Держава залишила районні лікарні на Херсонщині сам на сам з пандемією

загрузка...

Забезпечення медичних закладів на час карантину переклали на місцеву владу.

Про неготовність держави допомогти місцевій лікарні заявив голова Генічеської райради Андрій Євстратов. Попри те, що карантин в Україні триває вже другий місяць, забезпечення медиків в їхній боротьбі з коронавірусом залишається критичним.

– На жаль, поки що ми не відчуваємо підтримки та допомоги від Кабінету Міністрів. Хочеться передати привіт і нашому народному депутату-мажоритарнику Володимиру Іванову. Ау! Ви де? Люди чекають від вас конкретних справ. Поки що ми справляємось самі, власними силами, – написав він на своїй сторінці у Фейсбуці.

Для допомоги медикам районна рада наприкінці березня виділила 1,7 млн. грн. Також допомогу на 445 тис. грн. надали місцеві ради району. Ще 1,2 млн. грн. на поточні витрати і зарплату лікарів Генічеської центральної районної лікарні і центру первинної медико-санітарної допомоги виділили з вільних залишків районного бюджету. А вже в квітні райрада виділила 380 тис. грн. службі екстреної медичної допомоги і передбачила 200 тис. грн. на підтримку медикам на випадок їхнього захворювання на коронавірус. Однак цього – недостатньо.

За словами Андрія Євстратова, держава самоусунулась від фінансування протиепідеміологічних заходів, зваливши весь фінансовий тягар на місцеві органи влади, які почали відчувати падіння надходжень через масову зупинку бізнесу.

– Всі доручення зверху йдуть за кошти місцевих бюджетів. Але це наш район не в змозі сам витягнути, – сказав він.

– Як було вже не раз, декларування одного не відповідає тому, що ми реально отримуємо, – визнав директор Генічеської ЦРЛ Ельдар Фетієв.

Пандемія COVID-19 співпала з реформою вторинної медичної ланки. Згідно укладеного договору з Національною службою здоров’я України Генічеську ЦРЛ з 1 квітня по 31 грудня 2020 року профінансують майже на 35,2 млн. грн. Проте в цій сумі не передбачені надбавки медикам, залученим до протидії пандемії коронавірусу, обіцяні Президентом України.

Як повідомила прес-служба НСЗУ, на ці цілі сьогодні вже перерозподілено 905,8 млн. грн. з програми медичних гарантій.

«Рішенням Кабміну їх було направлено у субвенцію в регіони на підтримку діяльності лікарень під час пандемії. З цих коштів місцева влада може підтримати свої медичні заклади. Як саме розпорядитися цими грошима, на які потреби лікарень ці кошти спрямувати – самостійно вирішувати органам місцевого самоврядування», – повідомили в пресслужбі відомства.

Проте, судячи з оприлюдненого листа Міністерства охорони здоров’я до місцевих органів влади, додаткові доплати медикам поки пропонується фінансувати за рахунок місцевих бюджетів.

Тим часом Генічеська ЦРЛ завчасно підготувалась до реформи. Щоправда, замість 9 груп медичних послуг НСЗУ погодив їй 7, виключивши психіатричну допомогу та діагностику і лікування хворих на туберкульоз.

– Ми подавали заявки лише на ті групи послуг, які реально могли потягнути, – каже Ельдар Фетієв. – Серед пріоритетних наших напрямків – надання медичної допомоги при пологах. Адже саме до нашої лікарні їдуть народжувати не лише з Генічеського, а й сусідніх районів. Єдиною перешкодою тут може бути хіба що поганий стан доріг. Якщо з Новотроїцьким, де місцеве пологове відділення закрили на початку року, сполучення у нас гарне, то до Іванівки дорога в жахливому стані. Тим не менш, торік ми прийняли 434 пологів. Хоча бували й кращі часи, коли доходило до 800.

Новий День

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

3 thoughts on “Держава залишила районні лікарні на Херсонщині сам на сам з пандемією

 • 15 Квітня 2020 о 21:48
  Permalink

  Поправка. Не держава Україна кинула лікарні сам на сам, а Зеленський, Гусєв, Онищенко, Гончарук, Єрмак та інші Зе! керівники та районні депутати на чолі з Євстратовим. 😉

 • 16 Квітня 2020 о 06:47
  Permalink

  Мене турбує питання , куди йдуть 60 млрд.грн. на боротьбу з вірусом ? На Бубочку?
  Хоча, вони б і хотіли виділити кошти , але Порошенко , ну той що барига , все вкрав , довівши країну до колапсу))

 • 16 Квітня 2020 о 09:45
  Permalink

  Утверждение Е.А. о том, что пока район справляется своими силами подтягивает вопрос: с чем справляется? С чем? Что конкретно сделано? По существу. Волонтёры масками обеспечивают, продовольственными наборами,средствами защиты.А власть? Чёткой координации действий -никакой,полное отсутствие контроля за соблюдением режима,отсутствие картины приезжих, на самоизоляции.Полицейские пошли на шабашку. Бестолковые блок-посты,лживые рапорта и донесения, полное прожигание времени и средств.Слава Богу,что пока по факту действительно беда в стороне. В противном случае, с такой властью нам полный капец. Расписавшись в своём бессилии, Евстратов должен подумать и о своей ответственности.Только вряд ли на это способен.

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: