Сторінки творчості українського композитора Марка Кармінського

Під такою назвою у Генічеській мистецькій школі пройшов літературно-музичний вечір, який підготувала та провела викладач цього навчального закладу Валентина Анатоліївна Гак. Цей захід було присвячено 90-річчю від Дня народження українського композитора, заслуженого діяча мистецтв України,  Марка Кармінського, який писав музичні твори для дорослих і дітей. Він був одним з засновників Харківського Фонду підтримки юних талантів.

Марк Веніамінович створив опери, симфонічні твори, працював над драматичними спектаклями. Багато його пісень, які вперше прозвучали в театрі, давно живуть самостійним життям. Від опери через драматичний театр до пісні, від симфонії знову до опери — такі віхи музичного шляху митця.

На вечорі ведуча створила творчий портрет композитора, розповідаючи про його діяльність в сфері мистецтва. Зі сцени лунала музика, яка перенесла слухачів в світ дитинства,  а деякі твори  налаштовували їх на філософські роздуми.

Захід, присвячений творчості Марка Кармінського, в навчальному закладі проходить втрете. І кожен раз слухачі по-новому відкривають для себе цього композитора. Валентина Анатоліївна Гак багато працювала над матеріалом. Для цього вона побувала у довідково-бібліографічному відділі Харківської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки ім. К. Станіславського, а також спілкувалася з дружиною композитора Іриною Матвіївною. Саме вона подарувала мистецькій школі збірники «Партит» та нову нещодавно видану «Партиту №5», яка була написана композитором після прочитання роману М. Булгакова «Майстер і Маргарита».

У цей день на сцені виступали: Анастасія Хлгатян (викладач Бубкіна І.С., концертмейстер Захарченко Т.А.), Вікторія Колєснікова (викладач Козачок С.В., концертмейстер Гетьман В.Г.), вокальний ансамбль «Кубики» (викладач та концертмейстер Мартинець Т.М.), фортепіанний ансамбль: Софія Довга- Юлія Лебедєва (викладачі: Жернова Л.М., Лебедєва Є.Г.), Софія Триказюк, Маргарита Курочка (викладач Захарченко Т.А.), Вікторія Сімонова, Анастасія Генеберг (викладач Лущан В.Я.), Євгенія Панькіна, Анна Бохонко (викладач Жернова Л.М.), ансамбль скрипалів (керівник Сердюк Л.О., концертмейстер Гак В.А.), фортепіанний ансамбль: Єлизавета Перцева – Ніколь Сахник (викладачі: Лебедєва Є.Г., Гак В.А.), дует домристів: Світлана Козачок- Вікторія Перепросова (концертмейстер Гетьман В.Г.), Діана Явдик (викладач Гак В.А.), фортепіанний ансамбль: Діана Явдик-Анастасія Яницька (викладачі: Гак В.А., Лебедєва Є.Г.).

Вечір пройшов у творчій атмосфері та сподобався слухачам. Такого роду заходи сприяють популяризації українського музичного мистецтва і формують духовні та естетичні цінності у дітей.

За інформацією Генічеської мистецької школи

Фото: Олександр Прихненко

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: