На Арабатській стрілці зібралася мистецька мозаїка

15:01:46

 Щорічно, у другу неділю жовтня, в Україні відзначається День художника. В офіційному календарі він з’явився 20 років тому, коли Президент України підтримав ініціативу Спілки художників України і підписав 9 жовтня 1998 року відповідний Указ № 1132/98.

 Художники – це творчі особистості, здатні за допомогою полотна, кісті, уяви й образного сприйняття показати звичайні речі у новому вигляді, виплеснув зовні свій внутрішній світ.

Наше неповторне Приазов’я зачаровує своєю красою, життєдайною силою, вабить до себе, надихає на творчі звершення. Потреба висловити своє ставлення до цієї землі, яка, за словами О. Прихненка, «на всю Вселенную одна», гостро виникла у творчої еліти нашого краю саме напередодні свята.

Ніщо не завадило митцям зібратися разом і залучитися до активного творчого процесу. Начальник Відділ культури Вікторія Сухорукова підтримала ідею проведення пленеру і сприяла поїздці на Арабатську cтрілку, до якої долучився і Генічеський районний краєзнавчий музей.

Художники – Володимир Шпак, Сергій Григор’єв, Анатолій Жук, Анатолій Малявка, Галина Малєта, Анжела Корєнкова, Лілія Конєва, народна майстриня України Надія Ліхачова знайшли для себе куточок по душі: хто малював море, а воно в цей день було бурхливе, з великою кількістю білої піни на хвилях, (саме то!), хто зображував на полотні наші розкішні маслини та іншу рослинність Арабатки.

Присутні поряд: поет Володимир Соснін, фотохудожник, поет і письменник Олександр Прихненко та місцевий бард, улюбленець генічан Валерій Лєсков, теж не залишилися байдужими до цієї творчої феєрії: лунали пісні, народжувалися нові вірші та фотокадри…

Як завжди, часу не вистачило для того, щоб закінчити всі розпочаті етюди, тому вирішили завершити їх уже вдома. Потім була душевна розмова, творчі спілкування, обмін мистецьким досвідом, фотографії на пам’ять. А ще лунали вітання зі святом – Днем художника та традиційно згадували всіх, поіменно, хто відійшов у небуття.

Хочеться висловити слова подяки директору пансіонату «Сокіл» Жицькому В’ячеславу Петровичу за надану можливість зібратись всім разом на території закладу, гарне обслуговування й теплий прийом.

Ввечері, у доброму гуморі, повертались митці додому, з бажанням продовжити практику проведення творчих пленерів і надалі.

Людмила Фролова, директор Генічеського районного краєзнавчого музею Генічеської районної ради

Фото:

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: