерани, почесні мешканці міста, представники медицини та інших галузей.

Сергій Волков вже п’ять років живе та працює на Рівенщині, але для нього є символічним відкрити першу персональну виставку саме в Генічеську, де він народився, зростав та розпочав кар`єру фотохудожника.

Присутні дуже тепло та з повагою говорили про людей, яких зображено в фотографіях, відзначали талановитість автора та зазначали основні особливості чорно-білого фото.

Адже саме такі світлини акцентують увагу глядача на лінії, фактурі, формі об’єкта, на іграх світу та тіні, а також прекрасно передають настрій, глибокий смисл та особисті переживання героїв.

Говорилося і про те, що чорно-білі фотографії мають власну ауру, від якої одночасно надходить і таємний смуток, і якась незвичайна теплота. Адже відвідувачі побачили душу героїв в їх обличчях та очах, які виражали саме ті неповторні думки та емоції, коли створювалися світлини з них та про них…

Про автора та героїв фотопроєкту розповідали: начальник Відділу культури Генічеської РДА Вікторія Сухорукова, директор Генічеського районного краєзнавчого музею Людмила Фролова та директор Генічеської ЗОШ №1 Оксана Дзугань. Також слова подяки автору, організаторам та спонсору висловили: Генічеський міський голова Олександр Тулупов, секретар Генічеської міської ради Юрій Кукса, депутат Херсонської обласної ради Галина Толубець. Про своє відношення до виставки сказали майже всі присутні учасники фотопроєкту, рідні й друзі автора та відвідувачі.

Тож, хочеться зазначити, що з фотографій на нас дивилися дуже поважні люди.

Віктор Антонович Сидорченко заступник головного лікаря ЦРЛ, лікар-інфекціоніст, що віддав 47 років медицині, 28 з яких очолював Генічеську центральну районну лікарню. Має найбільший стаж роботи серед лікарів цього закладу. Депутат Генічеської районної ради багатьох скликань.

Микола Іванович Шумак — член Національної спілки журналістів України, володар «Золотої медалі української журналістики». 16 років він працював головним редактором районної газети «Приазовська правда», був спецкором обласної газети «Наддніпрянська правда», журналістом газети «Вестник Приазовья». Написав книгу «Кавалери золотых звезд» — про славетних героїв-земляків.

Анатолій Андрійович Бурлін— корінний генічанин, життя якого пов’язано з розбудовою міста. Він був головою Генічеського міськвиконкому з 1975 по 1982 рік, а потім начальником водного господарства. У 2019 році отримав звання Почесний громадянин міста Генічеськ.

Олександр Володимирович Прихненко—автор 33 книг та 10 фотоальбомів, член Національної спілки фотохудожників України. Почесний громадянин Генічеська з 2004 року. Переможець міського конкурсу «Людина Року-2014» у номінації «Діяч культури та мистецтва».

Віталій Михайлович Піхуля — письменник-краєзнавець, художник, автор книги «Геническ и геничане». Почесний громадянин міста Генічеськ з 2004 року.

Тамара Дмитрівна Голубовська—педагог із 46-річним стажем. Засновник першої (і поки єдиної) гімназії у Генічеському районі. Працювала директором школи та завідуючою Генічеським районним відділом освіти. Зараз займається громадською роботою в районній Раді ветеранів.

Володимир Андрійович Шпак— художник-оформлювач, кераміст, скульптор. Завдяки його скульптурам та мальовничим фрескам, історія оживає на наших вулицях. Постійний учасник міських, районних та обласних художніх виставок. Переможець міського конкурсу «Людина Року-2019» у номінації «Діяч культури та мистецтва».

Ніна Анатоліївна Кудряшова — має 60-річний стаж медичної сестри, нагороджена орденом «Ветеран праці України». З 1979 року працювала в операційно-перев’язочному блоці Генічеської районної лікарні. За участь у волонтерській діяльності нагороджена грамотою обласної державної адміністрації.

Людмила Дмитрівна Картелян — старший тренер Генічеської дитячо-юнацької спортивної школи. Ще у 9 класі одержала звання «Майстер спорту» зі стрибків на акробатичній доріжці. За 17 років тренерської роботи виховала 200 учнів, серед яких багато кандидатів у майстри спорту та 6 майстрів спорту України. Завдяки її ініціативі, вже 12 років у Генічеську проводиться чемпіонат України зі стрибків на акробатичній доріжці та Всеукраїнський турнір серед молодшої вікової категорії з цього ж виді спорту. Переможець міського конкурсу «Людина Року-2019» у номінації «Діяч фізичної культури і спорту».

Недорєз Олег Вікторович завідуючий хірургічного відділення Генічеської районної лікарні. 31 рік віддав медицині. Нагороджений подякою Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації. Переможець міського конкурсу «Людина Року-2019» у номінації «Діяч охорони здоров`я».

Дмитро Дмитрович Шаматовський — ветеран армії і флоту, член Президії районної Ради ветеранів, якому виповнилося 88 років. З 1968 року служив у Генічеському райвійськкоматі. У 1974 році організував роботу клубу юних моряків, а у 1987 році заснував організації ветеранів війни і праці у районі та області. Нагороджений численними відзнаками та медалями. Видав три монографії з ветеранського сьогодення.

Григорій Якович Тарасов ветеран німецько-радянської війни, підполковник запасу, якому 2 квітня виповнилося 93 роки. У 17 років потрапив до армії, дійшов до Австрії, де зустрів Перемогу у званні бойового сержанта. Після війни присвятив життя залізниці. До свого 90-річчя від керівництва «Укрзалізниці» отримав Орден «За сприяння розвитку залізничного транспорту».

Володимир Федорович Чекамов —«людина-оркестр», що володіє усіма клавішними і струнними музичними інструментами. 40 років він вчив грі на баяні дітей у Генічеській музичній школі та 15 років був завучем школи. Працював акомпаніатором та керівником хору ветеранів районного Будинку культури.

Анатолій Іванович Супрунов викладач Генічеської мистецької школи, який навчає майбутніх музикантів Генічеська вже 52 роки. Виховав понад 150 учнів, 12 з яких обрали професію музиканта. Керує оркестром баянів та інструментальним ансамблем викладачів. Понад 40 років працює в естрадному оркестрі РБК.

Марія Кузьмівна Дьячкова минулого року відсвяткувала 100-річний ювілей. Вона народилася 30 листопада 1918 року в Тамбовській області, а до Генічеська переїхала у 1964 році. Народила та виховала шістьох дітей, має 6 онуків та 3 правнуки. До пенсії працювала санітаркою в аптеці при районній лікарні. У виставковому залі була присутня її донька, через яку Генічеська міська рада передала солодкі подарунки місцевій довгожительці.

Організатори виставки: Сергій Волков, Відділ культури Генічеської районної державної адміністрації, Генічеський районний краєзнавчий музей Генічеської районної ради Херсонської області дякують за фінансову підтримку проєкту спонсору Івану Осташевському, депутату Генічеської міської ради, за допомогу у розв’язанні організаційних питань Олександру Зюмкіну, заступнику директора ЦОЗК та висловлюють слова подяки за творчу співпрацю Олексію Сухорукову, Олександру Запорожченку, працівникам «Поліграфсервіса».

Фотовиставка «Обличчя славетного міста» буде діяти у Генічеському районному краєзнавчому музеї по 6 жовтня.

За інформацією Відділу культури Генічеської РДА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
  • 203
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
загрузка...

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: