На Арабатську стрілку приїхали сумоїсти (фото)

20:48:22

Вже тиждень в c.Щасливцеве тренуються сумоїсти з різних міст України. Зимові тренувальні збори цього року Всеукраїнська федерація сумо вирішила провести саме на Арабатській стрілці.

 Як зауважив президент Всеукраїнської і Європейської федерацій сумо, головний тренер штатної збірної команди України з сумо Сергій КОРОБКО, після окупації Криму Росією, українські сумоїсти втратили власну тренувальну базу під Алуштою, де завжди тренувалися взимку. І Арабатська стрілка наразі розглядається як альтернатива.

 «Арабатську стрілку для тренувань обрали тому, що взимку тут тихо, спокійно, є можливість недорого зняти житло, – розповідає Сергій КОРОБКО. – І головна її перевага – гарячі джерела. Кожний тренувальний день ми завершуємо купанням у термальному джерелі, і це надає нашим зборам оздоровчого напрямку. Спортсмени кажуть, що джерела дають сильний розслаблюючий ефект».

 Всеукраїнська федерація сумо розглядає можливість побудувати на Арабатській стрілці тренувальний центр. «Ми його бачимо, як невелике приміщення, де б можна було розмістити декілька татамі (борцівських ковдр) , кухню, а житло ми би знімали у місцевого населення. Тому плануємо провести переговори з сільською владою, щоб вона, по можливості, виділила невелику земельну ділянку під тренувальний центр, і нам не обов’язково, щоб це було біля моря».

 Ділячись враженнями, Сергій Вікторович зазначив, що Арабатській стрілці не вистачає великого спортивного комплексу, де у міжсезоння можна було б проводити змагання не тільки з сумо, а й з інших видів спорту. Це, на його погляд, дало б поштовх для розвитку курортного регіону взимку.

 Всеукраїнська федерація сумо сьогодні є однією з ведучих серед неолімпійських видів спорту. На Всесвітніх іграх 2017 року у Вроцлаві українські сумоїсти посіли ІІ місце, обійшовши навіть японців, для яких сумо є національним видом спорту. І, цікавий факт: легендарний японський сумоїст Кокі Тайхо (він здобув перемогу у 32 турнірах за Імператорський кубок, і цей результат досі не перевершено) має українські корні. Його батько Маркіян Боришко уродженець Харківської області.

 Наразі в Щасливцево тренуються 20 сумоїстів, серед них є відомі в спорті постаті, два призери чемпіонату світу з сумо – Сергій Соколовський та Олександр Вересюк. А також чемпіони Європи з сумо Святослав Семикрас та Анатолій Хлюстін. Хлопці готуються до наступних чемпіонатів світу та Європи.

ЮЛІЯ ПЛОХУШКО    Джерело
Фото ТИМУРА АДЖИБІЛЯКОВА

 

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: