У школі №1 відбувся семінар вчителів основ правознавства

20:58

04 грудня 2018 року на базі Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради Херсонської області відбувся районний семінар для вчителів правознавства та вчителів, які викладають інтегрований курс «Громадянська освіта», на якому були присутніми педагоги  з 16 закладів загальної середньої освіти району. У роботі семінару взяла участь Гульнара Бєкірова, заступник голови Генічеської районної державної адміністрації.

  З питання права та обов`язки учасників освітнього процесу в контексті Закону України «Про освіту»  виступила Оксана Дзугань, директор Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Про громадянську освіту як фундамент Нової української школи  доповіла Тетяна Перфільєва, заступник директора з навчально-виховної роботи.

   Під час практичної частини психолог школи Жанна Олексенко  провела фрагмент ділової гри з учасниками семінару: «Конфлікти: розв`язання та профілактика». У контексті ділової гри  учасники семінару практикувалися у виробленні алгоритмів дій вчителя щодо розв`язання конфліктних ситуацій: «вчитель-учень», «вчитель-батьки», «учень-учень»

   Відкритий урок «Як подолати шлях від конфлікту до порозуміння» у 10 класі для учасників семінару провела Жанна Царьонкова, спеціаліст вищої категорії, вчитель історії. правознавства та інтегрованого курсу «Громадянська освіта» Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Вона вдало застосувала на уроці  інтерактивні форми роботи. Епіграфом уроку стали слова Г. Тейлора «Ніщо так не покаже характер, як гарна поведінка в конфлікті, якого не можна уникнути».

Старшокласники разом з вчителем вивели формулу конфлікту, з`ясовували, що є сигналами конфлікту, які є стадії конфлікту та способи протистояння конфлікту. На уроці школярі мали можливість розв`язувати конфліктні ситуації, такі, як «дорослі – діти», «чоловік – жінка», «підліток старшого віку – підліток молодшого віку» та прийшли до висновку, що переможцем над ситуацією  є співпраця, що треба виховувати у собі мистецтво бути людиною та керувати собою.

    Учасникам семінару сподобалися запропоновані форми роботи  щодо шляхів вирішення конфліктних ситуацій. На згадку про семінар всі отримали буклети та розробки – поради вчителеві як поводитися в конфліктній ситуації  та щодо розв`язання конфліктних ситуацій і запобігання їм.

   Цей семінар став для вчителів, які викладають інтегрований курс «Громадянська освіта», одним із перших кроків  до їх професійної майстерності.

   Висловлюємо щиру вдячність керівництву Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1  Генічеської районної ради Херсонської області за організацію та проведення семінару.

Відділ освіти Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області, Генічеський районний методичний кабінет Генічеської районної ради Херсонської області

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

загрузка...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: