Відомі українські письменники зустрілися з генічанами

загрузка...

13:03

16 квітня в Генічеську відбулася творча зустріч з українськими письменниками — представниками сучасної літератури Андрієм Курковим та Артемом Чапаєм. Ініціатором заходу виступила ГО «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Під час зустрічі в актовій залі Навчально-виховного комплексу «Генічеська школа І-ІІІ ступенів № 3 – дошкільний навчальний заклад» панувала щира і невимушена атмосфера. Ведуча Анастасія Левкова задавала саме ті питання, які цікавили присутніх: звідки автори беруть сюжети та хто надихає їх на написання творів? які автори і які книги є їхніми улюбленими? як письменники вибирають назви до своїх книг та імена для героїв?

Також Андрій Курков і Артем Чапай розповідали про дитинство, свої родини, складні творчі й духовні пошуки та про наполегливу працю на цікавому шляху письменника.

Присутні у залі — творча інтелігенція, представники ЗМІ, закладів культури й освіти, студентська та учнівська молодь із задоволенням знайомилися з гостями та їх творчістю.

Особливо цікавила присутніх інформація, яку надали про себе автори:

Андрій Курков (нар. 1961 року в Ленінградській обл., змалечку живе в Києві) – найвідоміший український письменник за кордоном, Президент Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу. Автор понад 30-ти книжок як для дорослих, так і для дітей, понад 20-ти сценаріїв для кінофільмів. Його книжки перекладені 36-ма мовами та входять у топ-10 європейських бестселерів.

Артем Чапай (нар. 1981 року в Коломиї, живе в Києві) – український письменник, перекладач, репортер, мандрівник. Автор 7-ми книжок – про досвід мандрів Україною, Америкою, про досвід батьківства. Його книжки неодноразово входили до топ-5 переліку премії «Книга року Бі-Бі-Сі». Співавтор книжки «Война на три буквы» про те, що сталось в Україні з 22 лютого 2014 до початку 2015 року. Його тексти перекладені 4-ма мовами.

Не залишилося у цей день без відповіді письменників і таке важливе для всіх питання: як впливають події, що сьогодні відбуваються в Україні, на їх творчість?

А ще говорили про те, яку важливу роль грає книга у житті кожної людини та безпосередньо у розвитку особистості дитини.

Іменитих гостей привітали: заступник голови Генічеської РДА Гульнара Бекірова та начальник Відділу культури Генічеської РДА Вікторія Сухорукова. Вони подарували сувеніри на згадку про наш Приазовський край.

А письменники люб’язно передали свої книги з автографом у фонди центральної районної бібліотеки, районного краєзнавчого музею та бібліотеки загальноосвітньої школи, де проходила зустріч.

Яскравим акордом цього творчого спілкування стала пісня про Україну, яку виконали учасники вокального ансамблю «Музичні переливи» РБК (керівник Микола Рябков), зірвавши не тільки оплески, а й вигуки: «браво».

Анастасія Левкова висловила слова подяки керівництву Відділу культури Генічеської РДА та Навчально-виховного комплексу «Генічеська школа І-ІІІ ступенів № 3 – дошкільний навчальний заклад» Генічеської районної ради за допомогу у вирішенні організаційних питань під час підготовки заходу.

А ми сподіваємося на нові цікаві зустрічі з письменниками ГО «Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу» й розраховуємо на те, що знайомство генічан із сучасною українською літературою стане доброю традицією.

За інформацією Відділу культури Генічеської РДА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: