Koktebel Jazz Festival розкачав Арабатку

18-й Koktebel Jazz Festival пройшов з 29 серпня по 5 вересня на Арабатській Стрілці і зібрав навколо себе справжнє комьюніті любителів нової української музики.

Наш 18-й Koktebel Jazz Festival мав відбутися на початку вересня 2020 року у Скадовську, але нова ковідна реальність внесла корективи у наші плани. 

Джаз Коктебель завжди шукав можливість повернутися саме до моря. І така можливість з’явилась завдяки Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Цей проєкт підтримує розвиток туризму у такому регіоні, як Приазов‘я. Він запропонував Фестивалю ідею обрати новою локацією Арабатську Стрілку. 

Так з‘явився проєкт Koktebel Jazz Festival: Arabatka.

Ми зробили вибір на користь невеличкого села Щасливцеве на Херсонщині. І головним фактором, що вплинув на рішення команди фестивалю, став той факт, що цей шматочок землі – є саме Кримом. Його материковою частиною. Таким чином фестиваль зміг символічно повернутися туди, де він народився, і де назавжди є наше сердце і наша віра. 

Важливі факти про 18-й Koktebel Jazz Festival: Arabatka

 • більше ніж 150 музикантів взяли участь у Фестивалі. Новий формат, який поєднав сам фестиваль і творчі резиденції, дозволив зібрати не тільки  музикантів, а також художників та літераторів, акторів та режисерів, провести конкурс юних музикантів, подивитись найкраще нове українське кіно, долучити до творчості через участь в майстер-класах місцевих мешканців і відпочиваючих;
 • 23 назви українських міст і селищ прозвучали під час символічного вечірнього переклику  відвідувачів. Ми розширюємо географію відвідувачів і поціновувачів нової української музики. 

До нас приєднались не тільки постійні відвідувачі з великих міст (Дніпро, Запоріжжя, Київ, Одеса, Харків), а також жителі Закарпаття, Волині, Донеччини та Луганщини, Дніпровщини та Херсонщини з невеличких міст та сіл. До нас приїхали і гості з Криму!

 • 50 концертів. Нам вдалося показати нову хвилю української музики і те, що “дав карантин» творчим людям: нові композиції та пісні, нові проєкти, розвиток перформативного мистецтва. Ми розповіли про кримські музичні проєкти, які продовжують розвивати свою творчість після вимушеного переїзду на материкову частину України;
 • 10000 відвідувачів. Комусь може здається, що має бути більше. Обов‘язково буде!

Важливе зауваження: зі слів місцевих мешканців і представників органів місцевої влади, до приїзду фестивалю в ці дні кількість відпочиваючих була завжди значно меншою. 

З цього ми робимо висновок, що культурний і подієвий туризм в Україні працює! Доведено досвідом наших мандрівок!

В лайн-ап Koktebel Jazz Festival: Arabatka, як і на більшості інших українських фестивалів цього року, через карантинні обмеження більшою частиною були запрошені українські виконавці. Але також взяли участь гурти з США та Канади. Публіка активно реагувала на виступи Вагоновожатые, Atomic Simao, Adm:t, Dudu Band, Janket, Ketrah, The Velvet Sun, Майка Кауфмана-Портнікова, Heidi Rae та інших колективів. Жанри теж визначалися різноманітністю. Від рафінованого бенду Андрія Соловйова до невгамовних панків Кукли Клауса.

Лілія Млінарич, Президент Фестивалю, відмітила, що Джаз Коктебель вперше після окупації настільки близько повернувся до Криму та подякувала щасливцевській публиці за надзвичайно теплий прийом.

Тетяна Большакова, начальниця відділу туризму і підприємницької діяльності Генічеської міської Ради, на прес-конференції підкреслила, що надані фестивалем можливості розвитку туристичного бізнесу на Арабатській Стрілці і взагалі в Приазов’ї, дуже цінні.

Олександр Лієв, консультант Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”, зауважив, що регіон Приазов’я отримав неабияких збитків від подій, пов’язаних з кримськими подіями. Це стало однією з причин, чому регіон попав в економічну стагнацію, в тому числі і в туристичній сфері. Koktebel Jazz Festival може допомогти виправити ситуацію. Ця подія вже не раз ставала драйвером росту у туристичних регіонах і доводила свою ефективність. Цей проєкт може стати справжнім туристичним магнітом Приазов’я. 

Дякуємо за підтримку: 

Головному партнеру Фестивалю –  Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.

Креативному партнеру Leo Burnett Ukrаine, що відповідає за найцікавіше у комунікаціях з нашою публікою та за стиль Фестивалю.

Дiджитал партнеру фестивалю QR Module.

Туристичному порталу Zruchno.Travel

Особлива подяка нашим інформаційним партнерам:

Суспільне: Херсон

Телеканал Дом

Крим Реалії

Радіо Свобода

Радіо Карантин

Отдохни!

Viva

Babel

Локальні інфопартнери: 

AcroJazz

OMore

Новий Візит

06137.com.ua

Організатори Koktebel Jazz Festival: Arabatka

Фотографи Дмитро Першин, Стас Юрченко. Арсен Федосенко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
 • 21
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: