У Національній спілки журналістів України важають, що судова справа захисту Генічеського журналіста має стати показовою

20:12

Судова справа захисту  журналіста Геннадія Осьмака має всі шанси стати показовою. Так важає секретар Національної спілки журналістів України Валерій Макеев.

Є прогрес у судовому розгляді справи про напад нелегальних перевізників на журналіста у Генічеську Херсонської області. Через ухилення від судочинства одного з трьох нападників, суд учора, 18 грудня, оголосив кривдника у розшук. За інсайдерською інформацією – цей нападник втік до окупованого Криму. Та Держприкордонслужба не підтверджує перетин кордону підозрюваним у «офіційний спосіб». 
Інші двоє підозрюваних задіяли активний юридичний захист вже у на судовому розгляді.

 Нагадаю, що у зв’язку із погрозами журналісту вже під час судового розгляду, Геннадію судом було надано державну персональну охорону. І у дні засідань журналіста охороняють четверо автоматників. Що також – небувало!!!

Підозрювані ж перейшли до «нападу у правовий спосіб». І тепер адвокати «розігрують карту» щодо статусу Геннадія Осьмака. Мовляв- останній має довести, що він журналіст . Це показово. ЄСПЛ (Європейський суд з прав людини – НВ) очікує саме такої зразкової справи, щоб остаточно вказати  насамперед, корегуючи українську правозастосовчу практику з урахуванням рішень ЄСПЛ) щодо того, КОГО САМЕ слід вважати журналістами при кримінальних переслідувань кривдників свободи слова.

 Нагадаю, що у Генічеську, 22 березня 2018 року близько сотні перевізників-нелегалів вийшли на акцію протесту до будівлі Генічеського райдежадміністрації , з метою висловлення протесту щодо налагодження регулярного автобусного сполучення з контрольним пунктом в’їзду-виїзду «Чонгар» на адмінкордоні з окупованим Кримом. Геннадій Осьмак, відомий місцевий журналіст, член НСЖУ, нині – керівник інтернет – видання «Новий Візіт», у цей час був присутнім у райдержадміністрації, та дізнавшись про подію особисто прибув на акцію з метою її висвітлення.

 Під час зйомки журналіст не висловлював будь-яких оціночних суджень, але чітко представився , що є журналістом, та його і без цього опізнали. Дехто почав надавати коментар щодо події, але потім, «настрій» мітингувальників, невідомо на яких підставах змінився, і на адресу журналіста почали лунати образи, лайка та погрози.

 Журналіст ще раз відрекомендувався і засвідчив, що виконує професійну журналістську діяльність. Та мітингувальники продовжували поводитись агресивно щодо журналіста, фізично протидіяли процесу зйомки , погрожували та ображали журналіста.
За допомогою у захисті прав журналіст звернувся до НСЖУ.

 За результатами наданих консультацій, журналіст звернувся до відділку поліції із заявою щодо протиправних дій супроти нього .
І Вже наступного дня було відкрито кримінальне провадження за ст.171 ККУ.”, –
написав Валерій Макеев у Фейсбук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
загрузка...

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: