Абонплата за транспортування газу навіть тоді, коли самі проклали трубу

Електронну петицію № 22/083148-еп про так звану «абонплату за транспортування газу» оприлюднено та зареєстровано на офіційному інтернет-представництві Президента України.

«…Вимагаємо негайно скасувати ухвалу НКРЕ (НКРЕКП. — Ред.) про так звану «абонплату за транспортування газу» як таку, що є грабіжницькою та здирницькою,.. оскільки вона є не чим іншим, як спробою висмоктати додаткові гроші з народу крадіям до кишені й не ґрунтується на жодних економічних розрахунках! Ми самі власним коштом прокладали собі газ у хати і вже заплатили десятки тисяч гривень за ці підключення! Згадана ухвала — це нахабний та цинічний грабунок народу!..»

Наведені рядки взято з електронної петиції № 22/083148-еп, оприлюдненої та зареєстрованої на офіційному інтернет-представництві глави держави 20 січня нинішнього року з вимогою скасувати ухвалену НКРЕКП так звану «абонплату за транспортування газу». Хоча до закінчення терміну голосування залишився 81 день, звернення на момент написання цих рядків уже набрало понад 33 тисячі голосів. А для розгляду петиції досить протягом трьох місяців назбирати 25 тисяч голосів!

Тим часом українцям починаючи з січня вже надходять нові, розділені надвоє, рахунки. Один — за фактично спожитий газ, інший — за його транспортування. Кажуть, що вартість цієї доставки вираховують для кожного споживача окремо. Оплачувати послуги, певна річ, слід щомісяця до 20 числа. А от за кожен день протермінування співвітчизникам обіцяють штраф.

Тут зробимо паузу і скажемо, що НКРЕКП, звісно, турбуючись виключно за споживача, а не за монополіста-олігарха, не довго думаючи, вирішила, що обраховувати слід так: фактично спожитий за останній рік обсяг газу потрібно розділити на 12 місяців і помножити на спеціальний тариф за доставку.

От тільки якби хтось пояснив, а з якого це доброго дива НКРЕКП вирішила рахувати за показниками минулого року? Їм, мабуть, так зручніше! Чому не за фактичними показниками лічильника? Чому розрахунковим періодом за спожитий газ вважається попередній місяць, а за його транспортування — минулий рік? Хоча можна зрозуміти: гроші потрібні вже і бажано побільше, а не потім, колись. От і розсилають рахунки, де чорним по білому: «послуги розподілу газу… січень — 55,49, лютий — 55,49, разом —110,98…». У кожного абонента, звісно, цифри свої, але, бачите, одразу за два місяці! Зручно, правда? Щоб ви не сумнівалися, в лютому буде «лютий, березень», далі — «березень, квітень»… Хто там вникатиме? Платитимемо, як миленькі…

А те, що рік на рік не припадає, то їх не обходить? І те, що минулого року ваше споживання, можливо, було в рази більше, ніж буде цьогоріч, — байдуже? Відчули різницю? Можливо, колись перерахують, якщо дуже попросимо. Хоча де ви чули, щоб комусь, з доброго дива, перерахували й повернули? Тобто, фактично, нам пропонують заднім числом оплатити транспортування за минулий сезон…

Тепер про тариф. У кожному регіоні, кажуть, він різний. Але годі шукати якесь його економічне обґрунтування. За словами експертів, ціни у всіх областях України відрізняються і залежать від протяжності мереж. Розмір тарифу коливається від 28 копійок у Києві, до 2 гривень на Львівщині.

За кожен день протермінування нараховуватимуть пеню. А якщо ігнорувати нові рахунки, обіцяють відрізати від труби. Навіть якщо газ не використовується чи власники відсутні вдома, за доставку газу доведеться платити.

Оскільки він поставляється до оселі й обслуговуються мережі.

У людей, що мають лише газову плиту, вартість доставки може бути менша за комісію, що бере банк. Тому їм радять платити одразу на кілька місяців наперед. Газовики, звісно, переконують, що хоча платежі й роз’єднали, українці не переплачуватимуть.

Виходить, хоча тариф на газ знизився, ми цього не відчули, адже додалися рахунки за транспортування, яке після відокремлення одразу підскочило в ціні. До речі, не розслабляймося, наступне його подорожчання заплановано на перше липня нинішнього року.

На цьому — три крапки! І надія, що тепер аварійні газові бригади на виклики до споживачів приїздитимуть з повним бойовим комплектом запчастин: кранів, прокладок, перехідників, шлангів, а не так, як нині: із жмутком клоччя сумнівної якості, вічними скаргами на недокомплект і з вимогою-списком розхідників, які споживач мусить купити для усунення аварії…

Ну і верх дурості на закінчення. Кажуть, газівники радять: якщо ви маєте намір тривалий час не користуватися газом, напишіть заяву про від’єднання від мережі. А ми ж добре знаємо, що від’єднання і приєднання коштує чималих грошей. Знущаються?

Коментар енергетичного експерта Ігоря Черкашина:

«…Газові контори повинні були взяти до розрахунку бази фактичного використання газу споживачем за так званий газовий рік, тобто з 1 жовтня 2018-го по 30 вересня 2019 року. Фактично, тільки те, що показують і фіксують лічильники. Але облгази з маніакальною жадібністю за базовий обсяг споживання взяли дані з урахуванням додавання так званих коефіцієнтів приведення до стандартних умов, або, як їх в народі називають, «морозних» коефіцієнтів.

Як результат, обсяг зростає на 100 кубічних метрів за показання лічильника 1600 кубів. Це приблизно сто гривень плати за розподіл додатково з домогосподарства на рік. А в масштабах країни це 50—60 мільйонів гривень до тарифу за розподіл… Комусь не вистачає на віденську каву? До речі, початок «газового року» дивним чином збігся з початком акції облгазів з нарахування цих коефіцієнтів наприкінці 2018 року… Збіг? Не думаю…».

Голос України

Мал. Віктора СКАЧКОВА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

One thought on “Абонплата за транспортування газу навіть тоді, коли самі проклали трубу

 • 6 Лютого 2020 о 14:01
  Permalink

  Может моя версия и выглядит конспирологической, но она имеет некоторый смысл: зная жадность и ненасытность наших “газовых” баронов, после того как уменьшился транзит кацапского газа через трубы ГТС Украины, соответственно уменьшились доходы, т.н., украинских газовых “баронов” или “королей” ,а им это никак не по душе ,и чтобы как-то порадовать свои души, эту недоимку, из-за недопоставки газа московитами, сразу переложили на плечи обычного украинского потребителя газа в виде, т.н. ,абонплаты за поставку газа к конечным пользователям по внутригосударственным газогонам ,во многие из таковых они (облгазы, “короли” и “бароны”) не вкладывали ни копейки своих денег, а делались за средства граждан. История достаточно неприятная и сделать здесь, что-либо крайне и крайне сложно ,так как имеем дело с монополистом, и ему по…уй наши все недовольства. Так что ,как в классической комедии: купишь билетов пачку – получишь водокачку, а не купишь – отрежут (отпилят) газ. Аминь.

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: