На Арабатці відповіли намірам залишити Генічеський район єдиною громадою

Заступник голови Херсонської облдерж­адміністрації Дмитро Бутрій в інтерв’ю виданню “Новий День” розповів про бачення облдержадміністрації подальшого проведення децентралізації на Херсонщині.

Зокрема, порадив Арабатській Стрілці залишатися у складі  Генічеської ОТГ (за принципом “один район – одна громада”), зазначивши сумнів щодо її економічної спроможності.

Про те на Арабатській Стрілці не згодні з такою позицією чиновників з області.

Ось що відповіли у Щасливцевській сільраді на пораду заступника голови Херсонської ОДА:

“Громади Арабатської Стрілки вважають таке об’єднання неперспективним для свого розвитку і бажають створити власну ОТГ. Відповідні рішення після громадських обговорень були прийняті сільськими радами ще у 2015 році і підтверджені у 2019 році.

Об’єднання Щасливцевської та Стрілківської сільських рад в одну ОТГ відповідає усім вимогам Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”. Всі норми, які стосуються фінансової спроможності майбутньої об’єднаної громади, методичних нюансів об’єднання та законності витримано. Ще у 2016 році було отримано листа від Кабінету Міністрів України про те, що наш позитивний висновок знаходиться на погодженні у Херсонській ОДА. Але тоді Стрілківська сільська рада взяла “відстрочку” у проведенні перших виборів.

Цього року наміри об’єднання знову ініціюються обома сільрадами. Плюси очевидні: це збільшення бюджету громади, а отже, більші можливості розвитку інфраструктури Арабатської Стрілки як сучасного морського та бальнеологічного курорту. У випадку ж створення одної ОТГ у Генічеському районі або приєднання нас до Генічеська, про все це можна буде забути. Адже бюджет запропанованої громади за принципом “один район – одна громада” буде розподілятися у Генічеську і братися до уваги будуть в першу чергу ніяк не проблеми Арабатської Стрілки, а в першу чергу  сел району та міста. Без вкладання ж коштів в наш розвиток ми станемо неспроможні конкурувати з такими курортами, як, наприклад, Кирилівка чи Коблево, де вже створені ОТГ, і які із своїми фінансовими можливостями швидкими темпами йдуть уперед.

За останні роки Арабатська Стрілка зробила багато, щоб стати гідним курортом не тільки вітчизняного рівня, ми стали одним з масових курортів Херсонщини, який приймає до 1 млн.туристів, але навіщо цей розвиток зупиняти? Невже облдержадміністрація дійсно не хоче мати на Херсонщині гідний курорт на Азовському морі, давши громадам Арабатської Стрілки об’єднатися?  Кошти з Арабатської Стрілки якогось глобального розвитку району не дадуть, а ось розвиток курорту при такому підході зупиниться.

Тож, на сьогодні стоїть важливе питання перед мешканцями Арабатської Стрілки:  чи скористаються громади сел Щасливцеве, Генічеська Гірка, селище Приозерне та Стрілкове своїм законним правом на добровільне об’єднання заради майбутнього добробуту одного з основних курортів Херсонщини?

До речі, згідно вищезгаданого закону (ст.2), об’єднання громад має відбуватися на принципах економічної ефективності, добровільності, прозорості та державної підтримки, а не нав’язування моделі ОТГ “зверху”. До того ж, варіант  об’єднання  “один район – одна громада” ким підтримується,  якщо в районі з цього приводу не має єдиної думки і жодних обговорень серед громад не проводилось?

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Підписуйтесь на групу "Новий Візит" в Viber

Поділитися новиною
  •  
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: