У Новоолексіївській школі провели Масляну

загрузка...

12:05:43

По-справжньому широкою видалася Масляна у Новоолексіївській школі І-ІІІ ступенів  №2. Щире і по-сімейному добре свято було організовано 16 лютого завдяки злагодженій роботі дітей, вчителів та батьків.

Напередодні свята найактивніші школярі залишилися після уроків, щоб прикрасити місце проведення Масляної. Радісно було спостерігати, як шкільний коридор миттєво перетворився на веселий ярмарок: тут тобі і піч,і самовари,  і тин, і справжні декорації з українським пейзажем. А на сцені красувалася солом’яна  Масляна – символ свята, який майстерно виконала Петрушина Юлія Володимирівна, творча і завзята  мама двох  школярок.

А вже у п’ятницю закипів ярмарок зі святково одягненими учнями та гостями. Тут кожен мав свій клопіт: одні накривали столи рушниками, інші розкладали млинці та пироги, зроблені власноруч, а дехто вже займав чергу, щоб першим смакувати святковими наїдками. Але не тільки млинцями красне свято, а й  яскравими шкільними талантами.

Святкова програма була вельми цікавою, так що поціновувачі смаколиків дещо розгубилися, адже неможливо їсти, коли хочеться підспівувати артистам, які весело виводять улюблені народні пісні. А потім і танцювати пора, бо однокласники зазивають, а ще ігри народні цікаві треба випробувати, словом, під час концерту бурхлива торгівля млинцями призупинилася. Дуже цікаво розповідали ведучі про історію свята, ніби перенесли слухачів у язичницькі часи.

Тільки коли пролунали останні акорди святкової мелодії у виконанні прекрасних музикантів, братів Фіногенових, всіх закликали до символічного спалювання Масляної, яке відбулося на шкільному подвір’ї. Під крики : «Гори, гори ясно!» ритуал було завершено, а всі, хто ще бажав дегустувати млинці, повернулися до школи.

Добре, що збереглася ця давня традиція зустрічі весни, яку заповідали нам наші предки.По-справжньому казкове і смачне свято, з яким жаль прощатися, але завжди радісно його зустрічати.

Отож прощавай, Масляна, даруй нам теплу і мирну весну!

Заступник директора з виховної роботи Новоолексіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2  Підворчанська Ю.В., педагог- організатор Челебієва Е.М.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: