Туристический сбор в Геническе будут платить по новому (видео)

19:45

В связи с изменениями в законодательстве, на сегодняшней сессии Генического городского совета внесены изменения в решение № 742 от 22.05.2018 года о местных налогах и сборах на 2019 год.

Изменения коснулись туристического сбора, поступления от которого зачисляются в местный (городской) бюджет.

Согласно этого решения туристический сбор будут оплачивать резиденты (внутренние туристы), которые временно проживают в гостиницах отелях, кемпингах, базах отдыха, пансионатах и т.д., кроме частных домовладений.

С нерезидентов (иностранцев) туристический сбор взымается независимо от места их поселения.

Что касается ставки туристического сбора, то первоначально было предложено установить для резидентов – 0,5 % и для нерезидентов – 5% от минимальной заработной платы ежесуточно.

Депутаты предложили временно установить для всех минимальную ставку 0,5%, а в дальнейшем более детально изучить этот вопрос на депутатских комиссиях.

Такое предложение было поддержано большинством депутатов.

Подробно в нашем видео:


Про внесення змін до рішення ХХХІІ сесії

VІІ  скликання від 22 травня 2018 року

№ 742 «Про встановлення місцевих

податків і зборів на 2019 рік»

Враховуючи лист Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній республіці Крим та м. Севастополя від 04 січня 2019 року № 106/9/21-22-12-04-06 щодо справляння туристичного збору, згідно з Законом України від 23 листопада 2018 року № 2628-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”,  керуючись пунктом 24 статті 26 та статтею 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія міської ради

ВИРІШИЛА:

1. Внести   зміни до рішення  ХХХІІ сесії VІІ скликання від 22 травня 2018 року  № 742 «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2019 рік», а саме:   

        1.1. Пункт 3 викласти в такій редакції:

3.  Встановити на території Генічеської міської ради туристичний збір

3.1.Туристичний збір це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

3.2. Платники збору

3.2.1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно – територіальної  одиниці, на якій діє рішення міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

         3.2.2.Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у місті, радою якого встановлено такий збір;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які  прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення,  реабілітацію до лікувально – профілактичних, фізкультурно – оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно – оздоровчі та санаторні – курортні заклади.

3.3. Ставка збору

3.3.1.Ставка збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 3.5.1 цього рішення, у розмірі 0,5 відсотка – для внутрішнього туризму та 0,5 відсоток – для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

       Згідно з статтею 14 Податкового Кодексу України  введено поняття “внутрішній” та “в’їзний” туризм, для яких встановлено граничний розмір ставок збору.  “Внутрішній” туризм – переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.   “В’їзний” туризм – прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.   

3.4. База справляння збору

      3.4.1. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 3.5.1 цього рішення.

3.5. Податкові агенти та місця проживання (ночівлі)

       3.5.1. Згідно з цим рішенням справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

         3.5.2. Згідно з цим рішенням справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а)  юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 3.7.2 цього рішення, фізичними особами – підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 3.5.1 цього рішення;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом “б” підпункту 3.5.1 цього рішення, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в)   комунальним підприємством «Азовкомунсервіс»,  яке відповідно до п. п. 7 п. «а» статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» уповноважене  міською радою справляти збір з приватного сектору на умовах договору, укладеного з виконкомом міської ради. Контроль за укладанням та дотриманням  цього договору покладено на відділ з питань правовідносин та звернень громадян.

3.6.Особливості справляння збору

         3.6.1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених цим рішенням.

        За один і той самий період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

        3.6.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до Податкового Кодексу України та цього рішення.

       3.6.3. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому Податковим  Кодексом України порядку”.

3.7. Порядок сплати збору

        3.7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому – до 28 (29) включно) на підставі цього рішення.

         Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду”;

        3.7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

         3.7.3. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

         2. Всі питання, які не врегульовані цим рішенням, регулюються відповідно до норм Податкового кодексу України та діючих нормативно правових актів.                                

3. Рішення підлягає опублікуванню в мережі Інтернет на сторінках офіційного сайту Генічеської міської ради  – www. geniсh – rada. gov. ua.

4. Рішення набирає чинності з 01 січня 2019 року.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань соціально-економічного розвитку міста, планування та виконання бюджету, встановлення місцевих податків та зборів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

2 thoughts on “Туристический сбор в Геническе будут платить по новому (видео)

 • 31 Січня 2019 о 03:29
  Permalink

  Что касается ставки туристического сбора, то первоначально было предложено установить для резидентов — 0,5 % и для нерезидентов — 5% от минимальной заработной платы ежесуточно.

  5% від 4 173 грн це  208 грн 65 коп. Кожного дня перебування в Генічеську. Це для іноземців. Росіяни, білоруси тощо… Дуже цікаво.
  43

  0,5% це 20 грн 86 коп за кожень день перебування в Генічеську. Для росіян, білорусів від депутатів Генічеської міськради! 32

 • 31 Січня 2019 о 19:42
  Permalink

  Ну фсё, наконец-то!!! Теперь бабла в городской казне будет до Бениной мамы. Но шо то мне подсказывает ,что к нам поедут на отдых  курортники, которые будут  соответствовать п.3.2.2. настоящего Указу местной власти.

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: