Обласна рада хоче «допомогти» Генічеському медучилищу…

13:30:19

Херсонська обласна рада не має наміру закривати Генічеське медичне училище. Незважаючи на галас, який підняла генічеська преса, мова йде про реорганізацію – процес, який допоможе зберегти училище і заощадити бюджетні кошти.

 Про це повідомляє прес-служба облради.

Питання про необхідність вжиття заходів щодо реорганізації установи було піднято недавно. Головна причина – мала кількість учнів. Управління розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату Херсонської обласної ради проаналізувало діяльність училища.

Так, було з’ясовано, що в 2017-2018 навчальному році на 1 курс було прийнято 37,5% студентів від необхідного ліцензійного обсягу установи, який становить 200 осіб. Всього в установі навчається 248 студентів, що в два з половиною рази менше, ніж в Бериславському медичному коледжі – 248 проти 653. Це призводить до того, що на одного студента за рік в Генічеському медучилищі необхідно витратити 46,7 тисяч гривень. Для порівняння, в Херсонському базовому медичному коледжі ця цифра становить 22,2 тисячі гривень, а в Бериславському медичному коледжі – 25,2 тисячі гривень. До всього іншого, навантаження на одного викладача в Генічеському коледжі становить 3 студенти, тоді як в установах Берислава і Херсона 5 і 7,6 учнів – відповідно. Генічеськ б’є рекорди, але приємними їх не назвеш.

У грудні 2017 року постійна комісія обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності прийняла рішення ліквідувати Генічеське училище шляхом злиття з Бериславським мед коледжем, і створити на базі закладу філію. Підтримала такі заходи і Херсонська обласна адміністрація. Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер негайно прийняв рішення про створення робочої групи з питань вивчення використання матеріально-технічної бази закладу (7 будівель загальною площею 5,8 тисячі квадратних метрів, інше майно). До 1 квітня робоча група повинна виїхати в Генічеське медучилище, а її керівник, депутат обласної ради Валерій Черкашин, після всіх заходів з цього приводу повинен відзвітувати про результати роботи. Тільки після вивчення питання проект рішення про реорганізацію “Генічеського медичного училища” Херсонської обласної ради буде винесено на сесію. Примусово закривати і насильно приєднувати ніхто не збирається.

Позиція обласної влади однозначна: закривати училище не можна. В установі здобувають освіту діти з Генічеського та інших прилеглих районів. І у їхніх батьків може не бути грошей на те, щоб забезпечити дитині освіту і проживання в тому ж Херсоні. Крім того, в Генічеському медучилищі в цьому році вчиться 29 осіб з проблемами зору та слуху, з яких 11 студентів є жителями Херсонщини, 18 учнів приїхали з інших регіонів країни. До таких студентів потрібен особливий підхід, який вони, як би там не було, отримують. Училище важливо як для Генічеська, так і для області. І навіть для інших регіонів країни. З огляду на зазначене вище, компромісним рішенням стане створення в Генічеську філії Бериславського медколеджу.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: