У Новотроїцькій громаді прокоментували закриття гімназії: Ліквідація є необхідним заходом

12 травня в приміщенні Новотроїцької селищної ради відбулось засідання чергової 9 сесії VIII скликання під головування Петра Збаровського. На розгляд депутатам було підготовлено 105 проектів рішень серед яких серйозні дебати викликало рішення щодо ліквідації Василівської гімназії. Не оминула ця новина і славнозвісну газету «Новий візит» та соціальну мережу Фейсбук, де, до речі, також мала великий резонанс. Але, щоб не допустити напруженості і непорозумінь, в цьому питанні слід розібратись більш детально.

Багатьох користувачів Фейсбука одразу спантеличив заголовок статті – «У Новотроїцькій громаді планують закрити гімназію»! Ні для кого не секрет, що нинішній Новотроїцький ліцей у багатьох жителів громади асоціюється з назвою «гімназія» і навіть не вчитавшись в суть статті багато хто одразу висловив обурення рішенням влади закрити такий важливий заклад освіти.

Звичайно згодом все стало на свої місця, але й після цього дискусія не припинилась і навіть вагомі докази доцільності ліквідації не мали особливого впливу на думку обурених жителів. А обґрунтування є цілком слушним. Давайте розберемось.

По-перше: ДЕРЖАВА НЕ ДАЄ КОШТИ НА ШКОЛИ, В ЯКИХ МЕНШЕ 25 УЧНІВ (крім початкових). Це прописано у п. 6 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Це означає, що Василівська гімназія залишиться взагалі без фінансування!

По-друге: одним з основних завдань закладів освіти, окрім безпосередньо освітнього процесу, є соціалізація! Чи можливо виконати це завдання з наповнюваністю класів 1-2 учні? В таких умовах вони просто позбавлені можливості проводити дискусії, колективні обговорення та дослідження, здобування навичок співпраці із соціумом як це відбувається у сусідніх закладах освіти.

По-третє: всі заклади освіти нашої громади будувались ще за часів радянського союзу з неабияким розмахом. Будівля Василівської гімназії розрахована щонайменше на 300 учнів, а навчається в ній – 20. Наповнюваність класів: 1 клас – 0 учнів, 2 клас – 1 учень, 3 клас – 3 учні, 4 клас – 0 учнів, 5 клас – 2 учні, 6 клас – 3 учні, 7 клас – 4 учня, 8 клас – 5 учнів, 9 клас – 2 учні. На всі дев’ять класів – один повний, бо за законодавством клас вважається класом тільки якщо в ньому навчається не менше п’яти учнів!

Звичайно серед шляхів вирішення проблеми звучали заклики звільнити когось з депутатів Верховної Ради, а отримані кошти пустити на збереження закладу. Але ми всі маємо бути реалістами і тверезо дивитись на стан справ. Ліквідація є необхідним заходом, який диктує нам час. Не слід сприймати цей процес як спробу покинути дітей напризволяще. Для всіх учнів буде організоване підвезення до найближчих закладів освіти за бажанням, а вчителям буде запропоноване відповідне місце роботи.

Офіційний сайт Новотроїцької селищної ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: