Стоп корупція: Земельні махінації на Арабатській Стрілці підтвердили правоохоронці

На Арабатській Стрілці в Херсонській області силовики провели виїмку земельних документів у колишніх Щасливцевській і Стрілківській сільрадах. Журналіст-антикорупціонер Михайло Новосельцев кілька років збирав і оприлюднював матеріали щодо дерибану землі на узбережжі моря у цих селах, і зібрані докази знайшли підтвердження у ході слідства.

Про це повідомили в Генічеському відокремленому підрозділі «Стоп корупції».

10 березня в приміщеннях Стрілківської та Щасливцевської сільских рад, Генічеської районної державної адміністрації,  Держгеокадастру та у  сертифікованих інженерів-землевпорядників відбулись обшуки.  За ухвалою Печерського суду м. Києва, співробітники СБУ і Головного слідчого управління провели виїмку документів, що стосуються роздачі земельних ділянок в курортній зоні. Правоохоронці виймають земельну документацію, датовану від 2018 року.

В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи Щасливцевської та Стрілківської сільських рад Генічеського району, вступивши в змову зі службовими особами проєктних організацій, Держгеокадастру та іншими особами, зловживаючи своїм службовим становищем з метою отримання неправомірної вигоди шляхом підробки документів землеустрою та висновків про розгляд проєктів землеустрою, передають у власність підконтрольним громадянам земельні ділянки для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель, щоб в подальшому продати. Причому ці ділянки розташовані в межах прибережних захисних смуг вздовж морів та на самих водних об’єктах. Зокрема, незаконно передані у власність громадян низка земельних ділянок”, – йдеться у повідомленні місцевих ЗМІ.

Кримінальну справу розслідують за ч. 2 ст. 364 КК «зловживання службовим положенням, що спричинило важкі наслідки». Земельні ділянки на узбережжі передавалися з земель водного фонду до житлової забудови та йшли на «безкоштовну» приватизацію.

Саме розслідуванням цієї теми займався генічеський антикорупціонер і журналіст Михайло Новосельцев протягом трьох років.

«Останні три роки ми разом з журналістами-розслідувачами програми «Стоп корупції» викривали проблеми дерибану прибережної смуги Арабатської стрілки. Зібрали чимало доказів незаконного виділення земельних ділянок на березі моря. Зняли і оприлюднили низку розслідувань. І тепер ці факти знайшли підтвердження у ході досудового розслідування», – розповідає журналіст Новосельцев.

Зазначимо, матеріали журналістського розслідування за законом дорівнюються до повідомлення про злочин і можуть стати підгрунтям відкриття провадження і початку слідчих дій.

Новосельцев також поділився своїм баченням перспектив слідства у справі земельного дерибану узбережжя Азову: «Земельні угоди Щасливцевської і Стрілківських рад в юридичному розумінні є нікчемними. За законом, вони мають бути скасовані, а гроші – а це, за приблизними підрахунками, 1,5 млрд доларів – підуть в бюджет держави! Та спочатку потрібно повернути ці землі і надати «товаришам» житло за державний кошт».

«Це лише невелика частина афери, яка процвітає на кримських землях», – констатує журналіст.

Представник «Стоп корупції» на півдні України продовжує серію гучних викривальних матеріалів, частина з яких вже готується до публікації.

Джерело: https://stopcor.org/bez-remontu-ta-z-targanamy-u-hersoni-chleniv-tovarystva-gluhyh-poselyly-u-napivrozvalenomu-gurtozhytku/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Увага! Підписуйтесь на наш Телеграм-канал "Новий Візит"

Поділитися новиною
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

21 thoughts on “Стоп корупція: Земельні махінації на Арабатській Стрілці підтвердили правоохоронці

  • 16 Березня 2021 о 17:55
   Permalink

   Saper63, навіщо ви так? Мені достеменно відомо, що офіційна версія цікавить багатьох.
   Проте, я помітила, що ви не відповіли на пряме запитання.🤔

  • 16 Березня 2021 о 19:22
   Permalink

   Saper63 я вам лайкнул под этим сообщением и вот почему. Потому что официальная версия изложена и в этой статье и в предыдущих- уголовное дело с соответствующими статьями. Не буду перечислять. Смотрите выше. И конечно она например меня не интересует, так как известна и так. Интересует неизвестное. Пожалуйста как версия- ищут участки для других “людей”, потому- что считают, “что все украдено до нас”, то есть до них. Может и другие быть версии. Но есть и более прозаические вопросы. В Украине значительное количество случаев например и в Скадовском районе, и вообще в Херсонской области, и в особенности в Одесской области где за поданням прокуратуры судами отменялись различного рода Распоряжения и решения по земле, мало того и уже зарегистрированные на праве собственности участки, и более того те, что уже были перепроданы. Это очень просто найти в интернете. Причина одна-Водный фонд, 2-км прибрежная Зона. Запрещена приватизация. Крапка. НО…. приватизировано уже судя, кто глянет кадастровую карту близ Черного и Азовского морей, десятки тысяч, а может и сотни тысяч участков и для дач, и паевые земли и так далее. Поэтому это проблема не только Генического района и Арабатской стрелки. Что можно сделать. Как сейчас любят “говорить вы или трусы оденьте или крестик снимите”. Так вот вы депутаты, в данном случае ВР или отмените в ВР 2 км прибрежную зону для приватизации допустим участков для дач (для жилых домов отмену не поддерживаю, так как хозпостройки подразумевают хоз.деятельность, в том числе содержание скота и тд) или скопом отмените ВСЕ ВСЕ решения по всем районам и селам о приватизации земли допущенным в Водном фонде. А то у нас так, кому -то можно, а кому то на “получи запрет – Водный фонд”. Вот и коррупция. Взяточничество. Подставные документы (копии паспортов с кодом) на приватизацию, подделка документов и подписей. Да там уйма может быть статей уголовного кодекса, а не только те, что указаны в статье. И еще. Ну создали как пишут на Арабате около 20 кооперативов. Я это не знаю точно. Это с СМИ данные. Я думаю и власть сама не знает сколько их. Потому, что в одних Распоряжениях например есть названия кооперативов, в других нет. С одной стороны они бы нужны, например для устройства общих инженерных сетей, в первую очередь водо и канализации. С другой стороны навыдавали участков и что толку. Стоит 99 % пустоты. Ждут “заморского инвестора”. А подумали ли, а где взять возможности по электроснабжению (солнечные батареи то такэ..), да по той же воде. Какой кооператор единолично осилит подведение себе этих инженерных сетей. Мало кто. А кто их объединяет по серьезному. Никто. Много кооперативов-пустышки. Не все конечно. Но много. А власть и в ус не дует. Подмахивают бумажки и делу конец. Вот так во многих вопросах. Ни ума ни фантазии. Одна нажива в головах или халатность. Вот пока, что мог чуть написать от своего мнения. Кому не нравится, я не виноват.

 • 16 Березня 2021 о 18:27
  Permalink

  Мене, особисто, зовсім не цікавить офіційна версія. Чьому запитую у Вас : тому, що Ви, як би хто к чьому не ставився ,більш обізнані по “темі” ніж, припустимо ,я. Я колись займався, більше 10-ти років тому, земельними питаннями і що відбувалося тоді знав ситуацію не з преси, чи якихось блогів, чи інших джерел, але мені все “це” швидко набридло ,тим паче, я не був фаховим спеціалістом. Що відбувається зараз, я можу тільки здогадуватися ,але мої думки ніяк не співпадають з “офіційними”, та ще мені не подобаються плітки коло цього питання. Амінь.

   • 16 Березня 2021 о 18:38
    Permalink

    Це я не тому, що не бажаю розповісти. Просто, правда загадто боляче сприйматиметься необізнаними людьми. Почнуть волати, що я фантазую, що вигадую, а насправді все чесно та цілклм порядно.
    Проте,я в руках тримала та бачили документи, офіційні документи. Особисто спілкувалася із спеціалістами з цих питань…
    Тому дуже багато розповідати та треба брати здалеку. А це доводі довго.
    Хоча, можна як якусь “казочку” про звірів коротко ..🙂 Але спочатку ви. Якщо ваші здогадки занадто далекі від правди, тоді немає сенсу і розповідати.

    • 17 Березня 2021 о 22:15
     Permalink

     А всі ті, хто сподівається, що це прийшли за злочинцями Плохушко та Пономарьовим – чекайте вручення підозр цим злочинцям та рішення судів.

     До-о-овго чекати доведеться…😉

 • 16 Березня 2021 о 20:28
  Permalink

  Зараз той момент, коли займатися домислами – справа невдячна. Де земля на узбережжі, там завжди спокуса. 2-х км-вая зона – це і усі сіла на Стрілці. Тут, звичайно, багато різночитань. Хтось багато знає, хтось здогадується, хтось робить значущий вигляд, але краще за усіх знають ті, кому доручено. Менше усіх вважаю авторитетним джерелом так це лжеправдолюба- журналиста-антікорупціонера. Давайте поживемо і подивимося.

  • 16 Березня 2021 о 21:12
   Permalink

   Шановна Галина, є одне зауваження. Я раніше писав, що ці заборони 2 км захісной смуги або прибрежної зони – після прийняття Водного кодексу (мабуть 1992 року). Тому розташування усіх сіл на Арабате раніше прийнятого Закону -законне (звиняйте за товтологію) і в данному випадку приводити іх в приклад ні до чого.

   • 17 Березня 2021 о 18:42
    Permalink

    Ок. Бачу що всі взагалі не розуміють що коїться. Чомусь вважають що Плохушко та Пономарьов будуть покарані прям вщент…

    Розповім коротеньку казочку (це частина, щоб було зрозуміло відкіля дивитись)

 • 16 Березня 2021 о 20:58
  Permalink

  Шановна Puchuka! Що стосується моєї думки, то я, вцілому, погоджуюсь з коментом Генічаніна ,додати особливо нема чього, але і цього цілком достатньо для розуміння того, що в сфері земельних відносин ,досить давно, коїться, м’яко кажучи, бєспрєдєл по відношенню до Земельного кодексу Украіни, з боку чинуш усіх мастєй та депів усіх розливів. В підсумку накоїли такого, що тепер, щоб розібратися, з усім цим “щастям”, потрібні десятиріччя, яких взагалі нема. Амінь.

  • 16 Березня 2021 о 21:57
   Permalink

   Ви написали узагальнено, тому і натяк узагальнениц – тепло.

   Проте, хто замовник, і заради чого все це відбувається, як поводяться – тут Ваше узагальнення не надає відповідь. Якщо думок з цього приводу нема, тоді натякати теж немає сенсу.

   • 16 Березня 2021 о 22:00
    Permalink

    Хоча… Натяк можу зробити, загальний.

    Якби Ви намагалися відповісти на запитання “Проти кого НАСПРАВДІ започаткований весь цей рух правоохоронців з виїмкою документів по Арабатці?” – це вже цікаво. 🤔

 • 17 Березня 2021 о 08:06
  Permalink

  Сидя дома у компов мы все такие умные, хоть каждого – сразу в генпрокуроры. Обилие версий – зашкаливает. Потому главным остаётся вопрос – ради КОГО весь этот движ? Судя по первым фразам из ухвалы – акцент делается на нашем Стрелковом. Это и справедливо, ведь начиная с выхода из СИЗО после работы директором “Сокола”, Пономарёв все свои вопросы решал, расплачиваясь землёй. Недаром основными поселенцами на побережье явились чиновники разного пошиба.Пономарёв без зазрения совести грабил и земельный фонд и бюджет, пора бы и ответить. А мы ему поможем. Очень надеемся на справедливое возмездие, но как бы не сглазить.

  • 17 Березня 2021 о 08:44
   Permalink

   Уважаемая Shaimardanova, вот вы сидите на компе, а могли бы пойти в Генпрокуроры. Потому, что версий на самом деле почти НОЛЬ. Ну одна, две всего. Где вы увидели их обилие, не пойму. И еще вопрос к вам, мы с вами читаем одно и тоже в Ухвале или разное? Вообще-то там о двух сельсоветах сказано – Стрелковом и Счасливцево, а не только о Стрелковом. Хотя можно и о трех и пятидесяти. Схемы то одни и те же. Не знаю чем закончится этот движ, но хотя бы разворушат эти ульи, причем не с работящими пчелами, а с трутнями. Может кто-то заслуженно понесет наказание. Это было бы справедливо. И хоть какая- то прививка от воровства, я бы даже сказал от грабежа. Правильно было бы и внесение изменения в законодательство, что бы не оставлять лазеек в коррупции. Я не против приватизации, а как раз ЗА! По Закону, а не приближенности до влады, к какому нибудь очередному голове или старосты. Ну я уверен вы все эти пути-лазейки знаете и без таких “писателей” как я например.

 • 17 Березня 2021 о 13:22
  Permalink

  По крымской земле, вероятно вопрос к журналисту Новосельцеву. Но он вряд ли читает наши комменты и вопросы. Если я правильно понял вас, то постараюсь ответить за него з допомогою ВИКИПЕДИИ – Арабатская стрелка- узкая длинная полоса земли в северо-восточной части Крымского полуострова. Если не правильно вас понял, звиняйте.

  • 17 Березня 2021 о 18:56
   Permalink

   Казочка про землю, пісні та звірів. (дуже скорочена)

   Якось у лісі був призначений головою Горобець. Чому так, невідомо, чи то лев кудись поїхав, чи ще щось трапилось. Але так сталося.

   І почав той Горобець пісні співати та хороводи водити. І чирикати, чирикати, чирикати (брехати тобто)

   Під галас хороводів землі лісу роздавав своїм горобцятам. Все пораздавав де мав вплив. Але закінчився термін його головування і він полетів до інших країв.

   Але раптом в лісі трапилася реХВорма. Про це діхнався Горобець. А він всупереч закону залишив собі слкжбовуінфу про те, де хотів роздавати землґ, але впливу не хватало.
   Проте тепер з’явилася можливість ці землі отримати по_іншому.
   Зібрав таких самих шахраїв-горобцят, повідкривав фірми, юридичні фірми, адвокатські та почав закидати той ліс заявами про виділення ділчнок своїм підставним горобцятам.

   Звірі в тому лісі мтрепенулися, та зрозуміли, що раптом якщо роздати вмю землю першочерговим горобцятам, взагалі нічого не залишиться.

   І трапилося те що трапилося. Ніхто нікому (майже) не буде виділяти бо документі всі наращі вулучені.

   P.S. Це частина. Можна і більше розповісти, проте невідомо чи тут хтось щось зрозумів…😉

   • 17 Березня 2021 о 22:17
    Permalink

    А всі ті, хто сподівається, що це прийшли за злочинцями Плохушко та Пономарьовим – чекайте вручення підозр цим злочинцям та рішення судів.

    До-о-овго чекати доведеться…😉

Залишити відповідь

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: