В облдержадмістрації вважають недоцільним розділяти Генічеський район

Перший заступник голови Херсонської облдерж­адміністрації Дмитро Бутрій порадив Арабатській стрілці під час децентралізації залишатися у складі Генічеської ОТГ.

Про це він розповів в інтерв’ю виданню “Новий День”,

Пряма мова:

На Херсонщині є райони, де досі не утворилося жодної ОТГ. Чи надходили від них якісь пропозиції?

— Скажу так: деякі райони ведуть розмови про утворення ОТГ за принципом «один район — одна громада». Приміром, Великолепетиський, Скадовський, Генічеський. Розмови про це ведуться давно, але якихось конкретних дій за цим я не бачу.

— Деякі посадовці з Арабатської Стрілки Генічеського району скаржилися на неможливість утворення у них власної ОТГ через страх перед «кримськотатарським фактором». Нібито через це процес утворення на базі Щасливцевської та Стрілківської сільрад об’єд­наної громади зупинився. Це справді так?

— Дійсно, коли вказані сільради ініціювали створення ОТГ, виникли побоювання через розташування цієї об’єднаної громади на межі з тимчасово окупованим Кримом. А це вже відноситься до питання національної безпеки, і не враховувати його ми не могли. Про суто «кримськотатарський фактор» тут не йдеться, адже кримських татар більше проживає не на Арабатській Стрілці, а в Новоолексіївці.

І Стрілковому, і Щасливцевому треба орієнтуватися на чіткий порядок цифр. Вони бачать море, санаторії, бази відпочинку і впевнені, що завтра теж будуть багаті й щасливі. Однак якщо врахувати інфраструктуру, медичні та освітні заклади, то розрахунки виходять не на користь пропозиції утворити на Арабатській Стрілці ОТГ. А якщо додати сюди питання функціонування приватних готелів, оподаткування суб’єктів господарювання, то виникають сумніви, що Щасливцеве і Стрілкове взагалі самотужки зможуть з усім цим впоратися. Тому я б радив їм залишитись у складі Генічеської ОТГ.

Якщо брати весь Генічеський ра­йон у цілому, то створення ОТГ тут не відповідає вимогам щодо відстані між населеними пунктами і центром громади. Проте розділяти степову і прибережну зони району ми вважаємо недоцільним. Економічно ефективно вони могли б існувати разом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
загрузка...

4 thoughts on “В облдержадмістрації вважають недоцільним розділяти Генічеський район

 • 18 Вересня 2019 о 17:56
  Permalink

  Один из самых прикольных моментов в этом замесе заключается в следующем: это то ,что мнением самих жителей Генического района по этому вопросу, абсолютно никто не интересуется. Может по причине инфантильности и по..уизма самих жителей, а может и по целому ряду других причин? Например: из-за большого количества любителей “руцкаго мира” (понимай войны) . Аминь.

 • 18 Вересня 2019 о 18:42
  Permalink

  Бутрий это тот, что от Гордеева остался? Не думаю, что что-то доброе может от него быть предложено. Хотя Стрелка – это хорошо.

 • 18 Вересня 2019 о 18:46
  Permalink

  Звичайна маніпуляція від можновладців.

  Коли було запропоновано Генічеський район розділити на декілька ОТГ, інші запропонували навпаки укрупнити та утворити з декількох районів одну ОТГ.

  Таким чином пропонується ніби”золота середина” – це коли Генічеський район залишається як був, тільки назватиметься вже ОТГ.

 • 18 Вересня 2019 о 21:39
  Permalink

  Ой кривит душонкой лазутчик гордеевский. Тормознули создание ОТГ на Арабатке пару лет назад не из соображений нацбезопасности. а из корысти личной. По плану Пономаря за это время смогли раздерибанить побережье при помощи безропотных местных депутатов. Журналисты расследовали и всему свету об этом поведали, што ж тут непонятного. Зато в одну громаду пихать весь район это вообще ерунда и противоречит закону. Да разве сегодня мы не в той же единой заднице? К чему такая реформа? Только гусям на смех.

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: