В Семихатках – двойной самосуд

14:33:45

На самосуд ответили…самосудом. В селе Семихатки Генического района Херсонщины местный житель услышал подозрительный шум, доносившийся из его гаража.

Заглянув внутрь, сельчанин обнаружил, что в автозапчастях роется 14-летний сын его соседей, которого никто сюда не приглашал. Воспылав благородным гневом, он принялся избивать воришку, и отвесил ему несколько  крепких затрещин. Подросток вырвался и побежал домой жаловаться. С подозрением на сотрясение головного мозга и черепно-мозговую травму его забрала районную больницу «машина скорой помощи», а два старших брата отправились к соседу мстить за младшего, и тоже основательно его поколотили.

В Геническом отделе Национальной полиции сообщили, что к ответственности за нанесение легких телесных повреждений привлекут всех взрослых участников конфликта. На скамье подсудимых они могут очутиться всей «теплой компанией». А ведь «защитник» гаража мог этого избежать – всего-то и надо было, что вызвать ту же полицию и сообщить о попытке кражи запчастей, но не устраивать «суд Линча», за который сам же и поплатился.

Сергей ЯНОВСКИЙ Новый День

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Підписуйтесь на групу "Новий Візит" в Viber

Поділитися новиною
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

12 thoughts on “В Семихатках – двойной самосуд

 • 23 Вересня 2018 о 15:01
  Permalink

  Надо было извиниться перед вором, Попросить его подождать немного, пока приедет полиция. Угостить его чаем. …Сообщить о попытке кражи.  А может он и не крал. Конечно не крал. Покажите что украдено? Вот и братья подтвердят , что малой никуда из дома не выходил.  Нет кражи – нет дела. Расходимся.

 • 23 Вересня 2018 о 16:33
  Permalink

  В Геническом отделе Национальной полиции сообщили, что к ответственности за нанесение легких телесных повреждений привлекут всех взрослых участников конфликта. На скамье подсудимых они могут очутиться всей «теплой компанией».

  Чи набрехали, чи не вчили законів як треба. Хто там у них за головного, Сергій Балута? От нехай перевірить знання законодавства серед підлеглих. Щоб не ганьбили в подальшому поліцію такими безглуздими висновками.

  Нагадую, що існує Кримінальний кодекс України: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

  Стаття 36. Необхідна оборона

  ч 4. Особа не підлягає кримінальній відповідальності, якщо через сильне душевне хвилювання, викликане суспільно небезпечним посяганням, вона не могла оцінити відповідність заподіяної нею шкоди небезпечності посягання чи обстановці захисту.

  ч 5. Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.

  Це те, що стосується вчинку господаря будинку та гаражу, коли він намагався відвернути посягання. До тогож він не наніс тяжких тілесних ушкоджень, тому перевищення необхідної оборони тут немає. Див. ч. 3 ст. 36 ККУ.

  Тепер, що каже Кримінальний кодекс України про дії, які вчинили брати злочинція:

  Стаття 296. Хуліганство
  1. Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, –
  карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.
  2. Ті самі дії, вчинені групою осіб, –
  караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

  Стаття 187. Розбій
  ч. 1. Напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства (розбій), –
  карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
  ч. 3. Розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище, –
  карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.  • 23 Вересня 2018 о 16:57
   Permalink

   Що саме інкримінувати групі осіб (братам) які вчинили напад на господаря будинку і гаражу, це треба визначити після вивчення всіх обставин справи. Але зрівнювати вчинки господаря та нападників неможна. Це зовсім інші суспільно небезпечні діяння.

   До того ж, треба ще розглянути вчинок молодшого брата, який вчинив замах на крадіжку, з проникненням  до чужої приватної споруди.
   Ці діяння треба кваліфікувати за ч.2 ст. 15 ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України.
   “карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років.” (с)
   Ось приклад: http://zib.com.ua/ua/118577-verhovniy_sud_zrobiv_visnovok_schodo_kvalifikacii_nezavershe.html

   Але оскільки особа має 14 років… Тобто треба визначити за якими статтями КК України настає кримінальна відповідальність для осіб, яким виповнилося 14 років.
   Стаття 22. Вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14
   1. Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років.
   2. Особи, що вчинили злочини у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років, підлягають кримінальній відповідальності лише за …. (великий перелік статей) … крадіжку (стаття 185…

   Все, що і треба було довести. 14-річна особа за скоєння злочину по 185 ст. ККУ теж підлягає кримінальній відповідальності.

   Тобто, господаря відпустити, 14-річному крадію кримінальну відповідальність, братам-нападникам теж кримінальну відповідальність.

   Поліція намагається класифікувати злочини всіх цих осіб як рівнозначні, ніби, вони всі вийшли з кафе побалакати та в результаті один одного побили.  Це дуже неправомірне ставлення. Це все різні вчинки. Молодший брат свідомо проник до чужого помешкання з метою здійснити крадіжку. Брати заздалегідь змовились та свідомо здійснили напад на господаря будинку та гаража. А дії господаря не мали ніякої мети окрім реакції на зухвали вчинки злочинців, захисту помешкання та свого майна, та оборони від нападу братів.

   Рекомендую якнайшвидше господарю будинку та гаража знайти на найняти гарного адвоката, бо з такими висновками поліції, його зрівняють зі злочинцями та засудять по кримінальним статтям. Гарний адвокат зможе грамотно відстояти господаря і навіть притягнути до відповідальності поліцейських за їх дурість та намагання спаплюжити життя невинній особі.

 • 23 Вересня 2018 о 22:44
  Permalink

  Рuchuka навіщо Ви намагаєтесь коментувати те в чому зовсім не розумієтесь і навіть вставляєте статті з кримінального кодексу, деякі з них ніякого відношення до ситуації що обговорюється не мають. При цьому поліцію називаєте дурнями а самі як я бачу з Ваших коментарів навіть не маєте юридичної освіти, а якщо вона і мається то закінчилась відразу після закінчення вузу або пішла у іншому напрямку не пов’язаному з кримінальною та кримінально-процесуальною практикою. Якщо цікаво, перевірте свою власну кваліфікацію ситуації звернувшись до практикуючих юристів.  

  • 23 Вересня 2018 о 23:01
   Permalink

   Обоснуйте, будь ласка. Інакше ви як звичайна вата зайшли на український сайт  облегчитися…01

 • 5 Жовтня 2018 о 23:53
  Permalink

  До речі, сьогодні з’явилася новина. Це трапилося в Харкові.

  Там теж поліцейські звинувачували невинних людей і потім вимагали гроши чи робили так, що людям приходилося умовляти навіть на колінах, щоб їх поліцейські не карали.

  Одразу попереджаю, що там на відео є сцени насильства. 04

  https://infofakt.com.ua/video-neliudy-v-pohonakh-znushchalysia-nad-liudmy-na-stantsii-metro-pivdennyi-vokzal-u-kharkovi-ta-pokarannia-pryishlo-bez-tsenzury/

  • 6 Жовтня 2018 о 00:29
   Permalink

   Мабуть, у тих харківських поліцейських теж був такий собі “chesniy” (а може і не один такий був), який ображав та принижував всіх, хто вказував на неправомірні вчинки в роботі тих поліцейських… 37

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: