Браконьєрство знищує рибні запаси України

загрузка...

12:27

Браконьєрство в Україні набуло страхітливих розмірів, що, безумовно, загрожує Екологічної безпеки країни. Сьогодні риба знищується як вид.

Браконьєрство набуло ознак організованого злочинного угруповання. Пособництво порушникам з боку рибних чиновників призвело до різкого зростання правопорушень на водоймах. Якщо в 1991 році затримали 18 тисяч рибних браконьєрів, то в 2018 році різними службами було затримано 114 тисяч (за статистикою тільки 10% від усіх порушень фіксується).

В Асоціації рибалок Україна вважають, що причин такого стану справ кілька. Основна – це корупція в органах рибоохорони, яка за останні роки набула небачених масштабів. А непрофесіоналізм керівників рибного відомства довів вітчизняну рибну галузь до критичного стану.

Рибна галузь країни перестала виконувати поставлені перед нею державою завдання по наповненню вітчизняною рибою продуктового кошика українця. Сьогодні на прилавках 85% імпортного рибного продукту, і лише 15% вітчизняного виробництва. Такий стан справ загрожує Продуктової безпеки країни в цьому сегменті.

Ще зовсім недавно Азовське море вважалося самим рибним в світі! Його рибопродуктивність була в 6,5 раз вище, ніж Каспійського моря. Здавалося, що рибні запаси Азова невичерпні. Але …

Сьогодні багато видів риби поставлені на грань зникнення. Якихось кілька років тому морського судака ловили сотнями тонн, а піленгаса тисячами. У 2018 році судака виловили … 170 кг., А піленгаса 220 тонн.

На даний момент в Азовському морі виловлюється всього три види риби в повноцінному обсязі: бичок, хамса і тюлька. Осетрові види, які прийшли до нас з часів динозаврів повністю знищили за чотири роки. Їх виловили тралами на зимувальних ямах, в «наукових» цілях …

Якщо найближчим часом не буде переформатована політика рибного господарства, то за твердженням вчених, до 2050 року риби у водоймах країни не залишиться. Необхідно припинити бездумно черпати у природи, а почати вирощувати рибу для споживання. Тим більше для цього у нас все є і неосяжні водні простори і високопрофесійні фахівці, які своїми знаннями і досвідом підняли рибні галузі багатьох країн світу.

Але, на жаль, українські рибоводи не потрібні на батьківщині. Чиновники своїми поборами загнали цілу сільськогосподарську галузь в тінь. Сьогодні близько 60% всього промислового вилову і 70% всієї вирощеної фермерськими рибоводними господарствами риби знаходиться в тіні. За неофіційними даними рибний тіньовий ринок оцінюється в 4-6 млрд грн.

– При цивілізованому використанні водних ресурсів українські рибоводи можуть виростити стільки, що це наповнить внутрішній ринок якісною, дешевої, власного виробництва рибою. Україна в змозі стати Європейської Рибницею! – кажуть в Асоціації рибалок України.

Прес служба Асоціації рибалок України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

One thought on “Браконьєрство знищує рибні запаси України

 • 5 Серпня 2019 о 19:49
  Permalink

  Название статьи следует читать следующим образом: браконьеры, орудующие промысловыми судами, под “крышею” различных государственных ведомств ,окончательно решили уничтожить все живые водные ресурсы в Азовском и других морях. А то опять все “стрелки” развернут в сторону удочников и людей с одной-двумя снастями. Аминь.

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: