Поліція розслідує купівлю знятих з виробництва ноутбуків для шкіл Херсонщини за 12 мільйонів

загрузка...

Поліція розслідує завищення цін під час закупівлі Групою централізованого господарського обслуговування навчальних закладів та установ освіти Херсонської області (Група ЦГОНЗУО) машин для обробки даних у ТОВ «БМС Техно» за 11,65 млн грн.

Про це йдеться в ухвалах Херсонського міського суду від 19 лютого, пишуть “Наші гроші“.

Слідчі встановили, що у листопаді 2019 р. Група ЦГОНЗУО Херсонської області за результатами тендеру замовила «БМС Техно» машини для обробки даних (апаратна частина) (комп’ютерне обладнання (ноутбук) за 11,65 млн грн.

«БМС Техно» зобов`язалось поставити 743 ноутбука, таку ж кількість маніпуляторів типу «миша», а також забезпечити наявність електронної інформаційно-освітньої системи «Мій клас».

Вже у грудні уся сума за ноутбуки була перерахована «БМС Техно».

Згідно зі специфікацією до договору, вартість одного комплекту комп`ютерного обладнання (ноутбук, маніпулятор та електронна інформаційно-освітня система ПЗ «Мій Клас») склала 15,68 тис грн.

В якості машин для обробки Група ЦГОНЗУО Херсонської області придбала ноутбуки Lenovo v130-15 ikb 81hn00xdra. За інформацією, що міститься у магазинах мережі Інтернет, ці ноутбуки вже зняті з виробництва. Крім того, ринкова вартість такого ноутбуку не перевищує 9 тис грн.

Слідчі також з’ясували, що ринкова вартість маніпулятора типу «миша» марки «Maxxter mc-325» складає 65 грн. Відповідно, загальна вартість 743 маніпуляторів – 48,29 тис грн.

Електронна інформаційно-освітня система «Мій клас» є онлайн ресурсом та використовується за умови підключення мережі Інтернет. Використання ресурсів сайту здійснюється як на безоплатній, так і на платній основі. Проте, у разі необхідності отримання доступу до всіх предметів на сайті «Мій Клас», а також правильних відповідей з кроками розв`язання, можливе придбання підписки на рік, найбільша вартість якої 250 грн. Отже, за умови придбання підписки «Мій Клас» для використання на 743 комп`ютерах, вартість підписки має скласти 185,75 тис грн.

Слідчі звернулися до суду з клопотанням про надання доступу до документів «БМС Техно» та Групи ЦГОНЗУО Херсонської області, а також до банківського рахунку «БМС Техно». Суд клопотання задовольнив.

Власниками київського «БМС Техно» є Сергій Баланюк, Сергій Волок та Тарас Шевченко (директор).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: