Поліція попереджає! За порушення правил карантину передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність

В умовах дії загальнодержавного карантину, запровадженого в Україні 11 березня з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції, поліція Херсонщини посилює заходи безпеки, зокрема, проводяться рейди вулицями міст і селищ щодо дотримання суб’єктами господарювання карантину, збільшується обсяг територій патрулювання та кількість задіяних у цьому працівників. Правоохоронці несуть службу в масках та дотримуються правил безпеки. 

В першу чергу, заходи направлені на контроль за дотриманням суб’єктами господарювання та підприємцями карантинних обмежувальних заходів. Сьогодні, 17 березня, рейд правоохоронців мав інформаційний характер. Підприємців та фізичних осіб попереджали про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину, рекомендували призупинити роботу торгівельних об’єктів або закладів громадського харчування. Рейди правоохоронців будуть проводитися на постійній основі і у разі виявлення порушень карантину, посадові особи або відповідальні за суб’єкти господарської діяльності будуть притягнуті до відповідальності. 

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)» та ввела адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення правил карантину при коронавірусі:

– штраф за порушення правил карантину становитиме від 17 тисяч до 32-х тисяч гривень. Наприклад, якщо особа, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою, самовільно залишить місце карантину, то нестиме вказану адміністративну відповідальність. Для посадових осіб за невиконання правил карантину шраф збільшено: від 34 тисяч до 170 тисяч гривень;

– кримінальна відповідальність настає за порушення правил та норм, направлених на запобігання епідемічним захворюванням та боротьби з ними. Якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, передбачено штраф від 17 тисяч до 51 тисячі гривень або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 3-х років, або позбавлення волі на строк до 3-х років. Наприклад: за невжиття карантинних заходів та обсервації осіб, які перебували у контакті з хворими; невиконання розпорядження про госпіталізацію, незакриття ввозу та вивозу пасажирів в окрему місцевість тощо.

Якщо такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, це карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Відділ комунікації поліції Херсонської області

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
  • 19
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

One thought on “Поліція попереджає! За порушення правил карантину передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: