Генічеські депутати не підтримали звернення про скасування нововведень щодо призначення субсидій

Як повідомляв “Новий Візит”, Генічеська організація політичної партії “Європейська солідарність” ініціювала прийняття звернення від імені депутатів громади щодо скасування постанови щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій. Таке звернення розглянули на сесії Генічеської міськради 27 травня.

На думку місцевих депутатів від ЄС, такі зміни стануть ударом для субсидіантів , особливо це стосується рішення Уряду ліквідувати комісії місцевих органів влади щодо призначення субсидій.

Мета нинішньої влади – не допомогти українцям у непрості часи пандемії, шаленого підвищення цін, тарифів на ЖКП, газ та електрику для населення. Мета ЗЕ-уряду – зекономити кошти на зубожінні українців, суттєво скоротити кількість субсидіантів та спрямувати «зекономлені» кошти на корупційні схеми типу «Великого крадівництва», – йдеться у проєкті звернення, запропанованого на розгляд депутатам Генічеської громади.

Проте більшість депутатів Генічеської міськради не підтримали звернення, та навіть не запропонували до нього зміни, які б влаштували весь депутатські корпус.

Схоже, народні обранці вважають, що з отриманням субсидій у людей проблем нема і не буде.

Повний текст звернення:

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Генічеської районної ради, Генічеської міськоїради VІІІ скликання до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України щодо скасування постанови щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій, та повернення нормативів нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016 – 2018 років

Команда Володимира Зеленського продовжує звуження соціальних прав українців.

Партія «Європейська солідарність» з сумом констатує, що після перенесення термінів широко розрекламованого підвищення пенсій та мінімальної зарплати, скасування підвищень зарплат вчителям та медикам, відсутності індексацій пенсій чорнобильцям, військовим пенсіонерам, науковцям та іншим, під «каток» антисоціальної політики влади потрапили субсидіанти.

Так, з 1 травня 2021 року, Уряд Зеленського – Шмигаля запровадив по суті нову систему призначення субсидій для українців.

Зокрема, кожна родина, яка отримує субсидію, для її переоформлення повинна заново здати заяву і декларацію доходів і видатків. Тобто близько 3 млн родин зобов‘язані знов йти на поклон до чиновників, принести купу папірців, довідок та виписок для того, щоб отримати допомогу від держави.

Особливо цинічно це виглядає на тлі жорстких карантинних заходів. З одного боку, влада постійно закликає до самообмежень та дотримання норм самоізоляції людей старшого віку, а з іншого – заганяє цих людей у черги, скупчення, нервову атмосферу переоформлення субсидій в управліннях соцзахисту, місцевих органах влади.

Слід зазначити, що після докорінної реформи системи субсидій командою Петра Порошенка, з 2015 року субсидію можна було отримати лише за заявою громадянина. А переоформлення субсидій відбувалося АВТОМАТИЧНО. Без потреби подачі нових заяв, стояння в чергах та подання нових декларацій і довідок.

І все це фактично зруйновано нинішньою некомпетентною владою.

Ще одним ударом для субсидіантів стало рішення Уряду ліквідувати комісії місцевих органів влади щодо призначення субсидій. Ці комісії розглядали різні життєві ситуації претендентів на субсидії, винятки з правил та особливості кожної родини.

Станом на сьогодні – біля 40% субсидій було призначено саме цими комісіями. Ліквідація комісій призведе до втрати права на отримання допомоги від держави значної кількості українців.

Мета нинішньої влади – не допомогти українцям у непрості часи пандемії, шаленого підвищення цін, тарифів на ЖКП, газ та електрику для населення. Мета ЗЕ-уряду – зекономити кошти на зубожінні українців, суттєво скоротити кількість субсидіантів та спрямувати «зекономлені» кошти на корупційні схеми типу «Великого крадівництва».

З огляду на це, партія «Європейська солідарність» вимагає від Уряду негайно:

– скасувати постанову щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій;

– переоформити в автоматичному режимі всім субсидіантам належні їм субсидії на новий термін;

– відмовитися від подачі декларацій субсидіантами, натомість здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби;

 повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016 – 2018 років;

– внести на розгляд ВРУ проект змін до Закону про держбюджет на 2021 рік з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: