Ілюстрація: СтопКор

«Скільки у держави не кради – свого не повернеш»: у Стрілковому знайшли нерухомість-привид

За документами – будинки відпочинку на пляжі, у житті – порожній пляж. У ході детального розслідування з’ясувались факти незаконної передачі землі на узбережжі Азовського моря без аукціону людям, які мають стосунок до виробника морозива «Ласунки» і KSG Agro.

Про це пише “СтопКор” за авторством Михайло Новосельцева.

Скільки у держави не кради – свого не повернеш. Саме таким гаслом керувалися органи місцевого самоврядування на території маленького шматочка кримської землі, яка залишається ще підконтрольною українській владі. Цей уламок півострова, північна частина Арабатської стрілки, розташувався на території Генічеського району Херсонської області.

10 березня пройшли обшуки в приміщеннях Стрілківської і Щасливцевської сільських рад, Генічеської районної державної адміністрації, Держгеокадастрі та у сертифікованих інженерів-землевпорядників. Кримінальна справа розслідується за частиною 2 статті 364 КК «зловживання службовим становищем, що заподіяло тяжкі наслідки». Земельні ділянки передавалися з земель водного фонду під житлову забудову й шли під «безкоштовну» приватизацію. Але це – лише невелика частина афери, що квітне на кримських землях.

У ході судового засідання у справі 540/2641/20, в якій я вимагаю скасувати незаконне рішення Генічеської районної ради, яке зменшило ширину захисної смуги Азовського моря з 2000 метрів до 100, надійшло клопотання від ТОВ «Фортуна-Д» про участь в процесі на боці відповідача. У клопотанні ТОВ “Фортуна-Д” звертає увагу, що 13.10.2020 року між ним та Стрілківською сільською радою Херсонської області було укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки загальною площею 4,4314 га, пунктом 1.2. якого передбачено, що земельна ділянка розташована за адресою: Херсонська область, Генічеський район, село Стрілкове, вулиця Берегова, земельна ділянка 19/4.

Публічна Кадастрова карта. Фото: СтопКор

 Але на інформаційний запит сільрада відповіла, що договір продажу ділянки відсутній.

Відповідь на запит Стрілківської сільської ради. Фото: СтопКор

Мене зацікавили особи, яким вдалось викупити без аукціону за два з половиною мільйони гривень ділянку узбережжя (кадастровий номер 6522185200:02:001:1112).

Засновниками ТОВ «Фортуна –Д» виявились Нікіта Касьянов, Вадим Пісчанський та Ігор Коваленко. Двоє останніх є бенефіціарами ТОВ «Ласунка», усім відомого виробника морозива. Нікіта Касьянов – син одного з найбагатших людей України і найбільш молодий депутат Дніпропетровської обласної ради від  «Слуги народу». Він 12 березня передав управління фірмою «Фортуна-Д» і лишився лише представником. Не дивно, що вони знайшли вагомі аргументи переконати сільську раду продати їм ділянку. А сподобалася їм не одна.

У 2019 році вони на своє ПП «РЕГ-БУД» оформили 7 га в оренду (ділянка 6522185200:11:016:0140). Незрозуміло, навіщо їм закортіло стати власниками. Але для цього вони розділили ділянку площею 5 га на дві. Одну викупили, а пляж (кадастровий номер 6522185200:02:001:1111), так само без аукціону, взяли в оренду.

Відстань від ділянки до моря – 93 м. Скріншот: СтопКор

Як мені пояснили у Стрілківській сільській раді, у покупців було зареєстроване на цій землі «нерухоме майно».

І ось у цьому місці на допомогу сільським корупціонерам прийшла магія. Супутникові знімки показують, що на ділянці немає будівель.

Супутникова карта. Фото: СтопКор

Але, можливо, американська техніка дала збій?

Приїхав, особисто подивився і сфотографував ділянку. Порожньо!

Порожній пляж на місці, де за документами – нерухомість. Фото: СтопКор
Але отримую інформаційну довідку з державного реєстру майнових прав, а там – дані про складові частини трьох об’єктів нерухомого майна.

«Складова частина об’єкту нерухомого майна:

Адміністративна будівля А1, 1-коридор; 2-кабінет; 3-кімната охорони; 4-побутове приміщення; 5-санвузол; усього: 39,9.

Будинок відпочинку Б1, 1-кухня; 2-санвузол; 3-кімната відпочинку; 4-кімната відпочинку; 5-санвузол; 6-кухня; всього: 132,4.

Будинок відпочинку В1, 1-кухня; 2-санвузол; 3-кімната відпочинку; 4-кімната відпочинку; 5-санвузел; 6-кухня; всього: 132,4.»

І дата реєстрації є: 10.06.2020 16:55:31.  І навіть ім’я чарівниці вказано: державний реєстратор Пеша Тетяна Миколаївна, Управління з питань оборонної роботи, цивільного захисту, надання адміністративних послуг і державної реєстрації Іванівської державної адміністрації Херсонської області.  А підґрунтям для реєстрації було рішення 56 від 04.09.2009 року все тієї ж Стрілківської сільської ради.

Інформація з реєстру нерухомого майна. Флто: СтопКор

Але хочу одразу уточнити.  Я не звинувачую в злочині підприємців. Вони оптимізують свої витрати, тому в їхніх діях я не бачу складу будь-якого злочину. Покаранням їм буде те, що операцію з придбання ними земельних ділянок визнають нікчемною, тому що земельні ділянки в прибережній захисній смузі не можуть бути у приватній власності. Наслідки таких угод передбачено ст. 228 ЦК України «правові наслідки вчинення правочину, який порушує публічний порядок, вчинений з метою, суперечною інтересам держави і суспільства». Угода, укладена з метою незаконного заволодіння майном держави, визнається такою, що порушує публічний порядок, а при наявності умислу у обох сторін – в разі виконання угоди обома сторонами – в дохід держави за рішенням суду стягується все одержане ними за угодою.

Тому і гроші повинні бути стягнуті з рахунків місцевої ради, а не повернуті покупцеві.

Але це не стосується сільського голови Стрілкового О. Пономарьова, який підписав договір продажу ділянки. Про обсяг порушень можна тільки здогадуватися, адже тисячі гектарів перейшли за договорами оренди і продажу відповідно до рішень сільради найбільшого села в Україні без жодного аукціону.

Друга частина 364 статті КК у Олександра Пономарьова жирними літерами на лобі написана. У цій статті описано місце скоєння злочину, особа, яка скоїла, і сам механізм його здійснення. Тому правоохоронці повинні внести відомості про цей злочин у ЄРДР і почати розслідування.

Це всього лише один приклад розкрадання державної землі на узбережжі. Законодавство дозволяє вкрадене повернути у власність держави. Але чи буде бажання це зробити у наших правоохоронних органів?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

10 thoughts on “«Скільки у держави не кради – свого не повернеш»: у Стрілковому знайшли нерухомість-привид

 • 18 Березня 2021 о 14:30
  Permalink

  В цьому конкретному випадку, не бачу жодного признаку корупції, але скрізь лізуть дії вітчизняної мафії ,яка захопила владу в країні, і клали вони з “прибором” і на обрану владу, і на прокурорських з ментами, і на суди, навіть на те, що наша держава воює з кацапським агресором . Мабуть сподіваються на те, що в випадку, не дай Боже ,окупації цієї частини України, вони взмозі домовитися з кремлем ,не розуміючи простої істини: там де приходить влада путлера, там враз все обнуляється, навіть такі круті чувачки ,як оті фігуранти цієї статті. Додам, що круті обнуляються намного швидше, ніж вони можуть собі уявити. Замість того, щоб розвивати країну вони її грабують, довбодятли.Амінь.

 • 18 Березня 2021 о 15:53
  Permalink

  saper63,описані дії демонструють чистісінькі корупційні дії Пономарьова, у якого лоб розписаний статтями кримінального кодексу, по яким його можна притягнути до відповідальності, а Ви не бачите ніякої корупції. П-ва гріє надія, що загальна тема з одним з найбагатших людей України, накриє його захисною парасолькою. А ось цього допустити не можна.

 • 18 Березня 2021 о 16:03
  Permalink

  У Пономарьова та його подільника Пуделко мабудь давно заготовлені кокошники і короваї з сіллю.
  Мене засмутила в цій статі новина, що Нікіта Касьянов – син відомого бізнесмена С.П. Касьянова (може помилка в статті ?). Який як відомо разом з Пуделко Ю.Б. удвох є співвсником ТОВ “Арабатськи терми. Но то такє, це їх справа-“коза ностра”. Погано то, що ця фірма зареєстрована в Дніпропетровської обл, Солонянському районі, а не Херсонської обл Генічеського району. Платять податки там, а бізнес тут!? Це як так??? Та й земельна ділянка та вода йодоброміста тут, а не там. Все це дуже дивно. Пропозіція до вас Сергію (Касьянов ) будь ласка перереєструйте ТОВ “Арабатськи терми” у Генічеському районі і не слухайте “Старосту-бізнесмена”, він не староста – як повинен буди службовець органа місцевого самоврядування, бо він вас “підведе під монастир”.

 • 18 Березня 2021 о 18:41
  Permalink

  Шановна Галина! Про яку корупцію, в мафіозній країні, Ви кажете? Ще раз повторюю : мафіозні клани захопили владу в країні і їх,в їхніх діях ,підримують, майже, всі суди і більшість правоохоронців ( менти, прокурорськи, частина есбеушників ). Що стосується Пономарьова : це звичайний негідник та підстилка цих покидьків. Ви кажете, що його треба судити . Згоден з Вами, але одразу виникає питання: а судді, хто? І на цьому питанні всі дії гальмуються. Та це все дурниці. Головна проблема в виборцях . Для прикладу: якщо, припустимо завтра, довелося би переобирати предстаників місцевої влади, як Ви вважаєте : за кого проголосує ло…електорат? Звичайно за ВСЕ те ,що зараз займає владні кабінети в міськраді. Амінь.

  • 18 Березня 2021 о 20:59
   Permalink

   Saper63, не факт. Наразі Андрій Євстратов не займає владні кабінети в міськраді. Проте із задоволенням очолить Генічеську МТГ (до чого все зараз і йде).
   Це звичайно не означає що Пономарьов, Плохушко чи інші корупціонери будуть покарані. Ні. Може когось і кинуть за для задоволення натовпу. Проте, це відбудеться якщо буде злий натовп, а ми всі знаємо що потрібно більшості громади – тому ніякого злого натовпу не буде.
   Ось приклад. Депутат-регіонал Бульбах вбив невинну дитину,Валерію Прядка. Досі непокараний. Десь є злий натовп? Ні.
   Тому про що ви кажете??? Не будьте наївні.

 • 19 Березня 2021 о 19:32
  Permalink

  Пушука, скорей всего, евстратушка на рга целит, а всё ж не на МТГ. А к этой сделке с капстроениями- привидениями имеют отношение все игроки стрелковского бомонда – и пономарь, как продавец, и Пуделко, как представитель не только Московии, но и богатого компаньона по Термам. Двух заклятых друзей объединяет одна кормушка, что в руках Касьянова. Так что отстаивать то, что не видят камеры – есть кому, не смотря на их вечные войны.

  • 19 Березня 2021 о 19:52
   Permalink

   Середа, не розповсюджуйте маячню, яку розповсюджують навмисно на телеграм-кпналі самого Євстратова. 😉 В РДА – бюджет розкадається ще на рівні ОДА. Влада у РДА хіба що номінальна.
   Головою РДА, бути шісткою у Бені? Ви серйозно? 😂😂😂
   Щоб потім хникати як колишній очільник РДА та вималювати гроші у влади МТГ?😉
   А у МТГ тільки за перший квартал бюджет 286 млн, та все майно, землі, комунальні підприємства…

   Тепер з приводу кормушки. Якщо би ви були більш обізнані, то знали би, що у майже всі можновладці між собою мають спільний бізнес, і навіть спільні бізнеси. Навіть члени протилежних партій. Тому не треба мені теж щось тут розповідати.🤔

 • 20 Березня 2021 о 18:21
  Permalink

  Пушука, ще раз роясните, плиз, мне, человеку “необизнанному”, как может Евстратов претендовать на главу МТГ, если это должность выборная. Да, там и весь бюджет, и неограниченные полномочия, но – как? Я ж не потому заостряю внимание, что сомневаюсь в Вашей “обизнанности”, просто хочу понять, как? Вот Ваши слова: Наразі Андрій Євстратов не займає владні кабінети в міськраді. Проте із задоволенням очолить Генічеську МТГ (до чого все зараз і йде). Что кроется за последними, в скобках, словами — ОПЗЖ в подполье? Или что? И не надо нервно реагировать на вопросы, просто хочется разобраться с Вашей помощью.

  • 24 Березня 2021 о 02:31
   Permalink

   Середа, саме так само, як і Тулупов, до того як був обраний головою міськради, теж очолював Генічеську міську раду.😉

   1. Уявіть, що якась із партій, депутати якої потрапили до міськради, надають новий список у ЦВК, де, наприкад, Є. йде за списком наступним за тими, хто вже отримав мандат.

   2. Потім на якийсь сесії депутат від партії складає повноваження. Що призводить до того, що наступний за списком партії (тобто Є.) стає депутатом міськради.

   3. Більшістю голосів депутати міськради обирають секретарем міськради цього депутата Є.

   4. Більшістю голосів депутатів міськради голова міськради втрачає посаду.

   5. Згідно законодавства, під час відсутності голови, секретар міськради, тобто Є., очолює міськраду.
   😉

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: