Про підсумки проведення у районі курортно-туристичного сезону 2017 року

12:31:30

Розвиток рекреаційної галузі є одним із пріоритетних та стратегічних напрямів розвитку Генічеського району. Загальний ресурсний потенціал району представлено ліжковим фондом у майже 60,0 тис. ліжко-місць.

Протяжність берегової лінії, яка придатна для організації пляжів, складає майже 46 км (109 ділянок).

Транспортна логістична складова забезпечує перевезення залізничним транспортом безпосередньо до Генічеська відпочивальників зі всієї України.

В цьому сезоні започаткуванню нові подієві та іміджеві туристичні заходи: фестиваль краси та здоров’я Azov Health Fest, шаховий, тенісний та боксерський турніри, мотокрос, турнір з дзюдо та дитячий турнір з сумо, чемпіонат з стронгмену та міжнародний чемпіонат «Залізні Ігри». Все більшого розвитку набувають активні види туризму: віндсерфінг, кайтсерфінг, пейнтбол.

Традиційно відбулись фестиваль «Рибацька вдача» та танцювальний фестиваль «Зірки Арабату». Всеукраїнський фестиваль національних культур «Таврійська родина» відсвятковано у 17 раз. Започатковано фестиваль вуличної фотографії.

З місць масового відпочинкув мережі інтернет здійснювалась трансляція з веб- камер у режимі on-line. Розпочав роботу мобільний додаток до смартфонів «На море».

Туристи з цікавістю відвідували контактний «Сафарі-парк», дельфінарій «ОСКАР», аквапарк «ОАЗІС». Популярними були морські прогулянки на острів Бирючий.

Кількість рекреантів кожного року збільшується швидкими темпами. За підсумками курортно-туристичного сезону наш район відвідало понад 839,0 тис. туристів.

Аналіз надходжень до бюджетів всіх рівнів від оздоровчих установ показує їх постійний ріст. В цьому році очікуємо отримати податків і зборів у місцеві бюджети на рівні не менше 24,2 млн.грн. Вже надійшло до місцевих бюджетів понад 1 млн.грн. туристичного збору. Розглядаючи його структуру, слід зазначити, що податок сплачується 49 закладами відпочинку (405,4 тис.грн.), фізичними особами-підприємцями (118,8 тис.грн.) та населенням, яке надає послуги з тимчасового розміщення без реєстрації господарської діяльності (484,7 тис.грн.). В розрізі сільських рад ситуація склалася наступним чином: Генічеська міська рада – 47,0 тис.грн., Стрілківська сільська рада – 112,3 тис.грн., Щасливцевська сільська рада – 849,4 тис.грн.

Особливу увагу під час курортного сезону приділено роботі у правовому полі у всіх сферах діяльності: дотриманню вимог санітарного та прикордонного законодавства, легалізації найманої праці, відкриття закладів оздоровлення та пляжних територій, організації розваг атракціонами на воді та суші, використання природних ресурсів тощо.

Слід акцентувати увагу на проблемні питання, які необхідно вирішити в наступному сезоні, ключовими з яких є розбудова мереж інженерної інфраструктури у місті та на Арабатській Стрілці (електропостачання, каналізування, транспортне сполучення), санітарна очистка територій, розробка проекту встановлення прибережно-захисної смуги о. Сиваш, створення умов комфортного та безпечного відпочинку на пляжних територіях, підвищення якості надання послуг з розміщення відпочивальників, у сфері громадського харчування, торгівлі, засобів розваг тощо.

На розвиток сфери туризму та курортів позитивно впливає організація цілорічної роботи оздоровчих закладів. Позитивним моментом в даному напрямку є закінчення будівництва бальнеологічного комплексу Міжнародної клініки відновлювального лікування, яка зможе приймати пацієнтів на лікування та реабілітацію на постійній основі, та інших закладів санаторного обслуговування, лікування та медичної реабілітації, які використовують місцеві лікувальні ресурси та працюють цілорічно. Тому робота по підготовці та проведенню процесу надання території Арабатської Стрілки статусу курорту триває.

Сфера рекреації району продовжує розбудовуватися, збільшується кількість об’єктів торгівлі будівельними матеріалами, суб’єкти господарювання та мешканці населених пунктів Арабатської Стрілки будують сучасні заклади розміщення, що сприяє продовженню курортно-туристичного сезону та є актуальним для Азовського узбережжя Херсонщини. Таким чином ми долучаємося до заходів з продовження курортно – туристичного сезону, які активно впроваджуються в Херсонській області на теперішній час.

За інформацією Управління економічного розвитку Генічеської районної державної адміністрації

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
  • 7
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Loading...
загрузка...

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: