Рік під знаком COVID: коронавірус для Херсонщини розпочався з Генічеська

загрузка...

Вже понад рік світом керує новий страх — пандемія коронавірусної інфекції не сходить з перших шпальт світових ЗМІ, кількість хворих та померлих внаслідок таємничого вірусу продовжує зростати, а медики й досі не можуть дати однозначної відповіді, коли ж людство зможе забути про цю сторінку своєї історії, як про жахливий сон. Досі закриті кордони багатьох країн, а в нашій державі починають закривати блок-постами окремі області та райони.

Не оминула коронавірусна істерія й Херсонську область. На наші терени вона приходила двома хвилями. Спочатку інформаційно, коли ми всі разом співпереживали та намагалися врятувати наших землячок, які не могли покинути невиїзний вже на той час Китай. Друга хвиля розпочалася для Херсонщини у березні, коли з Об’єднаних Арабських Еміратів до Генічеська приїхала перша жителька області з підтвердженим діагнозом COVID-19.

Про ці сторінки нашої коронавірусної історії, про рік, який пройшов для нас під знаком заборон та обмежень, ми й пропонуємо поговорити сьогодні.

«Дівчинка з собачкою» та акробатка з «Cirque du Soleil». Передмова

Фото: Суспільне Херсон

Уперше усвідомлення того, що COVID-19 — це не далека чиясь чужа проблема, а ситуація, яка може статися з кожним, прийшло до херсонців на початку лютого 2020 року. Тоді місцева філія «Суспільного» отримала звернення від Ірини Рудєвої, матері херсонської спортсменки, яка не могла виїхати з охопленого коронавірусом Китаю.

Жінка розповіла журналістам, що її донька працювала у місті Ханчжоу в місцевій філії «Cirque du Soleil», втім через введені в країні жорсткі обмеження лишилась без роботи й не має можливості виїхати з Китаю. Документи дівчини лишились у роботодавців, повернути їх вона не могла.

Ані консульські установи, ані українське посольство на проблему уваги не звертало, а дівчина втрачала гроші та дорогоцінний час.

Завдяки інформаційному супроводу херсонської філії «Суспільного» Юлія (саме так звали «заручницю коронавірусного Китаю») все ж змогла вирватися з Ханчжоу. Втім шлях додому був у дівчини нелегкий — через Шанхай до Бангкоку, далі — ОАЕ й нарешті Херсон. На херсонському летовищі нашу спортсменку, триразову чемпіонку України, до слова, зустрічала знімальна група місцевого телеканалу. Дівчина розповіла про все, що відбувалося з нею протягом останніх кількох тижнів, а також дала перші поради жителям області, як убезпечити себе від зараження абсолютно невідомою на той час хворобою.

Фото: ukrinform.ua

На момент повернення до Херсона Юлії Рудєвої, херсонські ЗМІ вже активно обговорювали долю іншої землячки, яка опинилася в безпосередньому епіцентрі поширення коронавірусної інфекції — місті Ухань. Анастасія Зінченко наполегливо відмовлялася їхати з країни без своєї собачки Мішель, а от китайська сторона відмовлялась випускати її за межі країни разом з твариною. Причини були банальні — відсутність у песика всіх необхідних щеплень та документів.

Дівчина зверталась до українських дипломатів, активно спілкувалась з журналістами, активно вела (і продовжує це робити донині) свій блог в Instagram, де розповідала про все, що з нею відбувається. Історія набула ще більшого розголосу, дійшло до того, що футбольний клуб «Шахтар» мав намір вислати по дівчину власний літак, на зв’язок із заблокованою херсонкою вийшов навіть Президент України Володимир Зеленський. Втім ситуацію так й не вирішили — Зінченко лишилась у закритому місті й відбула там весь карантинний період.

Втім саме завдяки медійному інтересу до особи Анастасії вона не лишилась покинутою повністю напризволяще — їй доставляли необхідні харчові продукти та речі, тож пережити карантин дівчина з собачкою змогла відносно спокійно. Після того 1 травня 2020 року вона таки повернулась додому і в Україні в Анастасії почалась зовсім інша історія — стосунки з одним із рятівників, які нещодавно оформились в офіційне заміжжя.

На час, коли розгорталися обидві ці історії, жителі Херсонської області ще не знали до кінця, що ж таке цей коронавірус та на що він в майбутньому перетворить їх життя. Хоча перший зафіксований в області випадок коронавірусної інфекції зафіксували вже наприкінці березня — Юлія Рудєва вже встигла відсидіти свій карантин, а до повернення з Китаю Анастасії Зінченко лишалось ще трохи більше як місяць.

Коронавірус на Херсонщині. Як все починалося?

Фото: Архів

Перший офіційно підтверджений випадок коронавірусної інфекції у Херсонській області зафіксували 25 березня у Генічеську. Захворіла жінка, яка саме повернулась з Об’єднаних Арабських Еміратів. Інформацію про цей випадок на своїй сторінці у Facebook опублікував тодішній очільник облдержадміністрації Юрій Гусєв.

Одразу ж навколо міста почали зводити карантинні блок-пости. Найближчим часом вони стануть головним атрибутом наступних кількох місяців. Зокрема, 1 квітня в Олешках померла медична працівниця. Вона стала першою жертвою COVID-19 у Херсонській області. Того ж дня перший випадок зараження коронавірусом виявили й в обласному центрі.

В ніч з 1 на 2 квітня навколо Херсона та Олешок почали зводити карантинні блок-пости. Втім й тоді ситуація ще не була критичною. Усе тільки починалося.

Динаміка поширення коронавірусної інфекції у Херсонській області

Фото: pravda.com.ua

Усі офіційні дані щодо поширення коронавірусної інфекції в нашій області з перших же днів почали публікувати на сайті Херсонської облдержадміністрації (щоденні оновлення по статистиці), там же виклали й онлайн-мапу з ситуацією по районах. Згідно з цими даними маємо наступну картину поширення COVID-19 на Херсонщині.

 • Станом на 31 березня 2020 року на Херсонщині було зафіксовано 1 випадок інфікування коронавірусом.
 • Станом на 30 квітня 2020 року — 120 лабораторно підтверджених випадків інфікування. З них 2 випадки виявились летальними, 44 людини встигли недуг побороти. В цей час саме був спалах на одному з підприємств Каховки, найбільше інфікованих було саме в цьому місті. Лише за один день там виявили 7 нових хворих, що за тими показниками було значним спалахом інфекції.
 • 31 травня у Херсонській області нараховувалося вже 178 випадків зараження, з яких 3 були летальними. На той момент 161 пацієнт одужав.
 • 30 червня у нашій області було вже 193 лабораторно підтверджених випадки коронавірусної хвороби та 3 смертельні випадки. 176 жителів Херсонщини на той час встигли побороти небезпечний недуг.
 • Станом на 31 липня показники захворюваності на Херсонщині значно не зросли — спрацювали, напевно, карантинні обмеження, які вводились не лише на території області (заборона пересування між містами, блок-пости, закриття ринків та місць скупчення людей, дистанційні робота та навчання тощо), а й усієї держави. На цей час було виявлено 227 випадків інфікування, з них так і лишалося 3 летальні. 205 пацієнтів на той день вже одужали.
 • А от серпень 2020 року став переламним. Лише за один місяць кількість хворих стрімко зросла — станом на 30 серпня показник становив 396 випадків. Стрибнула й смертність — 12 летальних випадків загалом, з них 9 у серпні. Динаміка по одужанню також не вибивалась з загальної картини — 272 людини загалом, 67 осіб за місяць.
 • Ще більший стрибок відбувся у вересні. Лише за цей місяць кількість випадків інфікування зросла на 772 і становила 1 168 хворих осіб за весь час пандемії. Протягом вересня померло 13 жителів області й показник смертності за весь період склав 25 осіб. А от процес одужання пацієнтів уповільнився — лише трохи більш ніж половина хворих за весь період недуг на цей день побороли (625 осіб).
 • 31 жовтня на Херсонщині було встановлено черговий рекорд інфікування за добу — 193 особи. Загалом на цей день в області було підтверджено вже 4 153 хворі особи. Значно зросла кількість летальних випадків — за місяць померло 64 людини, загальний показник смертності склав 89 осіб. На той час одужали вже 1 760 жителів області.
 • Тенденція на значне зростання хворих у Херсонській області зберігалась і протягом листопада. Зокрема, станом на 30 число нараховувалося вже 10 371 лабораторно підтверджений випадок інфікування, з них 230 — летальних. Станом на кінець листопада побороти недуг змогли 4 767 осіб.
 • Під кінець року в Україні знову вводять жорсткі обмеження, що дає свої результати, втім теж не одразу. На останній день 2020 року в Херсонській області нараховувався вже 17 881 підтверджений випадок інфікування, а з них 464 було смертельними. 9 273 особи станом на 31 грудня 2020 року встигли побороти китайський вірус та повернутися в сім’ї.
 • Обмеження, запроваджені урядом для недопущення поширення коронавірусної інфекції, все ж дають свої плоди. Це можна побачити, переглянувши статистику за перший місяць 2021 року. Так, протягом січня захворіло порівняно (з попередніми кількома місяцями) небагато жителів області — 2 845 осіб. Загальний показник виявлених хворих за весь час пандемії склав 20 726 осіб, з них померло 603 людини. Станом на 30 січня 2021 року побороти коронавірус змогли 16 937 жителів Херсонщини.
 • Станом на 22 лютого 2021 року в Херсонській області загалом нараховується 21 505 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з яких летальними виявились 652 випадки. Наразі 19 834 людини змогли побороти недуг, ще 1 029 осіб лишаються інфікованими.

Ситуація з COVID-19 в районах Херсонської області станом на 22 лютого 2021 року

Найбільше лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції за весь період пандемії виявили в обласному центрі — 11 395 випадків. В Херсоні ж і найбільше одужань з-посеред усієї області — 10 741 особа поборола недуг. Найбільше летальних випадків також зафіксовано в адміністративному центрі області — 359 смертей внаслідок ускладнень хвороби.

Бериславський район:

Зафіксовано 481 випадок інфікування, з них 443 одужання. 15 жителів району не змогли побороти недуг.

Білозерський район:

У районі протягом неповних 12 місяців пандемії захворіли 1 058 осіб, з них 1 004 людини одужали, ще 29 — померли внаслідок ускладнень.

Великолепетиський район:

Захворіли 294 особи, з яких 256 жителів району одужали, 10 осіб померли.

Великоолександрівський район:

Захворіло 524 особи, з них 508 одужали, 16 випадків летальні (на сайті ХОДА вказано неповну інформацію, тож дані «захворіло» можуть бути неточними).

Верхньорогачицький район:

Захворіло 104 жителі району, з них 103 одужали, 1 людина померла (на сайті ХОДА вказано неповну інформацію, тож дані «захворіло» можуть бути неточними).

Високопільський район:

Захворіло 194 жителі району, одужали 183 людини, 1 випадок летальний.

Генічеський район:

За час пандемій в районі лабораторно підтвердили 256 випадків інфікування коронавірусом, з них 216 одужань, ще 7 випадків виявились летальними.

Голопристанський район:

За весь час захворів 621 житель району, 498 осіб змогли побороти недуг. 15 випадків інфікування виявились летальними.

Горностаївський район:

За час пандемії захворіли 122 жителі району, з них 74 недуг побороли. В районі зафіксовано 3 летальні випадки.

Іванівський район:

На COVID-19 захворіло 186, з них одужали 163 пацієнти, ще 3 людини померли.

Каланчацький район:

За весь час в районі на COVID-19 захворіло 260 жителів, з них 230 недуг побороли. Наразі в районі 7 летальних випадків.

Каховський район:

За час пандемії в районі виявили 787 випадків інфікування на COVID-19, з них 735 одужань. 24 жителі району померли внаслідок ускладнень.

Нижньосірогозький район:

Захворів 231 житель району, з них 174 осіб одужали. 2 випадки виявились летальними.

Нова Каховка:

На коронавірусну інфекцію захворіло 779 жителів міста, з них одужали 642 людини. 36 випадків виявились летальними.

Нововоронцовський район:

Захворіли 244 особи, одужали 229. Внаслідок ускладнень коронавірусної хвороби померли 10 жителів району.

Новотроїцький район:

За час пандемії 339 жителів району захворіли на COVID-19. 255 осіб одужали, а от 6 пацієнтів внаслідок ускладнень недуги померли.

Олешківський район:

Лабораторно підтверджено 1 376 хворих на коронавірусну інфекцію, з них одужала 1 154 людина. 27 жителів району померли.

Скадовський район:

Захворіли 650 осіб, з них одужало 449 пацієнтів. 17 випадків виявилися летальними.

Херсон:

За весь час пандемії в обласному центрі на коронавірус захворіло 11 395 осіб, з них одужала 10 741 людина. Померли 359 жителів міста.

Чаплинський район:

На коронавірусну інфекцію захворіли 390 жителів району, з них 314 одужали. 20 випадків виявились летальними.

Кількість пацієнтів у лікарнях Херсонської області

Фото: canal3.md

Згідно з інформацією Херсонської облдержадміністрації, станом на 21 лютого 2021 року в лікарнях Херсонської області передбачено 2 284 ліжка для хворих на коронавірусну хворобу. Наразі в лікарнях з COVID-19 перебуває 247 пацієнтів (з них 85 осіб — з підозрою). Відсотковий показник завантаженості ліжок складає 10, 8 відсотка:

 • Обласна інфекційна лікарня: (передбачено 141 ліжко) на лікуванні перебуває 36 осіб.
 • Херсонська міська клінічна лікарня імені Тропіних: (передбачено 300 ліжок) на лікуванні перебуває 63 особи.
 • Херсонська міська клінічна лікарня імені Лучанського: (передбачено 45 ліжок) на лікуванні перебуває 2 особи.
 • Херсонська міська клінічна лікарня імені Карабелеша: (передбачено 270 ліжок) на лікуванні перебуває 20 осіб.
 • Бериславська центральна районна лікарня: (передбачено 90 ліжок) на лікуванні перебуває 6 осіб.
 • Генічеська центральна районна лікарня: (передбачено 146 ліжок) на лікуванні перебуває 14 осіб.
 • Голопристанська центральна районна лікарня: (передбачено 200 ліжок) на лікуванні перебуває 11 осіб.
 • Каховська центральна районна лікарня: (передбачено 115 ліжок) на лікуванні перебуває 10 осіб.
 • Скадовська центральна районна лікарня: (передбачено 141 ліжко) на лікуванні перебуває 36 осіб.
 • Олешківська центральна районна лікарня: (передбачено 245 ліжок) на лікуванні перебуває 26 осіб.
 • Центральна міська лікарня міста Нова Каховка: (передбачено 160 ліжок) на лікуванні перебуває 23 особи.

У стані середнього ступеня важкості в лікарнях області наразі перебуває 105 пацієнтів (56 з них отримують кисень). У важкому стані перебувають 57 жителів області, з них 54 пацієнти отримують кисень, 3 осіб підключені до апаратів штучної вентиляції легень.

Джерело: Кавун.City

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: