В Азовському морі відбулися облікові зйомки риб

загрузка...

20:38:27

У серпні 2018 року ІРЕМ виконав комплекс облікових зйомок риб в Азовському морі, в яких щороку здійснюється збір важливих біологічних даних для оцінки запасів основних промислових видів риб.

Тралову зйомку риб на всій акваторії Азовського моря виконував СЧС-1025 (ТОВ “Азов-3000”). Також у затоках північної частини Азовського моря було виконано прибережний облік донних риб механізованими драгами з суден ПТР “Віталій” (ПП “РКП Маяк”), СЧС “Первомаєць” та МРСТ “Сі Белл-12” (ТОВ “Дюкарь”).

У складі наукових груп на борту суден працювали фахівці ІРЕМ Володимир Михайличенко, Олександр Кошкалда, Тимур Жиряков, Ксенія Жирякова та Вячеслав Хабаров.
Як показують попередні результати зйомок, найбільш масовими видами риб Азовського моря залишаються хамса, тюлька та декілька видів бичків (бичок-кругляк, бичок-сірман, бичок-пісочник). Продовжує збільшуватись популяція азовського калкана, який зустрічається по всій акваторії моря.

Помітно зросла присутність піленгасу, зокрема у східній частині моря, де піленгас був представлений, в основному, неполовозрілими особинами.  Такі типово чорноморські види, як барабуля та ставрида, в основному, зосереджені у південній частині моря, ближче до берегів Криму, але відзначено присутність цих видів також у центрі та на півночі моря.

ІРЕМ уже повідомляв про стійке підвищення солоності Азовського моря, що, очевидно, є основною причиною зростання ролі чорноморських видів в азовській іхтіофауні
Ще одним з наслідків зростання солоності Азовського моря є поява у великій кількості молюску рапани. Цей вид розповсюдився у східній половині моря і, навіть, зустрічається на північному сході – у Білосарайській затоці.

Отримані в облікових зйомках дані будуть використані для уточнення оцінок та прогнозів науковців ІРЕМ щодо актуального та очікуваного на 2019 рік стану запасів основних промислових видів риб Азовського моря.

К. Дем’яненко, ІРЕМ

Приазовська Правда

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

One thought on “В Азовському морі відбулися облікові зйомки риб

 • 22 Серпня 2018 о 22:38
  Permalink

  Ахаха. Очередное представление для лохов. Спросите работяг этих браконьеров, почему им зарплату прошлым летом давали копченым мальком тюльки или куда делся бычек? Белые и пушистые отморозки, хватит обманыать людей. Угробили море, ананасы псевдонаучные, а теперь рыло делают.

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: