Високопосадовці ЄС відвідають Приазов’я

загрузка...

20:17

27 січня – 2 лютого група посадовців Європейського Союзу високого рівня відвідає райони України, прилеглі до Азовського моря.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Головна мета місії ЄС на високому рівні – оцінка економічної, соціальної та політичної ситуації в регіоні, який відчутно постраждав від режиму перевірок, який Росія ввела на Азовському морі. Особливо регіон постраждав після ескалації у Керченські протоці та Азовському морі, яка сталася 25 листопада 2018 року. Порушення Росією міжнародного права є неприйнятним. Європейський Союз, зокрема лідери ЄС під час зустрічі Європейської Ради, що відбулася у грудні, послідовно й неодноразово наголошували на тому, що Росія повинна негайно звільнити усіх незаконно затриманих українських моряків, повернути захоплені кораблі та забезпечити вільний прохід усіх суден через Керченську протоку.

Спочатку високопосадовці зустрінуться з органами влади та іншими зацікавленими сторонами у Києві. Пізніше відбудуться всеохопні дискусії з представниками місцевих та регіональних рад і адміністрацій, громадянського суспільства, наукових закладів та бізнесових кіл. Такі зустрічі буде проведено в Маріуполі, Бердянську, Мелітополі та навколишніх районах.

Візит відбуватиметься на фоні низки додаткових місій високого рівня з країн-членів ЄС. Він ґрунтуватиметься на результатах координаційних зустрічей з державами-членами та іншими міжнародними партнерами, що їх організувала Європейська Комісія в Брюсселі наприкінці 2018 року.

За результатами висновків, які отримає місія, ЄС проведе оцінку того, як посилити підтримку Приазов’я – зокрема, ґрунтуючись на чинних програмах та у співпраці з європейськими фінансовими інституціями.

Делегацію високого рівня очолять Томас Майр-Гартінг, Виконавчий директор  з питань Європи та Центральної Азії в Європейській службі зовнішньої дії, та Петер Ваґнер, керівник Групи підтримки України при Єврокомісії. До її складу також входитимуть представники низки інших департаментів Єврокомісії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: