Весна у Генічеському районі розпочалась з Міжнародного жіночого форуму (відео)

загрузка...

12:11

Вже четвертий рік поспіль у Генічеському районі проводиться жіночий форум, а в цьому році він вийшов на зовсім інший рівень.

1 березня у Генічеській районному Будинку культури для участі у форумі «Жінка – миротворець в сім’ї, країні, світі» зібралися жінки, які  виявляють активну життєву позицію з міст Київ, Херсон, Каховка, Мелітополь, Криму, Німеччини, Прибалтики та Туреччини.

Особливо приємно було зустрічати Сафінар Джемілєву – дружину лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, голову громадської організації «Ліга кримськотатарських жінок», правозахисників та рідних українських політв`язнів з Криму.

Велику увагу цім мужнім жінкам приділила у своєму виступі головний ініціатор та засновник форуму, заступник голови Генічеської РДА, член Міллі Меджлісу кримськотатарського народу Гульнара Бекірова.

Ми, жінки України різних віросповідань та національностей закликаємо весь український народ до злагоди та порозуміння у суспільстві. У цей важкий для України час, найперше, закликаємо молитися за захисників України, які заради нас віддають свої життя. Закликаємо усіх жителів України, політиків, представників громадських організацій об’єднатися заради подолання зовнішньої агресії, встановлення миру, довіри, братерства та відновлення територіальної цілісності нашої української держави“, – з таких слів розпочала форум Гульнара Бекірова.

Хоча форум був жіночим, він ні як не міг відбутися без чоловіків.

З цією подією жінок вітали голова Генічеської районної державної адміністрації Олександр Воробйов, голова Генічеської районної ради
Андрій Євстратов, член Меджлісу кримськотатарського народу Абмеджит Сулейманов, голова дернеків кримських татар Туреччини у місті Анкара Мухрімін Шагін, керівник регіонального Меджлісу Ленур Люманов, представник Уповновадженного ВРУ по правам людини Людмили Денисової, який зачитав від неї звернення до учасників форуму.

У Генічеському районі нема гендерної рівності. У нас з 1 по 8 Березня – матріархат. Я хочу, щоб так було по всій Україні“, – розвеселив своїм виступом присутніх Олександр Воробйов.

Потім керівник району запросив на сцену та подарував квіти
Сафінар Джемілєвій, чоловік якою є не тільки лідером кримських татар, але й знаний та поважний український політик в усьому цивілізованому світі.

У своєму виступі Сафінар Джемілєва наголосила, що ніякий ворог не заставить нас вклонити голови та відала шану українським воїнам – захисникам рідної землі.

На форумі показали два фільми: про Мустафу Джємілєва та мешканця Новоолексіївки, политв`язня Едема Бекірова Коли його дочка Елеонора Бекірова розповідала про знущання окупантів над батьком, присутні у залі не могли стримати сліз.

Робоча частина Міжнародного форуму була поділена на кілька тем і блоків. Запрошені спікери та гості обговорили роль жінки як миротворця в сім’ї, країні і світі, в захисті своїх прав та прав своєї родини, вплив на суспільство для подальшого розвитку і процвітання нашої країни.

Багато уваги присутніх було прикуто до слів та думок кримськотатарського історика Гульнари Бекірової, радника Міністра молоді та спорту України з питань Криму Гаяни Юксель, правозахисниці з Криму Лілі Гемеджі, виконавчого директора громадської організації  «Солідарна Україна» Людмили Решетової, директора Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації Світлани Думинської, радниці патронатної служби Херсонської обласної державної адміністрації Альме Емірсалє, гостей з Туреччини та інших.

У кінці форуму його учасники розгорнули символічний «Шлях єднання» до окупованого Криму з хустинок, які зробили майстрині з різних країн світу.

ВІДЕО:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: