Рада змінила виборче законодавство і затвердила новий бюлетень

ерховна Рада прийняла закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства”.

Про це повідомляють сайт парламенту та Громадянська мережа “Опора”

 “Законом усунено прогалини та неузгодженості, скорельовано строки, спрощено та уніфіковано виборчі процедури для спрощення виборчого процесу, уніфіковано норми Виборчого кодексу“.

Зокрема, повідомляється, що нардепи внесли значну кількість змін до Виборчого кодексу, які стосуються всіх видів виборів та всіх етапів виборчого процесу і передбачають коригування більш, ніж 200 з 289 статей цього кодексу.

За даними “Опори”, парламент залишив бар’єр для кандидатів за відкритими списками на рівні 25% для місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Ця норма була ще у першій редакції законопроєкту, до розгляду профільного комітету, на засіданні 16 липня депутати обирали між квотами у 5%, 25% та 50%.

Також Рада вирішила, що у громадах, які мають понад 10 тисяч виборців, вибори тепер будуть відбуватися за пропорційною системою.

Раніше пропорційна виборча система застосовувалась для великих населених пунктів, де проживало 90 тисяч і більше виборців.

“Опора” вважає, що така зміна виборчої системи для значної кількості територіальних громад безпосередньо перед початком виборів суперечить міжнародним стандартам виборчого законодавства. Також, наголошується, що це нововведення суттєво обмежує можливість самовисування громадян.

Також народні депутати вирішили змінити старий варіант виборчого бюлетеня.

Раніше українці голосували за партію, а внизу бюлетеня обирали кандидата, якого підтримують. Згідно з новий форматом бюлетеня виборці мають вписувати номер кандидата у трафарет поряд з партією. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

2 thoughts on “Рада змінила виборче законодавство і затвердила новий бюлетень

 • 17 Липня 2020 о 05:48
  Permalink

  Якщо коротко, то у нас обиратимуть тільки партії.

  Всі, хто має чисту репутацію, але не входить до якоїсь партії – позбавлені права приймати участь у виборах до влади.

  Партія “Слуга народу” прийняли новий виборчий суто під себе.

  Та як і раніше, головним локомотивом протягування “слуг народу” до влади в Україні стане Зеленський, який зараз повсюди приймає участь у перерізанні стрічок проекту “Велике будівництво”.
  🤔

  • 17 Липня 2020 о 06:01
   Permalink

   Ще додадуть можливість електронного голосування – і результати в кишені у провладної партії “Слуга народу”, бо ніяким чином неможна буде перевірити правдивість підрахунку.

   Вангую, що це зроблено, щоб всі, хто забажає стати можновладцем вимушені будуть бігти саме до партії “Слуга народу”. І таким чином “Слуга народу” у максимально короткий термін набере собі членів на місцях, навіть, якщо ніхто раніше не був взагалі.
   Бо показують єдиний шлях до влади – через партію “Слуга народу”.

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: