У Генічеському ЦПМСД нагадали про медичну реформу

загрузка...

13:37

У попередніх статтях адміністрація КНП «Генічеський ЦПМСД» повідомляла, що з до червня 2019 року всі комунальні медичні заклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, будуть надавати пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, безоплатно медичну допомогу тільки у невідкладному стані.

  Але проектом постанови Кабінету Міністрів України припиняється нараховувати медзакладам кошти за «червоними списками» (особи, які не уклали декларацію з лікарем) з 31 березня.

  З квітня 2019 року без направлення сімейного лікаря (терапевта або педіатра) медичні послуги у закладах вторинної медичної допомоги (вузькі спеціалісти) будуть для пацієнтів платними.

  Тому ще раз звертаємось до батьків дітей від 0 до 18 років: укладіть декларацію із лікарем педіатром з метою уникнення проблем при лікуванні, в т. ч. отримання листка непрацездатності одному із батьків, вакцинопрофілактиці, отриманні довідок у дитячий садок, школи, гуртки. А також, це стосується осіб працездатного віку, яким при хворобі буде необхідний листок тимчасової непрацездатності.

  Нагадуємо, що з квітня вступає в силу електронний рецепт та електронний лікарняний листок (лист тимчасової непрацездатності) і ці документи ви зможете отримати тільки при наявності декларації з лікарем.

  Перехід програми «Доступні ліки» до НСЗУ дозволить пацієнтам отримувати ліки за рецептом у будь-якій аптеці України без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

  Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація. Важливо! Пацієнт має звернутися саме до свого лікаря. Якщо ви ще не підписали декларацію, це варто зробити. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо.

  Вже у 2020 році Національна служба здоров’я не оплачуватиме медзакладам за медичні послуги, надані на вторинній чи третинній ланках (поліклініки, лікарні і т.д.) інакше, ніж за електронним направленням від лікаря первинки. Тобто, безоплатними для пацієнтів будуть послуги спеціалізованої допомоги тільки за направленням лікаря первинки.

  Отже, декларація про вільний вибір лікаря є ключом до вхідних дверей системи надання безоплатних медичних послуг. І ним потрібно скористатися.

Директор КНП «Генічеський ЦПМСД» Л.ТОРУБАР

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: